VATAN PARTİSİ HONAZ SEÇİMLERİNDE CHP’YE…

12 Mayıs 2019 114 0

Vatan Partisi Denizli İl örgütü 2 Haziranda yenilenecek olan Honaz seçimlerinde CHP ile Vatan Partisi arasında gerçekleşen görüşmelerin sonuçlarını açıklayan bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

İl binasında yapılan basın toplantısına Vatan Partisi Honaz İlçe Başkanı Mahmut Pak ve Vatan Partisi Honaz Belediye Başkan adayı Ahmet Gündüz’de katıldı.  Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu açıklamasında şunları söyledi.

“Sayın Basın Mensupları, Sayın Yurttaşlar,

Bilindiği gibi 31 Mart Honaz Yerel Seçimleri, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı gerekçesiyle YSK tarafından iptal edildi. 2 Haziran Pazar günü yeniden yapılacak seçimler için partimiz çalışmalarını büyük bir şevkle sürdürmektedir. Adayımız seçim bürosunu açmış, Honaz ve 22 mahallesinde çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Partimiz seçim çalışmalarını sürdürürken, Honaz CHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı tarafından aranarak görüşme talep edilmiştir. Yapılan görüşmede CHP tarafı, iptal edilen seçimi ancak 1 oy fark ile kazanabildiklerini, yenilenecek seçimde Vatan Partisinin oylarına ihtiyaçları olduğunu, bu nedenle partimizden adayını çekerek, kendilerini desteklememizi talep etmiştir. Partimizin İlçe Başkanı ve Adayımız ise kendileri için hiçbir şey talep etmeyeceklerini, ancak Honaz üreticilerinin sorunlarının çözümü için 3 maddelik öneri sunarak, eğer bunları kabul ederlerse adayımızı geri çekerek, CHP Adayına destek vereceklerini ifade etmişlerdir.

3 maddelik önerimiz şunlardır:

Birincisi; HALK ÇÖZÜM MECLİSİ’ nin kurulmasıdır. Ekonomik krizin derinleştiği bu ortamda sadece Belediye Başkanı ile Honaz üreticisinin sorunlarının altından kalkılamaz. O nedenle ilçedeki bütün partilerin, derneklerin, odaların, kooperatiflerin, üretici birliklerinin, Belediye Başkan ve meclis üyelerinin, köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı Halk Çözüm Meclisi gereklidir, şarttır.

İkincisi; HONAZ ÜRETİCİ KOOPERATİFİ’nin kurulmasıdır. Bütün tarım ve hayvan üreticilerinin girdisinden pazarlamasına kadar sorunlarını çözecek, bir üretici birliği ve örgütlenmesi gereklidir. Buna da ancak belediye öncülük yapabilir.

Üçüncüsü; CHP Belediye Başkan Adayının gerek seçim çalışmalarında, gerekse de seçildiğinde PKK’ nın yasal uzantısı olan HDP ile işbirliği yapmayacağını açıklamasıdır. Çünkü eli Mehmetçiğin kanına bulaşmış bir terör örgütünün uzantılarıyla Vatan Partisinin yan yana olması düşünülemez.

Yapılan görüşmeler sonunda CHP tarafı ilk iki maddeyi kabul edebileceklerini, ancak PKK’ nin yasal uzantısı HDP ile işbirliği konusunda bir açıklama yapamayacaklarını ifade etmişlerdir. Vatan Partisi İlçe Başkanı ve Adayımız ise PKK/HDP ile Türkiye’nin hiçbir sorununun çözülemeyeceğini, çünkü zaten kendilerinin sorun olduğunu, terör örgütleri ile arasına mesafe koyamayan hiçbir adayı desteklemeyeceklerini belirtmişlerdir. Bunun üzerine görüşmeler kesilmiştir.

Değerli yurttaşlar, Honazlı seçmenlerimiz, ne 17 yıldır Türkiye’ yi borca batıran, ekonomik kriz karşısında çaresizlik içinde çırpınıp duran AKP politikalarına, ne de PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinden medet uman CHP politikalarına mahkûm değildir. Bu çatal çıkmazdır. Çare vardır. Çare Vatan Partisidir. Çare Vatan Partisinin ABD ve piyonlarına karşı Vatan Savaşımızı zafere ulaştırarak, ülkemizin birliğini, bütünlüğünü sağlama programıdır. Çare Vatan Partisinin ekonomik krize karşı Üretim Devrimi programıdır. Çare üreticinin yeniden efendi olduğu Milli bir hükümetin kurulmasıdır.

OY ORANLARI

32 Mart’ta yapılan seçimlerdeki oy oranları ise şu şekilde;

No tags for this post.

The post VATAN PARTİSİ HONAZ SEÇİMLERİNDE CHP’YE… appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.