Bizimle iletişime geçin

Cumhuriyet Halk Partisi

SELÇUKBEY KAPALI PAZAR YERİ’NİN TEMELİ ATILDI

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Selçukbey Mahallesi 535 Sokak’ta yapımına başlanan Selçukbey Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, Merkezefendi İlçe Emniyet Müdürü Sinan Tokdemir, Denizli Belediyesi eski başkanlarından Ali Marım, Merkezefendi Belediyesi meclis üyeleri, Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Ali Erbeği, Denizli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Köksal Semerci, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Sözlerine İzmir depremi ile başlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Maalesef Cuma günü güzel İzmirimiz, büyük bir depremle sarsıldı. Dün İzmir’deydim. 17 binamız maalesef yıkıldı, hala göçük altında olan vatandaşlarımız var. Ümit ediyorum ki bir an öce kurtulurlar. Bizler de Merkezefendi belediyesi olarak elimizden gelen desteği yapıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yarılılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

“MERKEZEFENDİMİZE VE DENİZLİMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

Pazarcı esnafı ve mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda pazar yerini Selçukbey Mahallesi’ne kazandıracaklarını belirten Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren her mahalleye eşit hizmet götürme şiarıyla çalışıyor, bu anlayışla da hareket ediyoruz. Yaşanan Covid salgını dolayısıyla gerek hijyen gerek sosyal mesafe kuralarına uyarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda Selçukbey Mahallemize yakışır bir pazar yerimizi Merkezefendimize kazandıracağız. Bu pazarımız daha önce açıktı. Hijyen koşulları çok kötü ve bazı ihtiyaçları karşılayamıyordu. Pazarcı esnafımız kışın soğuktan, yazın sıcaktan şikâyetçiydi. 141 esnafımız bu pazar yerimizde hizmet verecek. 15 adet de dükkân olacak. İnşaatımız tamamlandıktan sonra burada modern bir kapalı pazar yerimiz olacak. Pazarcılarımızın ve hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda projelendirdiğimiz pazar yerimiz Denizlimize ve Merkezefendimize çok yakışacak” diye konuştu.

“YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Merkezefendi’yi vizyon ilçe yapmak için var güçle çalıştıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ilçede birçok projenin hayata geçirileceğini belirtti. Başkan Doğan, “Hizmetlerimiz devam ediyor. Mart ayından bu yana virüsle mücadele halindeyiz. Bizler bunu fırsata çevirdik. Ekip arkadaşlarımızla yoğun olarak projeler geliştirdik, istişare ettik. Selçukbey Mahallesi bu dönemde biraz şanslı. Yakında Bilim Merkezimizi de mahallemize kazandıracağız. Merkezimizden her yaştan hemşerilerimiz, devlet okullarındaki çocuklarımız faydalanabilecek. Yatırımlarımız, projelerimiz bütün hızıyla devam ediyor. Her mahallenin ihtiyacı neyse, bizden beklenilen neyse o doğrultuda devam ediyoruz. Kreşlerimizi bitirdik ama pandemiden dolayı açamıyoruz. 1200 Evler Mahallemize, Adalet Mahallemize pazar yeri kazandıracağız. İlçemizi, vizyon ilçe yapmak için var gücümüzle ekip arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle çalışıyoruz. Katılımınız için çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KAPALI PAZAR YERİ HAYIRLI OLSUN”

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Bütün egeyi sallayan, yıkıcı etkisini İzmir’de gösteren bir deprem yaşadık. Depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Güzel bir hizmetin başlangıcında, temel atma töreninde sizlerle birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyim. Selçukbey Mahallesi, ilçemizin en büyük mahallelerinden biri. Selçukbey Mahallesi bu anlamda hizmetlerin en iyisine layık. Yapımına başlana kapalı pazar yeri ile önümüzdeki zamanda Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılacak olan Bilim Merkezi’nin mahallemize, ilçemize ve Denizlimize hayırlı olmasını diliyorum. Pazarcı esnafımız ve alışverişe gelen vatandaşlarımız burayı en iyi şartlarda kullanabilecekler. Böyle güzel bir tesiste emeği geçen başta Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PROJE DETAYLARI

Yapılacak olan iki katlı pazar yerinde 30 müstahsil ve 111 esnaf standı ile 15 adet dükkan bulunacak. 4 bin 430 metrekarelik alanda yapılacak pazar yeri inşaatı sekiz ay içerisinde bitirilecek. Modern kapalı pazar yerinde, engelli vatandaşlar da unutulmayarak onlar için özel rampalar bulunacak.

The post SELÇUKBEY KAPALI PAZAR YERİ’NİN TEMELİ ATILDI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

2 kat

CHP’DEN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ ELEKTRİK VATANDAŞI ÇARPTI

Cumhuriyet Halk Partisi, 2014 yılından bu yana elektriğe gelen zamları masaya yatırdı. Buna göre 2014’ten bu yana elektrik faturasının 2,2 kat, dağıtım bedelinin ise 3 kat arttı. CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP iktidarında elektrik dağıtım şirketlerinin değil, vatandaşların kollanacağını söyledi.

Enerji ve Altyapıdan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın yaptığı çalışma; 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçiminden bugüne kadar elektrik faturalarındaki değişimi gösterdi. Çalışmaya göre Ocak 2014’te bir hanenin 277 kilovatsaat olan tüketimi 100 liralık bir fatura olarak yansırken; Ocak 2021 tarihinde aynı tüketim 220 lira 50 kuruş olarak fatura edildi. Verilere göre, 2014’ten bugüne kadar vatandaşların ödediği elektrik faturası 2,2 kat arttı. Ayrıca 2014 yılında 100 liralık elektrik faturasının 21,04 lirası dağıtım bedeli olurken; 2021’de bu bedel 3 kattan fazla artarak 68,26 liraya çıktı.

81 İLDE DAĞITILMASI PLANLANIYOR

CHP’li Akın’ın çalışması ayrıca broşür haline getirildi. Elektrik faturasındaki artışın gözler önüne serildiği broşür; 81 ilde parti örgütü aracılığıyla vatandaşlara dağıtılması planlanıyor.

CHP’nin iktidarında elektrik dağıtım şirketlerinin değil, vatandaşın kollanacağını kaydeden Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu; enerji kooperatifleri aracılığıyla halkın enerjide söz sahibi olacağını söyledi. Çavuşoğlu, “Enerji üretiminde de tüketiminde de önceliğimiz halkımız, esnafımız, çiftçimiz ve sanayicimiz olacak. Enerji verimliliğinde örnek uygulamalarımızla sanayicimize nefes aldıracağız” değerlendirmesinde bulundu.

The post CHP’DEN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ ELEKTRİK VATANDAŞI ÇARPTI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

CHP Milletvekili Teoman Sancar

DEV ÇINAR YENİ FİLİZLER AÇMAYA DEVAM EDİYOR

CHP Milletvekili Teoman Sancar, Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşunun 97.yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyon sürdürmüştür.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi 97 yıla bir Cumhuriyet sığdırmıştır. Bu cumhuriyet başta sömürge halklar olmak üzere tüm dünyaya ilham olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi herkes için adaletin sesidir. Kadının eşitçe saygıdeğer statüsünün savaşımıdır. Düşüncenin, ifadenin, inancın, kültürün, sosyal yaşamın nabzıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin geçmişi ve geleceğidir, demokrasinin teminatıdır.

Kurulduğumuz gün ki anlayışla hak, hukuk, adalet ve memleket mücadelemiz bugün de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde kesintisiz devam etmektedir.

Bizler; Milli mücadelenin bel kemiğini oluşturan ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözünün onur ve gururunu her zaman yaşamaktayız.

Bu çerçevede; partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, partimizin kuruluşundan bu yana emek veren, destek veren herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum. Partimizin 97. Kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyorum. Nice 97. yıllara ASIRLIK ÇINAR…

The post DEV ÇINAR YENİ FİLİZLER AÇMAYA DEVAM EDİYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER