Bizimle iletişime geçin

Çal-Baklan-Çivril Ovası

SANCAR: AKP HÜKÜMETİ ÇİFTÇİYİ RESMEN DOLANDIRMIŞTIR

Çal-Baklan-Çivril Ovası’nda yaşanan sulama krizi yüzlerce çiftçinin mağduriyetine yol açtı.

Çal İlçesi’ne giderek çiftçilerle bir araya gelen CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Yaşanan olay Aziz Nesin romanlarının konusu gibi. Devlet, çiftçiden aylar önce, vereceği suyun parasını alıyor, hatta kuraklık olsa bile sulama yapılacağı garantisini veriyor, buna rağmen paralarını peşin ödeyen çiftçiler tarlalarında mahsulleri ile susuz kalıyor. Mısırı tarlada kalan, hasat yapamayan çiftiye kim sahip çıkacak. Çiftçiyi bu hale düşüren yöneticiler bunun bedelini ödemelidir. Hem devleti hem de çiftçiyi zarar ettiren yöneticiler hakkında hemen soruşturma başlatılmalıdır” dedi.

TARIM BAKANINI BÖLGEYE BEKLİYORUM

Yaşanan su sıkıntısının en büyük nedenlerinden birinin suya ihtiyaç olmadığı dönemde 20 gün Menderes’e boşa su akıtıldığını vurgulayan Sancar, “Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bir an önce bölgeye gelerek çiftçinin mağduriyetini gidermesi gerekir. Zaten zor günler yaşayan çiftçiye atılan bu darbenin çok ağır sonuçları olacak” ifadesini kullandı.

 

The post SANCAR: AKP HÜKÜMETİ ÇİFTÇİYİ RESMEN DOLANDIRMIŞTIR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER