Özel PEV Okulları 25. Yılına “Merhaba” Dedi

17 Eylül 2018 152 0

[ad_1]

Denizli’nin en eski eğitim kurumlarından olan ve vakıf okulu olarak kar amacı gütmeyen Özel PEV Okulları, çeyrek asrı geride bırakarak 25. yılına “Merhaba!”dedi. Okul bahçesinde düzenlenen açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Törende söz alan Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar Kaya; 25 yıllık bir deneyimi ve ilk günkü heyecanı bünyesinde barındıran bir kurum olduklarını vurgularken öğrencilere hitaben hep birlikte Mustafa Kemal’in açtığı yolda, gösterdiği hedefe doğru yürüyeceklerini ifade etti.

Sonrasında söz alan Pamukkale Eğitim Vakfı Vakıf Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ise vakfın kuruluşundan bu yana çok sayıda akademik ve sosyal başarı elde ettiklerinin altını çizdi ve Denizli’nin en başarılı okulunun Özel PEV Okulları olduğunu vurguladı. Günümüzün artık akıl çağı ve yapay zeka devri olduğunu vurgulayan Kazdağlı, nitelikli insan gücünün her dönemde aranan bir kavram olduğunu belirtti ve Özel PEV Okullarının nitelikli insan yetiştirme konusunda oldukça özverili olduğunu ifade etti. PEV eğitim kadrosuna olan güvenini vurgulayan Kazdağlı, Özel PEV okulları velilerine de kendilerine olan güveni için teşekkür etti.

 

Öğrenci ve öğretmenlerin heyecanlı bekleyişinin ardından birinci sınıf öğrencilerinden Ceylin Dobur’un çaldığı ilk ders zili ile 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’na “Merhaba!” diyen PEV ailesi, yeni bir eğitim yolculuğuna daha başlamış oldu.

No tags for this post.

The post Özel PEV Okulları 25. Yılına “Merhaba” Dedi appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ