Bizimle iletişime geçin

17 yaşında iş kazası geçiren bir gencin

UZ. DR. KAYNAR: HASTANELER DOLU OLDUĞU İÇİN 17 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ

İYİ Parti Denizli Siyasi İşlerden Sorumlu il başkan yardımcısı Uz. Dr. Süleyman Kaynar Denizli’de iki gün önce yaşanan ve bir gencin ölümüyle sonuçlanan acı bir gerçeği ortaya çıkardı. Covid-19 pandemisi nedeniyle Denizli’de yoğun bakım ünitelerinin dolduğunu ve. DR. 7 yaşında iş kazası geçiren bir gencin hayatını kaybettiğini söyledi.

Devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde yer olmadığını, özel hastanelerde de durumun farklı olmadığını belirten Uz. Dr. Süleyman Kaynar, “Denizli’de yoğun bakım üniteleri dolmuş vaziyettedir. Covid-19 pandemisi nedeniyle diğer ağır vakalar mağdur olmaktadır. Bilim insanlarımız Eylül ve Ekim’den itibaren koronavirüs vakalarının artacağını ve buna bağlı ölümlerin önemli ölçüde artacağını önceden öngörmüş, Sağlık Bakanlığı’nı uyarmıştır. Fakat bilimden yoksun uygulamalar sonucunda bu vahim tablo gün geçtikçe artmakta, önlenemez bir hal almaktadır. Bu vahim tablonun en acı örneğini 2 gün önce yaşadık. 17 yaşında iş kazası geçiren bir gencimiz acil olarak hastaneye gönderilmiş, tedavisinin yoğun bakım ünitesinde yapılması gerektiği halde yoğun bakımda yer olmadığı için gencecik bir evladımız dün akşam hayatını kaybetmiştir.

Yaşanan bu olaylardan ders çıkarmalı, tüm önlemlerimizi almalıyız. Denizli’de vakaların artış gösterdiği bugünlerde acilen yoğun bakım yatak sayıları artırılmalı, yeterli bir büyüklükte sahra hastanesi kurulmalıdır. Ayrıca Covid-19 şüpheli ve pozitif vakalar için ayrı bir taşıma sistemi kurulmalı, tüm personel yasaların öngördüğü çalışma süresi üzerinde çalıştırılmamalıdır.” Açıklamalarında bulundu.

The post UZ. DR. KAYNAR: HASTANELER DOLU OLDUĞU İÇİN 17 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER