Pamukkale Belediyesi’nin Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu

16 Ağustos 2018 126 0

[ad_1]

Pamukkale Belediyesi, tarafından bayram için nöbetçi ekipler oluşturdu. Bu hazırlıklar kapsamında da kurban kesimleri yerleri de belirlendi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kurban Bayramı hazırlıklarına haftalar öncesinden başladıklarını ve ilçe halkının huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için belediye olarak bayrama hazır olduklarını bildirdi. Vatandaşların dini vecibelerini yerine getirirken sorun yaşamamaları için günler öncesinden başlayan hazırlıklar kapsamında, ilçede ilgili kamu kurumlarıyla da ortak hareket ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Gürlesin, “Kurban Bayramı için kurban kesim yerleri belirlendi. Kesim yerlerindeki tüm temizlik çalışmalarımız tamamlandı. Kurban kesiminde oluşabilecek her türlü sorun ve şikâyetlerin önüne geçmek adına, günler öncesinden gerekli tedbirleri aldık” dedi.

PAMUKKALE’DE KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Pamukkale İlçesi’ndeki kurban kesim yerleri dışında kurban kesiminin yapılmasının yasak olduğunu hatırlatan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belirlenen yerlerde sıkıntı yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Hayvan sağlığı ve halk sağlığı ile ilgili alınması gereken tüm tedbirlerin alındığı ifade eden Başkan Gürlesin, “İlçemiz sınırları içerisindeki Kurban kesim yerleri şöyledir: Küçükbaş hayvanlar için kurban kesim yerleri, Kuşpınar Mahallesi Pazar yeri, İncilipınar Mahallesi Pazar yeri, Kınıklı Mahallesi Pazar yeri, Anafartalar Mahallesi Pazar yeri ve Ulu Cami yanındaki eski halin oldu yer. Eğer Bayramın ikinci gününde Ulu Cami yanındaki eski halin olduğu yerde kurban kesim isteği olduğu takdirde görevlendirme yapılacak. Büyükbaş hayvanlar için ise Korucuk’taki Sabanoğlu Mezbahanesi ve Akhan’da Çayır Mevkii Duranlar Mezbahanesi” dedi.

PAMUK MASA BAYRAMDA DA HİZMET VERECEK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe halkımızın bayramını huzurlu geçirmeleri noktasında YSE’deki ana hizmet binasında bulunan Pamuk Masa’da, Kurban Bayramı’nın 1.,2. ve 3. gününde nöbetçi personelin görevli olacağını belirtti. Bununla birlikte, her zaman olduğu gibi yine vatandaşlar her türlü şikâyet ve talepleri noktasında 444 9 220 ile 296 96 96 nolu telefondan; 0552 282 20 20 nolu Whatsaap şikâyet hattından Pamukkale Belediyesi’ne ulaşabileceklerini söyleyen Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak, her zaman oluğu gibi bayramda da vatandaşlarımızdan gelebilecek şikâyet ve talepler doğrultusunda ekiplerimizi anında yönlendirerek, vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmelerini hedefliyoruz. Şimdiden tüm halkımızın Kurban Bayramı mübarek olsun” dedi.

No tags for this post.

The post Pamukkale Belediyesi’nin Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ