Bizimle iletişime geçin

20 milyon TL’lik yolsuzlukFabrikası

YASİN ÖZTÜRK 20 MİLYONLUK VURGUN İDDİASINI SORDU

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifleri ile Denizli Yem Fabrikası arasında yapıldığı öne sürülen 20 milyon TL’lik yolsuzlukla ilgili soru önergesi verdi.

Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden olan Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. Denizli Yem Fabrikası ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi arasında 20 milyon liralık bir vurgun yapıldığı öne sürülmüştü. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Denizli yem şube müdürünün iş akdinin feshedildiği ifade edilmişti.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergelerinde, yem vurgununda devam eden hukuki sürece bakanlığın yetiştiriciler adına müdahil olup olmayacaklarını sordu. Milletvekili Öztürk’ün soru önergesi şu şekilde;
Tarım Kredi Kooperatifleri İştiraki olan Tarım Kredi Yem Anonim Şirketi fabrikalarınca, son 3 yılda üretimi yapılan toplam yem miktarı ne kadardır? Üretimin yıllara ve fabrikalara göre dağılımı ne şekilde gerçekleşmiştir?
Tarım Kredi Yem fabrikalarınca, son 3 yılda satışı yapılan toplam yem miktarı ne kadardır? Satışların yıllara ve fabrikalara göre dağılımı ne şekilde gerçekleşmiştir? Bu satışlardan elde edilen toplam gelir ne kadardır?
Bakanlığınız, Tarım Kredi Yem Denizli Fabrikası ve Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifleri arasında 20 milyon liralık yolsuzluk yapıldığının tespit edilmesinden hareketle, hayvan üreticileri adına kuruluşa bağlı diğer yem fabrikalarında da inceleme başlatılmasını talep etmiş midir?
Bakanlığınıza Tarım Kredi Yem Fabrikaları tarafından üretilen yemlerle ilgili ulaşan şikayet ve/veya ihbar bulunmakta mıdır? Bakanlığınızın, bu ihbar ve şikayetler üzerine yaptığı bir çalışma bulunmakta mıdır?
Tarım Kredi Yem Genel Müdürlüğü, İç Denetim biriminde görev alan müfettişlerin Denizli Yem Fabrikasındaki yolsuzluğu ortaya çıkarmasının ardından tenzil-i rütbeye uğradığı iddiası doğru mudur? Denetim biriminde görev yapan müfettiş sayısının azaltıldığı iddiası doğru mudur? İddialar doğru ise, yolsuzluğu açığa çıkaran müfettişler neden cezalandırılmak istenmiştir? Bu karar hangi gerekçeyle alınmıştır?
Tarım Yem Genel Müdürlüğünce konuya ilişkin yapılan açıklamada, hukuki sürecin devam ettiği bilgisi yer almıştır. Bakanlığınız, hayvan üreticileri adına açılacak davaya müdahil olacak mıdır?

The post YASİN ÖZTÜRK 20 MİLYONLUK VURGUN İDDİASINI SORDU appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER