Bizimle iletişime geçin

Eğitim

PAÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİNDE 10 BİN’İN ÜZERİNDE DERS İŞLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kurulan uzaktan eğitim sistemine, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, derslerin dijital platformlardan işlenmesinin ardından 10 Mayıs 2020 tarihi itibariyle açılan 68 binden fazla sanal sınıfta, 66 binden fazla ders, öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Geçtiğimiz Mart ayında, Ülkemizde Covid-19 salgının başlamasının ardından, salgının yayılımını önlemeye yönelik alınan bir dizi tedbirler kapsamında üniversiteler de eğitimlerini dijital platformlara taşımıştı. Bu konuda hazırlıklılarını kısa süre içerisinde bitiren Pamukkale Üniversitesi de 2019-2020 Bahar Dönemi eğitim öğretim faaliyetlerini uzaktan eğitim sistemi üzerinden vermeye başladı.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün aldığı karar ile 23 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitime başlayan PAÜ’de bugüne kadar, 68 binden fazla açılan sanal sınıfta, bin 178 eğitimci, 10 bin 615 ders işledi. Haftalık yaklaşık 8 bin 500 olmak üzere toplamda 66 binden fazla ders kaydı yayınlanırken, uzaktan eğitim sistemine toplamda 2 milyonun üzerinde ziyaretçi girişi yapıldı.

Açılan 10 bin 615 dersin 7 bin 486’sında Canlı Ders Sistemine aktarılarak senkron olarak işlenme olanağı sağlanırken, bin 162 ders asenkron olarak uzaktan eğitim sistemlerinde yer almaktadır. Ortak Zorunlu Dersler (OZD) için mevcutta var olan OZD Uzaktan Eğitim Platformu’nda dersler kesintisiz olarak verilmeye devam edildi.

Uzaktan Eğitim Sisteminde, toplam 21 sunucuda, 10 Terabayt (TB)’nin üzerinde kayıtlı veri bulunurken, kayıtlı olan derslerin toplam saati; 44 bin 288, yüklenen materyal sayısı 19 bin 208dir. Sisteme, bugüne kadar toplam 33 bin 183 adet ödev yüklendi.

Pamukkale Üniversitesi Uzak Eğitim Sistemi altyapısı ile ilgili bilgi veren PAÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Doç. Dr. Yusuf Özcan şunları dile getirdi: “Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kurulan uzaktan eğitim sistemi, kurumumuz veri merkezinde barındırılan ücretsiz açık kaynak kodlu 21 adet bigbluebutton sunucusu ile hizmet vermektedir. Canlı derslerin sorunsuz olarak yapılabilmesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından bigbluebutton sunucuları arasında load balancing (yük dengeleme)  ve video işleme optimizasyon çalışmaları yapılmıştır. Yapılan tüm bu uzaktan eğitim çalışmaları, hazırlıkları öncesine dayanan uzaktan eğitim altyapımıza verdiğimiz emeklerin bir sonucudur. Üniversitemiz bünyesinde dijital dönüşüm hamlemizi başlattık. Bu kapsamda gerek yazılımsal gerekse donanımsal alanlarda önemli yeniliklere imza attık. Bu çalışmalarımızdan biri olarak ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında sistem ve bilişim ağlarının alt yapısını güçlendirme ve siber güvenlik tedbirlerini alma konusunda gerekli çalışmaları salgın sürecinin öncesinde tamamladık. Pamukkale Üniversitesi olarak bilgi güvenliği alanında da ilklerden biri olmayı başardık. Tüm bu dijitalleşme alanında yaptığımız çalışmalarımız sürerken uzaktan eğitime geçilmesi yönündeki alınan kararların hemen sonrasında, 18 Mart 2020 tarihinden itibaren öğretim elemanlarına senkron derslerin nasıl yapılacağı konusunda tanıtıcı videolar ve kılavuzlar hazırlandık. Canlı Ders Sistemi içerisinde bir bilgilendirme sayfası açıp, tüm işlemler ile ilgili dokümanların paylaşımını yaptık. E-posta ile de bildirim sağlandık. Ayrıca Eğitim Destek Sistemi üzerinde akademik personel için Uzaktan Eğitim Rehberi adıyla bir ders açarak tüm akademisyenlerimizi bu derse dâhil ettik. Öğrencilere yönelik de bilgilendirme ve destek çalışmaları gerçekleştirerek, Canlı Ders Sistemi içerisinde bir bilgilendirme sayfası açtık. Tüm işlemler ile ilgili dokümanların paylaşımını yapıp yine e-posta aracılığı ile de bildirim sağladık. Tüm bu dijitalleşme alanında yaptığımız çalışmalarımızda desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere, Üniversite Yönetimimiz ve yoğun bir mesai harcayan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.”

No tags for this post.

The post PAÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİNDE 10 BİN’İN ÜZERİNDE DERS İŞLENDİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Denizli’de Bu Sergiye Gelenler Kahkahalara Boğuluyor

53 ülkeden 485 sanatçının 967 eseri ile katıldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Karikatür Yarışması sergi ve ödül töreni yapıldı. Bir şehrin sadece fiziki yatırımlarla oluşmayacağını, kültür ve sanatın da büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Sanat ve kültürle yoğrulan bir şehir istiyoruz” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılan programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut ve Ömer Faruk Özer, Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Karikatürcüler Derneği Denizli Temsilcisi Mehmet Selçuk, karikatüristler ve davetliler katıldı. Karikatürcüler Derneği Denizli Temsilcisi ve yarışmanın jüri üyesi Mehmet Selçuk burada yaptığı konuşmada, yarışmaya yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Selçuk, “Kolombiya’dan Peru’ya, Amerika’dan Venezüella’ya kadar birçok ülkeden karikatür geldi. Konumuz bu sene ‘aile’ idi, yurt içinden de çok değerli karikatürler geldi. Bir şehrin şehir olması kültür ve sanata verdiği değer ile oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“SANAT VE KÜLTÜRLE YOĞRULAN BİR ŞEHİR İSTİYORUZ”

Karikatür sanatının inceliklerinden bahseden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, gençlik yıllarından itibaren karikatüre ilgi duyduğunu belirterek, “Karikatür aslında bir kitaba sığacak anlatımları, birkaç etkili çizgiyle vurgulayıcı şekilde bizlere anlatıyor, zihnimizde yer ediyor” dedi. Bugüne kadar birçok tema ile karikatür yarışması düzenlediklerini belirten Başkan Zolan, “Her yıl ayrı tema ile yarışma açtık. Amacımız hem şehrimizi tanıtmak, hem de insanlarımızı sanat ve kültürle tanıştırmaktı” dedi. Bir şehrin sadece fiziki yatırımlarla oluşmayacağını, kültür ve sanat faaliyetlerinin de büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, bu kapsamda birçok çalışma sürdürdüklerini vurgulayarak, “Sanat ve kültürle yoğrulan bir şehir istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“AİLE BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİDİR”

Karikatür Yarışmasını 2 senedir uluslararası boyuta taşıdıklarını ve çok yoğun katılım olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Yarışmamızın bu yıl teması ‘aile’ idi. Aile toplumu güçlendiren ve toplumun temel taşı bir kurum. Aile ne kadar sağlam ve güçlü olursa, şehrimiz ve ülkemiz de o kadar güçlü olur. Geleceğe daha güvenle bakarız. Aile bizim için çok kıymetlidir” dedi. Jüri üyelerine teşekkür eden Başkan Zolan, konuşmasına şöyle devam etti: “Yarışmamıza katılan eserlerin her biri çok kıymetliydi, emek vardı. Eser gönderen tüm sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Sanatla, kültürle şehrimizi daha ileriye götürelim.” Konuşmanın ardından Başkan Zolan, dereceye giren sanatçılara ödüllerini verdi. Daha sonra katılımcılar hep birlikte birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiyi gezdi. 100 eserin yer aldığı sergi 19 Mayıs 2022’ye kadar açık kalacak.

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER

ABD, Çin, Rusya, Almanya, İngiltere, Tayland, Kolombiya, Ekvador, Avustralya gibi dünyanın dört bir tarafındaki 53 ülkeden 485 sanatçı toplam 967 eseri ile katılırken, sonuçlar geçen mart ayında açıklanmıştı. Yarışmanın 18 yaş üstü kategorisinde Bursa’dan Sait Oktay’ın eseri 1’nci, İzmir’den Cemalettin Güzeloğlu’nun eseri 2’nci, İstanbul’dan Orhan Öztürk’ün eseri ise 3’ncü oldu. Mansiyon ödüllerini ise sırasıyla Musa Gümüş (Türkiye), Bahman Jalalı Nokandeh (İran) ve M. Derhachov Oleh (Fransa) aldı. 18 yaş altı kategorisinde de Denizli’den Bahar Karaman’ın eseri 1’nci, Çorum’dan Simge Çorumlu’nun eseri 2’nci, Sinop’tan Deniz Nur Aktaş’ın eseri ise 3’ncü oldu.

 

 

 

The post Denizli’de Bu Sergiye Gelenler Kahkahalara Boğuluyor appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

15 mayıs milli mücadelede denizli

“15 Mayıs Milli Mücadele’de Denizli” Kitabın Tanıtımı Yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin şanlı destanı Milli Mücadele Günü’nün 103’ncü yıldönümü arifesinde anlamlı bir çalışmaya imza attı. Başkan Osman Zolan, 13’ü akademisyen olmak üzere 16 yazarın kaleme aldığı “15 Mayıs Milli Mücadele’de Denizli” adlı kitabın tanıtımını yaptı. Toplantıda bilim adamları 15 Mayıs tartışmalarına da son noktayı koydu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin şanlı destanının kutlandığı 15 Mayıs Milli Mücadele Günü arifesinde anlamlı bir çalışmaya imza attı. Milli Mücadele döneminde Denizli ve ilçelerinde yaşananlar; Denizli’nin Batı Anadolu Kuvayı Milliyesi’nde oynadığı rol; dönemin ileri gelenlerinin tüm belge ve kaynaklarıyla anlatıldığı “15 Mayıs Milli Mücadele’de Denizli” adlı kitabın tanıtımı yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları olarak basılan kitabın yazarlığını ise Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, Prof. Dr. Avni İlhan, Prof. Dr. Bayram Akça, Prof. Dr. Ercan Haytoğlu, Prof. Dr. İsmail Yakıt, Prof. Dr. Mevlüt Çelebi, Prof. Dr. Mithat Aydın, Prof. Dr. Önder Göçgün, Prof. Dr. Sadık Sarısaman, Prof. Dr. Turgut Tok, Doç. Dr. Nejdet Bilgi, Dr. Öğretim Üyesi Veysi Akın, Dr. Öğr. Üyesi Kamuran Şimşek, Münir Sayhan, Hasan Kallimci ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire başkanı Hüdaverdi Otaklı yaptı.

“15 MAYIS DENİZLİ’NİN ONUR GÜNÜDÜR”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı öncesi düzenlenen tanıtıma, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Prof. Dr. Ercan Haytoğlu, Prof. Dr. Mithat Aydın, araştırmacı yazar Münir Sayhan, araştırmacı yazar Hasan Kallimci, ilçe belediye başkanları, büyükşehir belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı. Başkan Zolan 15 Mayıs’ın Denizli’nin onur günü olduğunu belirterek, “15 Mayıs ile ilgili birçok yayın, makale, anlatım ve ulusal seviyede konuşma ve yazışmalar var. Her konunun üstadı yetkin insanlar var. Bilgi, eğitim ve mesleki anlamda bu konuları araştıran çok değerli hocalarımız var. Tarihçilerin bilgi ve belgelere bakışı ayrı bir uzmanlık isteyen konudur. Bu kitapta yazıları yer alan 16 ismin 13’ü akademisyen, 3’ü de Denizli’de bu işlerle ilgili emek sarf eden kişiler. Kitabımız sadece Denizli merkezi değil Milli Mücadele döneminde tüm ilçelerimizde yaşanan olaylarla ilgili çalışmadır” dedi.

“SUNİ VE FARKLI TARTIŞMALAR İLGİMİN DIŞINDADIR”

Denizli’de Milli Mücadele Günü’nün tarihiyle ilgili bazı tartışmaların gündeme getirildiğini kaydeden Başkan Zolan, “Bugünün anlam ve içeriğini örten iddiaları değerlendirecek pozisyonda değilim. Denizli’mizin işgal tehdidi altına girdiği andan itibaren şehrimin duruşu, milli refleksi önemlidir. Ben işin o tarafındayım, demek ki bu topraklara o zaman da sahip çıkanlar vardı. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nda mücadele eden kahramanlarımız var. Onların sayesinde biz bugün hür ve bağımsız yaşıyoruz. Diğer suni ve farklı tartışmalar ilgimin dışındadır. Gerçeği araştırmak, bulmak tarihçilere düşer, bu işin uzmanı olan kişilere düşer. Ben bir siyasi ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bu işin uzmanı olmadığım için bu konulara girmem, söz söylememin çok doğru olacağını düşünmüyorum” dedi.

“BU DENİZLİ’NİN BAŞUCU KİTABIDIR”

15 Mayıs gibi her zaman bu tür tehditlerle karşı karşıya kalınabileceğini, ülkeye yönelik saldırıların hala devam ettiğini anlatan Başkan Zolan, “15 Mayıs 1919’daki şehrimizin Milli Mücadele ruhunu eksiltmeden, aynı şekilde vatanımıza, bayrağımıza, tüm değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Kent kültürünün ve belleğinin kaybolmaması adına bugüne kadar 170’in üzerinde konusu Denizli olan yayınımız var. Denizli’mizin kültürü, tarihi, değerleri, yaşanmışlığı, her türlü sosyo-ekonomik boyutuna baktığımızda gayemiz geleceğe bir miras bırakabilmektir. Bu yayınların içerisinde en temel taşımız, köklü ve zihnimizi oluşturacak, Milli Mücadele ruhumuzu her zaman ayakta tutacak 15 Mayıs Milli Mücadele’de Denizli kitabımızdır. Bunu bugün tek eser olarak tanıtmamızın sebebi de budur. Bu Denizli’nin başucu kitabıdır. Tarihi temel yapılarından biri, her zaman elimizin altında okuyabileceğimiz hocalarımızın büyük katkıları ve emekleriyle çok güzel bir yayın ortaya çıktı” diye konuştu.

“MÜFTÜ AHMET HULUSİ EFENDİ’NİN SÖYLEDİĞİ CÜMLE TARTIŞMAYI BİTİRİYOR”

Prof. Dr. Ercan Haytoğlu ise, Denizli’nin Milli Mücadele döneminde ait bilinen bir takım çalışmalar olduğunu belirterek, “Üniversitemiz kurulduktan sonra Milli Mücadele dönemine dair sınırlı sayıda tez yapıldı. Bunun dışında da İstanbul ve Afyonkarahisar Üniversitelerinde de tezler yapıldı. Ancak bunların bir kısmı hiç kitaplaşmadı ve birbirini tekrar eder halin ötesine de geçmedi. Bu çalışma ise yıllar sonra derli toplu olarak Denizli Milli Mücadelesine dair çok önemli hususların, orijinal konuların değerlendirdiği toplandığı bir çalışmadır. Bu bakımdan özel bir ehemmiyeti olduğunu düşünüyorum” dedi. Kapak tasarımından, içeriğine çok özel bir çalışma yapıldığını kaydeden Haytoğlu, “15 Mayıs vurgusunu, kıymetli başkanım güzel ifade etti. 15 Mayıs, Denizli’nin refleksli bir şehir olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir” diye konuştu. 15/16 Mayıs tartışmalarıyla ilgili bugüne kadar 33 farklı çalışmaya ulaştığını, 25’in üzerindeki çalışmanın ise Denizli Milli Mücadele Günü’nün 15 Mayıs tarihini gösterdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Haytoğlu, “O gün çekilen telgrafın bilgisi var fakat telgrafın orijinal metnine ulaşamadık. Fakat şu bir gerçek. Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin o gün söylediği bir cümle zaten tarih konusundaki tartışmayı bitiriyor. ‘Değerli hemşehrilerim bugün İzmir işgal edildi.’ ‘Bugün İzmir işgal edildi’ denildikten sonra 15 Mayıs tarih damgasını zaten vurmuştur. Pek çok kaynakta bu konuyu zaten destekler şekildedir. Ayrıca kitabın son makalesinde de 15 Mayıs’la ilgili bir değerlendirmem mevcuttur” dedi.

BİLİMSEL VERİLERE HERKES İTİBAR ETMELİ

Prof. Dr. Mithat Aydın, kahraman Denizlililerin işgale ve zulme karşı direnişini sembolize eden orijinal bilgilerin bulunduğu bu kitabın aslında Misak-ı Milli sınırları içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Bu, bir ulusun bağımsızlık ve uygarlık mücadelesini yeni kuşaklara anlatacak kitaptır” dedi. 15/16 Mayıs tartışmalarıyla ilgili iddiaları okuduğunu anlatan Prof. Dr. Mithat Aydın, “Biz tarih formasyon aldığımız için, belge nedir, belge türleri var, belge tasnifi var. Bir heykelin üzerinde yazılan yazı belge olamaz. Veya filan kurul karar almış. Bunların tarihçi açısından hiçbir değeri yok. Biz, birincil kaynak gösterilebiliyorsa bunu dikkate alırız. Bunları tartışmanın gereği yok” dedi. Bilimsel verilere herkesin itibar etmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Aydın, şunları kaydetti: “Kentte duygu birliği olması gerekirken değeri olmayan şeyleri ortaya atmanın bence hiçbir değeri yok. Ercan hocam söyledi. Müftü Ahmet Hulusi Efendi konuşmasının başında zaten söylüyor, ‘Bugün İzmir işgal edildi’ diyor. Burada tartışılacak bir konu yok. Bütün kaynaklarda fetvası, konuşması ‘bugün’ diye başlıyor. Tartışmaya mahal olmadığı için bunu farklı mecralara getirmenin anlamı yok. Ben bu anlamlı günün birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum.”

“FOTOĞRAFIN BÜTÜNÜNE BAKMAK LAZIM”

Araştırmacı Yazar Münir Sayhan da Başkan Zolan’ın çok güzel bir eylemde bulunduğunu ve geleceğe çok güzel bir eser bıraktığını söyledi. Sayhan, “Kendilerine teşekkürlerimi ve minnet duygularımı iletmek istiyorum. O dönemin koşulları ortadayken, kelle koltukta mücadele verirken bizim 15 mi, 16 mı diye tarihlere gömülü kalmamızın bir anlamı yoktur. Fotoğrafın bütününe bakmak lazım, 15, 16 deyip olayın ayrıntısına takılıp fotoğrafın bütününü görmezsek Milli Mücadelede yer almış olan emek veren kişilerin emeğini yazık etmiş oluruz” dedi. Araştırmacı yazar Hasan Kallimci ise, Milli Mücadelede yazılan destana bütün olarak bakılması gerektiğini vurgulayarak, “Şu fikirde birleşmek gerek;  Bir kişi yaşadığı köyün, ilçenin, şehrin bütün değerlerini bilmesi gerekir. Kişi bildiğini, tanıdığını sever. Denizli’nin gelişmesi, güzelleşmesi, gelişmesi, korunması için uğraşan, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

The post “15 Mayıs Milli Mücadele’de Denizli” Kitabın Tanıtımı Yapıldı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Küçük Yazardan Başkan Osman Zolan’a Ziyaret

Hayal dünyasını hikâyelerine yansıtan İnci Gülgün Mantaroğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret ederek, İnci’nin Hayal Dünyası adlı kitabını hediye etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi İnci Gülgün Mantaroğlu, Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Özsan, Müdür Yardımcısı Süleyman Yurtseven, Öğretmen Sedat Arıkan ve küçük yazar Mantaroğlu’nun annesi Hale Mantaroğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Kendi hayal dünyasını yansıtan ve yazdığı hikayeleri kitap haline getirilen İlkokul 3. Sınıf öğrencisi İnci Gülgün Mantaroğlu, sınıfında yer alan 27 arkadaşı ile birlikte öğretmeni Sedat Arıkan’ın yönlendirmesiyle hikaye kitabı yazmaya nasıl başladıklarını Başkan Osman Zolan’a anlattı. Yazdığı hikayeler hakkında Başkan Zolan’a bilgi veren minik yazar İnci Gülgün Mantaroğlu, İnci’nin Hayal Dünyası adlı kitabını Başkan Zolan’a hediye etti. Öğretmen Sedat Arıkan, bu çalışmaya çocukların kendi öz değerlerinden beslenerek birer farkındalık oluşturması ve örnek olmaları için çalıştıklarını söyledi. Her öğrencinin kendi hikayelerinin yer aldığı özel kitaplar hazırladıklarını anlatan Arıkan, kendilerine destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM HAZİNEMİZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, İnci Gülgün Mantaroğlu, ailesi ve öğretmenlerini kutladı. Başkan Zolan, “Bu işe motive olmasanız, çocuklarımıza bu şekilde yol gösterici olmasanız, bu güzel eserler ortaya çıkmaz. Çocuklarımızın önündeki engelleri kaldırıyorsunuz. Çocuklarımız inşallah bizden daha ileride ve başarılı olacak. Onlar bizim geleceğimiz, hazinemiz. Bu hazinelerin ortaya çıkması gerekiyor. Sizlerin çok büyük katkısı olmuş, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

The post Küçük Yazardan Başkan Osman Zolan’a Ziyaret appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER