Tarım Arazisindeki Kenevirler Drone İle Yakalandı

09 Temmuz 2019 199 0

Bekilli ilçesinde drone ile esrar üretimi yaptığı belirlenen 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda 93 kilo esrar ve 65 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Bekilli ilçesinde kenevir bitkisi yetiştirildiğine dair istihbari bilgiler elde eden Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Tarım arazisi görünümündeki tarlada mısır koçanlarının arasına ve orman içeresine kamufle edilerek yetiştirilen kenevir bitkileri drone cihazları ile havadan görüntülendi. Soruşturmayı derinleştiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kenevir ekiminden başlayarak esrar üretimi yapan zehir tacirlerini adım adım takibe aldı.

Şüphelilerin esrar elde etmek için tarlada yetiştirdikleri kenevirleri toplayarak depoladıkları adresler tek tek açığa çıkartıldı. Narkotik ekipleri, 07 Temmuz günü Bekilli İlçe Emniyet Amirliği görevlileri ile birlikte 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Şüphelilerin adreslerinde ve uyuşturucu madde zulalamak için kullandıkları bina içlerinde yapılan aramalarda 93 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. Esrar maddelerin yanında gözetleme dürbünü, kenevir kesimi için kullanılan bağ makası gibi çeşitli metaryaller de bulundu. 65 kök kenevir bitkisini de imha edilmek üzere ekili oldukları tarla ve ormanlık araziden toplayan ekipler Uyuşturucu Madde Ticareti yaptıkları belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı.

No tags for this post.

The post Tarım Arazisindeki Kenevirler Drone İle Yakalandı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.