2 dakikanızı ayırarak firmanızın geleceğini şekillendirin.

15 Ocak 2017 115

‘’Reklam bütçesini durdurarak paradan tasarruf etmek isteyen bir adam, saati durdurarak zamandan tasarruf etmek isteyen adama benzer.’’ Henry Ford-Ford Otomotiv Kurucusu

Günümüzde istikrarlı reklamın önemi daha da artmış durumda.Gelin nedenlerine kısaca göz atalım;

Ekonomik belirsizlik ve yoğun rekabetten dolayı pasta küçülüyor, kârlar azalıyor; Bu rekabete ayak uydurmak için yapılması gereken iki önemli şey;

  • -Ya talebi artıracaksınız
  • -Ya da maliyeti düşüreceksiniz

Maliyeti düşürmek için yapılabilecek bazı tasarruf önlemleri olsa da, temel girdilerin maliyetleri, tüm sektörler için hemen hemen standart (enerji,iş gücü,ulaşım v.b). Bu noktada, rekabet ortamında ayakta durmak için yapılabilecek en iyi şey,TALEBİ ARTIRMAK olacaktır. Peki talebi nasıl artırabiliriz?

İstikrarlı, yönetilebilir, geri dönüşüm oranları izlenebilen reklam stratejileri oluşturmak,en akıllı talep artırma yöntemidir.

Reklam stratejisi belirlemek için, sektör analizi, hedef müşterinin demografik yapısı ve buna bağlı olarak bütçe tahminin iyi yapılması gerekmektedir.

Aşağıdaki anketi tamamladığınızda sizden bu soruların cevabını alacak ve sizin için bir reklam stratejisi oluşturacağız.

 

Yorumlar