Zeytinköy Mahallesi Muhtarı Serkan Kar:Tarih sizlerden utanacak

13 Ekim 2018 276 0

[ad_1]

Zeytinköy Mahallesi Muhtarı Serkan Kar, Orman Bölge Müdürlüğü’nün Zeytin Yaylası’ndan borularla su almasının ardından, göldeki suların daha şimdiden 1 metre çekildiğini söyledi ve “Tarih sizlerden utanacak” dedi.

Zeytinköy Mahalle Muhtarı Serkan Kar, 4 gün önce Zeytin Yaylası’nı gezerek bölgenin görüntülerini sosyal medyadan paylaştı. Orman Bölge Müdürlüğü’nün Zeytin Yaylası’ndaki gölde bulunan suyu borularla taşımasının ardından göldeki suyun 1 metre çekildiğini söyleyen Kar, “Orman Genel Müdürlüğü’nün Almak için anlamsız uğraş verdiği daha üç gün önce saniyede 4 litre aktığını iddia ettiği suyun 09.10.2018 son hali.. şimdiye kadar Çekilen 2000 metrelik hatta deneme yapılma sonrası doğal göl su seviyesi en az 1 metre geri çekilmiş hali. Susalım lütfen böyle devam etsin.” dedi.

Neler olmuştu?

Orman Bölge Müdürlüğü’nün 1. derece arkeolojik sit alanı olan Zeytin Yaylası’ndaki suyu müdürlük bahçesine taşımak için başlattığı projeye çevreciler ve mahalle muhtarları tepki göstermişti. Bunun üzerine Zeytinköy, Zümrüt, Kervansaray, Gökpınar, Tekke ve Bağbaşı mahalle muhtarları, Zeytin Yaylası suyu için Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenlemiş, başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Barosu olmak üzere, tüm siyasi partileri ve STK’ları Zeytin Yaylası’na sahip çıkmaya çağırmışlardı.

Tepkiler üzerine açıklama yapan Orman Bölge Müdürlüğü, durumla ilgili yazılı basın açıklaması yapmıştı. Orman Bölge Müdürlüğü açıklamasında, “Basında çıkan haberlerin aksine suyun kesinlikle tamamı değil 4 litrelik suyun sadece 1 litresi (1 lt/sn) alınacak kalan 3 litre (3 lt/sn) ise kaynağında bırakılarak yöredeki diğer su kaynakları ile birlikte yaban hayatı biyolojik çeşitlilik ve dere vejetasyonunun devamını sağlanacaktır. Özetle bu çalışmalar neticesinde yörede hiçbir su kaynağı kurutulmayacak veya yok olmayacaktır.” demişti.

No tags for this post.

The post Zeytinköy Mahallesi Muhtarı Serkan Kar:Tarih sizlerden utanacak appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ