Bizimle iletişime geçin

Denizli Milletvekili Teoman Sancar

TEOMAN SANCAR’A SANTAJ SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın şantaja maruz bırakılmasına ilişkin soruşturma tamamlandı. 1’i polis memuru 5 kişi hakkında ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 9’ar yıla kadar hapis istendi. Bu şantajlar yüzünden CHP’den istida eden Sancar’ın evindeki klimaya kamera yerleştirildiği öğrenildi.
Teoman Sancar, partisi CHP’den istifasıyla sonuçlanan bir şantaja maruz kalmıştı. Hazırlanan iddianameye göre Fatih S. (26) ile Teoman Sancar’ın eskiye dayalı tanışıklıkları vardı. Fatih S. bu durumu ‘şantaj’ malzemesi haline getirmek için plan yaptı. Kuşadası’nda polis eniştesi Bülent A. ‘ya  Sancar için “Görüntülerini çekerek şantaj yapabiliriz” dedi. Bu planı onaylayan Bülent A. , Sadık S. ve Fatih K. adlı iki arkadaşını da bu plana ortak etti.

KLİMAYA KAMERA TAKMIŞLAR
Hürriyet’in haberine göre bu plan gereğince Fatih S., Sancar’ı arayarak Denizli’de rezidans dairesine ‘bir konuyu görüşmek üzere’ davet etti. Sancar da kabul edince, Kuşadası’nda planı yapan Sadık S.ve Fatih K. da Denizli’ye geldiler. Fatih S. ile söz konusu daireye girdiler ve klimaya kamerayı yerleştirerek daireden ayrıldılar. Rezidansın yakınında araç içinde beklemeye başladılar.

MÜSTEHCEN GÖRÜNTÜLERLE ŞANTAJ YAPTILAR
İddianameye göre Sancar sarhoş olunca Fatih S. bu durumdan faydalanıp müstehcen görüntü çekti. Sancar daha sonra evden ayrıldı. Fatih S. de klimaya yerleştirilen kamerayla yapılan kaydı aldı ve bilgisayarına aktardı. Görüntülerin sadece müstehcen bölümlerinin yer aldığı bölümü bıraktı, diğer bölümleri sildi.

9’AR YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Daha sonra Fatih K.’u da aralarına dahil eden grup Sancar’dan para istedi. Sancar, para vermedi. Sancar daha sonra görüntülerin satılacağı duyumu üzerine savcılığa başvurarak şikâyetçi oldu. Şüpheliler gözaltına alındı ve üç kişi tutuklandı. Bir şüpheli ise aranıyor. Soruşturmayı tamamlayan savcılık şüphelilerin “şantaj” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı. Şüpheliler için 9’ar yıla kadar hapis isteniyor.

The post TEOMAN SANCAR’A SANTAJ SORUŞTURMASI TAMAMLANDI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

"Adliyeye yansıyan bir dosya var.

SANCAR KONUŞTU: TEHDİT VE ŞANTAJ VAR

CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar konuştu. Tehdit ve şantaja uğradığını belirten Sancar, “Adliyeye yansıyan bir dosya var. Bu süreçte partim zarar görmesin diye istifa ettim. Bağımsız kalmayı uygun gördüm” dedi.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, dün partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Sancar, “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullanmıştı.

İstifasıyla ilgili SÖZCÜ‘ye konuşan Teoman Sancar şunları söyledi:

“Hakkımda adliyeye yansımış bir dosya var. Bu dosyada şantaj ve tehdit iddiası var. Bu nedenle, bu süreçte partime zarar vermeyeyim diye CHP’den istifa ettim. Bağımsız kalmayı uygun gördüm. Başka bir partiye geçmeyeceğim.”

The post SANCAR KONUŞTU: TEHDİT VE ŞANTAJ VAR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Bülent Nuri Çavuşoğlu

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN DEPREM BÖLGESİNDE

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, depremin yıkıcı etkilerinin en yoğun olarak yaşandığı İzmir’in Manavkuyu bölgesine gitti.

Depremin ardından acil olarak koordine olarak bölgeye çadır, muhtelif gıda, süt, genel ihtiyaç malzemeleri, bebek bakım setleri, maske, eldiven, polar battaniye, su ve ısıtıcı ulaştıran Merkezefendi Belediyesi’nin afet bölgesindeki çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Atıcı Bakcan’la birlikte yerinde inceleyen Başkan Doğan, depremden etkilenin vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sabah saatlerinde deprem bölgesine ulaşan Şeniz Doğan’ın ardından Denizli Milletvekili Teoman Sancar ve Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu bölgeye gelerek başkan Doğan’la bir araya geldi.

YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Merkezefendi Belediyesi’nin Manavkuyu’da kurmuş olduğu sekiz çadırın bulunduğu bölgede Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve İzmir Denizlililer Derneği Başkanı Veli Kasap’la bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulunan Başkan Şeniz Doğan, itfaiye, AFAD ve AKUT ekiplerinden de bilgi aldı.

Yaşanan depremin sebep olduğu can ve mal kayıplarından dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Başkan Doğan, “Yaşadığımız acının tarifi yok. Depremden haberdar olmamızla birlikte çadırlarımızı ve bölgede ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri buraya ulaştırdık. Personelimiz canla başla çalışmayı sürdürüyor. Olanaklarımız ölçüsünde burada depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Depremden almamız gereken dersler var. Denizlimiz de deprem bölgesinde ve bunun gerektirdiği şekilde gerekli düzenlemeleri yapmak zorundayız” dedi. Zor dönemlerde dayanışmanın önemine vurgu yapan başkan Doğan, ”Acının dili, dini, ırkı yoktur. Bugün ülkemiz burada dayanışma örneği gösteriyor. Fedakarca görev yapan Merkezefendi Belediyemizin çalışanlarına burada görev yapan tüm görevlililere teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Göçük altındaki vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını temenni ediyorum. Bir kez daha hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

The post MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN DEPREM BÖLGESİNDE appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER