Bizimle iletişime geçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

NİHAT ZEYBEKCİ YENİ KABİNEDE KESİN GİBİ

Erdoğan’ın kabine revizyonu sinyali siyasi gündemi hareketlendirdi. Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni kabinede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Siyasi kulisler tarafından kabinede yüzde 60’lık değişim bekleniyor. Ekonomi başta olmak üzere pek çok sıkıntı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kabine revizyonuna adeta mecbur hale getirdi. Önceki kabinede teknokrat isimlere yer verilmesine karşın, yeni kabinede siyaseten öne çıkmış isimler öne çıkıyor.

HDP’ye yönelik kapatılma davası, Merkez Bankası’nda yaşanan başkan değişimleri ve AK Parti içerisinde bakanlara yapılan eleştiriler üst seviyeye çıkarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabine çalışmasında son noktaya geldiği belirtiliyor. Kısa sürede Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklaması beklenirken, yeni kabinede yüzde 60’a yakın bir değişim bekleniyor. Ankara’da dolaşan kulis bilgilerine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni sistemde överek anlattığı teknokrat bakanlardan vazgeçtiği, yeni kabinede siyasi kimliklerin artacağı belirtiliyor.

Teknokrat bakanların toplumla ve milletvekilleriyle iletişiminin zayıf olması en büyük sebep olarak gösteriliyor. Kabinede siyasi kimlikli isimlerin artacağı belirtilirken, aynı şekilde kabinede bazı isimlerin cumhurbaşkanı yardımcılığına getirileceği konuşuluyor. Öte yandan yeni kabinede bir cumhurbaşkanı yardımcısının kadın olması da bekleniyor.

KABİNEDE KÜRT SEÇMENE ÖNCELİK
Kabinede Kürt seçmenlere hitap edecek bakan sayısının artmasının planlandığı aktarılırken, eski bazı bakanların da kabineye girmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü ifade ediliyor.

BAKANLIK SAYISI ARTIYOR
Yeni hükümet sistemiyle 26’dan 16’ya düşürülen bakanlık sayasının tekrar artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nda bölünme bekleniyor.

TEKNOKRAT BAKANLAR KABİNEDEN SİLİNİYOR
Mevcut bakanlardan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsan Pekcan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yeni kabinede yer almayacağı konuşuluyor.

ZEYBEKCİ’NİN YER ALMASI KESİN GİBİ
AK Parti içerisindeki önemli isimlerden olan Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Kulis bilgilerine göre yeni bakanların listesi şu şekilde olacak;

Fuat Oktay: Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Süleyman Soylu: Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Fatih Şahin: Adalet Bakanı

Fatma Şahin: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı

Faruk Çelik: Çalışma-Sosyal Güvenlik Bakanı

Murat Kurum: Çevre ve Şehircilik Bakanı

İbrahim Kalın: Dışişleri Bakanı

Alparslan Bayraktar: Enerji Bakanı

Alpay Özalan: Gençlik ve Spor Bakanı

Naci Ağbal: Hazine Bakanı

Mustafa Varank: İçişleri Bakanı

Ömer Çelik: Kültür Bakanı

Lütfü Elvan: Maliye Bakanı

Yusuf Tekin: Milli Eğitim Bakanı

Hulusi Akar: Milli Savunma Bakanı

Cevdet Erdöl: Sağlık Bakanı

Nail Olpak: Sanayi-Teknoloji Bakanı

Nihat Zeybekçi: Tarım ve Orman Bakanı

Gülsüm Azeri: Ticaret Bakanı

Firuz Barbaros Bağlıkaya: Turuzm Bakanı

Adil Karaismailoğlu: Ulaştırma Bakanı

The post NİHAT ZEYBEKCİ YENİ KABİNEDE KESİN GİBİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

26 ayrı noktada 31.900

BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Denizli’de 26 ayrı noktada 31.900 fidan toprakla buluşacak. Denizli’de ilk fidanlar Vali Atik ve Başkan Zolan tarafından dikildi.

 Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Karakurt Mahallesi’nde fidan dikim töreni düzenlendi.  Pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen etkinliğe, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, ilçe belediye başkanları, davetliler ve sınırlı sayıda öğrenci katıldı. Vali Atik, Başkan Zolan etkinlik kapsamında ilk fidanları dikerek can suyunu verdi. Daha sonra günün anısına öğrenciler ve beraberindekiler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

26 ayrı noktada 31.900 adet fidan

Proje kapsamında Denizli genelinde 26 ayrı noktada 31.900 adet fidanın toprakla buluşacağı ifade edildi. Dikilen fidanlardan oluşan ormanlar, kampanya kapsamında hedeflenen sosyal faydalarının yanı sıra, dikim yapılan sahanın özelliğine göre; toprak kaybını önleyerek erozyonun şiddetinin düşürülmesi, yeşil dokusunun geliştirilerek, orman varlığının artırılması, yabani hayvanlara besin sağlayarak, popülasyonlarının gelişimine destek olunması, özellikle kamusal alanlarda yapılan ağaçlandırmalar ile çocukların, gençlerin ve vatandaşların daha yeşil, havası daha temiz ve oksijeni bol bir ortamda yaşamalarına hizmet etme gibi pek çok fayda sağlıyor. Proje ayrıca, dikilen çiçekli ve aromatik bitkiler sayesinde, bal üretimi desteklenirken, rekreasyonel alanların oluşumuna ve odun dışı ürün ve hizmetler alanında vatandaşların gelir sağmasına katkı sunuyor.

 

The post BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan

BÜYÜKŞEHİR’DEN 230 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek ilk kez yağmur suyu hatları döşeyeceği dev altyapı yatırımının temel atma töreni yapıldı. Toplam 685 kilometrelik bölgedeki 2 etabın maliyetinin 230 milyon liranın üzerinde olduğunu açıklayan Başkan Zolan, “Denizli Türkiye’nin en düzenli ve en yeni altyapısını tamamlamış bir şehir haline gelecek” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek, ilk kez yağmur suyu hatları döşeyeceği altyapı yatırımının temel atma töreni pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapıldı. Sevindik Mahallesi’nde gerçekleştirilen törene, önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı. Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada, bir şehrin olmazsa olmazının altyapı olduğuna dikkat çekerek, “Bir şehirde altyapı yoksa, o şehrin üstü ne kadar güzel olursa olsun, yapılar ne kadar renkli olursa olsun hiçbir anlamı yoktur. Üstyapıyı anlamlı ve sürdürülebilir kılan, bir şehirde yaşama kalitesini en üste çıkaran altyapıdır” dedi.

“Aynı anlayış ve ruhla”

Başkan Zolan, “Birlikte çalışma şansına sahip olduğum Sayın Nihat Zeybekci Bakanımızın belediye başkanlığı döneminde ilk kez ciddi, planlı ve projeli altyapının temeli 2008 yılında atıldı. Bu hassasiyeti ve vizyonu bize gösteren Nihat Zeybekci Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. 2011 yılında başkan yardımcılığımdan başkanlık görevine geçmeyi Allah’ım nasip etti. Aynı anlayış ve ruhla yapılması gereken neyse çok şükür gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.  Temelini attıkları Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerine toplam 295 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşa edeceklerini belirten Başkan Zolan, “Çok şükür biz cesaret ettik, vatandaşımız sabrediyor, destek oluyor ve bu sorunlar ortadan kalkıyor. İnşallah en kısa zamanda tamamlamayı Allah’ım nasip etsin. Dokuzkavaklar, Anafartalar, Aktepe, Karşıyaka’nın bir kısmı ve Deliklitaş Mahallesi’nde de hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Toplam 685 kilometrelik her 2 etabın maliyeti 230 milyon liranın üzerindedir. Sevindik, Sümer ve Karşıyaka altyapı hattımızın maliyeti ise 109 milyon liradır” dedi.  

Kayıhan, Hürriyet ve Asmalıevler’e müjde

Bunun yanında Yenişehir Mahallesi’ne 72 km içme suyu hattı, Adalet ve Bereketler Mahallesi’ne yağmur suyu hattı, Yenişafak Mahallesi’ne kanalizasyon hattı, Zafer ve Akçeşme mahallelerine ise yağmur suyu hattı döşeyeceklerini belirten Başkan Zolan, Kayıhan, Hürriyet ve Asmalıevler mahalleleri için de müjde verdi : “Allah nasip ederse bu mahallerimizin de altyapısı baştan aşağıya değişecek ve o güzelliklere kavuşacak. Bu çalışmalar yapıldığında artık Denizlimizin acil bekleyen sorunu kalmayacak. Denizli Türkiye’nin en düzenli ve en yeni altyapısını tamamlamış bir şehir haline gelecek” diye konuştu.

Akbaş Barajı müjdesi de verildi

 2017’de inşası tamamlanan Akbaş Barajı’nın önümüzdeki yaz Denizli merkeze içme suyu olarak geleceğini müjdeleyen Başkan Osman Zolan, “Şehrimizde su güvenliği noktasında derin bir nefes alacağız. Bizlerin ve büyüklerimizin yaptığı işler öyle günlük değil, Nihat Bakanımızın arzusu ile başlayan Akbaş’taki hem sulama hem içme suyu kaynağını inşallah Denizlimize aktaracağız. Suların iletim hatlarıyla ilgili çalışmalar son hızla devam ediyor. Bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, emek veren tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Ortak sevdamız Denizli, hep beraber inşallah durmayacağız, beraber koşacağız” diye sözlerini tamamladı. Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız ise, Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ve ilçelerde cesurca gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarının kendisini gururlandırdığını belirtti. Yıldız, “Daha önce 5 mahalle için altyapı temel atma törenine katılmıştık, bugün de buradayız. Hemşehrilerimize düşen, altyapıyı daha dikkatli kullanmalarını ve yapılaşmayı buna göre gözetmelerini rica ediyorum. Büyükşehir Belediyemizi ve çalışanlarını kutluyorum” diye konuştu.

 

“Belediyecilik nasıl yapılır adeta Denizli’de sergilenmiş”

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan da, AK Parti belediyecilik hizmetlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Denizli’de de 2004 yılında önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile başladığına dikkat çekti. Özkan, “Altyapı olmadan bir şehre belediyecilik hizmetlerinin gelebilmesi mümkün değil. Gelecek kuşaklara bırakabileceğimiz büyük hizmetlerin temelini atıyoruz. Bugüne kadar Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde şehrimize yapılan hizmetlerden dolayı milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bu hizmet anlayışının şehrimizde liderliğini yapan Nihat Zeybekci Bakanımıza, şehrimize yaptığı hizmetlerle Denizli tarihine imza atan Osman Zolan Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise, 2,5 ay önce Denizli’de göreve başladığını belirterek, burada iş bilen isimler tarafından önemli hizmetler yapıldığını gördüğünü belirtti. Vali Atik, “Belediyecilik nasıl yapılır adeta Denizli’de sergilenmiş. Bunun mimarı, tanımaktan şeref duyduğum Nihat Zeybekci Bakanımız, devamında çok kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile bu anlayış devam etmiş. Denizlimiz Türkiye’de yaşanabilir ve belediyecilik anlamında çok kıymetli bir yere taşınmıştır” dedi.

 “30 yıl boyunca içme suyu sorunu olmayacak”

Önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı olarak seçildiği dönemde Denizli’de yaşanan olumsuzlukları hatırlatarak, ilk yapmaları gereken işin altyapı olduğunu gördüğünü ifade etti. Nihat Zeybekci, “2008 yılında şehrin ana çekirdeğinde altyapı çalışmasına başladık, İncilipınar, Lise Caddesi, Bayramyeri, Kayalık Caddesi, İkinci Ticari Yol, İstasyon Caddesi, Atatürk Bulvarı’ndan İzmir asfaltına kadar altyapısını, üst yapısını yaptık. Yaparken zorluklar yaşadık. Akbaş Barajını bu şehrin nüfusunun 1 milyonun üzerine çıkacağını öngördüğümüz için Honaz Dağı’nın tepesine yaptık. Şehrimizin önümüzdeki 30 yıl boyunca içme suyu sorunu olmayacak” diye konuştu.

 

“Denizli, Ege’nin, Türkiye’nin parmakla gösterilen şehri oldu”

Denizli’nin büyük bir ivme kazandığına dikkati çeken Zeybekci sözlerini şöyle sürdürdü; “2004 yılında yola çıktığımızda sloganımız şuydu; ‘Denizli hak ettiğini alacak’, ‘Denizli Ege’nin vizyon şehri olacak.’ 2009 seçimlerine giderken ‘Denizli, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak ve dünya şehri olacaktır’ dedik. Bugün geldiğimiz bütün standartlarda Denizli hak ettiğini aldı, almaya devam ediyor. Denizli, Ege’nin, Türkiye’nin parmakla gösterilen şehri oldu. Başta milletvekillerimiz, il başkanlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber bu şehre hizmet yağdırmaya devam edeceğiz” dedi.

Dev boru hatlarından otomobil geçti

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde altyapı projesinin temeli atıldı. Törende alt yapı çalışmasının büyüklüğüne dikkat çekmek için ilginç bir sürprize imza atıldı. Döşeme çalışmasına başlanan 2400 santimetre çapındaki dev yağmur suyu bağlantı borularının içerisinden otomobil geçerek, katılımcılara unutulmaz bir an yaşattı. Büyük beğeni toplayan sürpriz uzun süre alkışlandı.

 

The post BÜYÜKŞEHİR’DEN 230 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

VEKİL YASİN ÖZTÜRK: AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI İSTEDİ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Hükümet tarafından her seçimde vaat olarak sunulan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 yıl önce açıkladığı “100 Günlük Eylem Planı” içinde yer alan Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi hakkında bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için önerge verdi.

Yasin Öztürk, Meclis’e sunduğu araştırma önergesinin gerekçesinde, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin defalarca iptal edildiğine vurgu yaparak, “Sadece 2018 yılı içerisinde Yap-İşlet-Devret modeliyle 4 defa ihalesi yapılmış, dördü de iptal edilmiştir. Ayrıca aynı dönem içerisinde bir de ertelenmiş ihale bulunmaktadır. Ayrıca bahsi geçen otoyol projesi için daha önceki yıllarda da Kamu İhale Kanuna göre açılan 3 ihale daha iptal edilmiştir.
Son olarak 11 Haziran 2020 tarihinde yine Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale gerçekleştirileceği söylenmiş, bu ihale de iptal edilmiştir.
İşin ilginç yanı, defalarca tekrarlanan Aydın-Denizli Otoyolu Projesi ihalelerinin neden iptal edildiği, iptal kararları ve gerekçeleri kamuoyu ile paylaşılmamış, her defasında bu ihaleler ilk defa kamuoyunun bilgisine sunulurcasına müjde haberleri ile verilmiştir” ifadesini kullandı.
Yasin Öztürk, ulaştırma projelerinin en önemli özelliğinin Yap-İşlet-Devret modeli ile müteahhit firmaya Euro üzerinden araç geçiş garantisi verilmesi ve geçiş ücretinin araç ve kilometre bazında 5 Euro/cent üzerinden hesaplandığının altını çizerek, yeni ihalenin bu fahiş fiyat üzerinden yapılmasının yanlışlığına değindi.

İYİ Partili Öztürk “ Şehrimizin uzun yıllardır en büyük beklentisi Otoyol ; üretici , sanayici , esnaf tüm hemşehrilerimiz bu yolun yapılmasını istiyor ama ihale yılan hikayesine döndü . Her defasında iktidardan birileri müjde veriyor Denizli’de beklenti oluşturuyor sonra da ilerleme olmuyor iptaller ve ertelemelerle dolu bir proje oldu . Yerel seçimlerede bile malzeme edilen Denizli Aydın Otoyolu kangren haline geldi . Sırtını devlete dayamak yerine kendi göbeğini kendisi kesen , çalışkan , üretici Denizli’nin belki de en önemli beklentisi otoyol , bunu da şehrimize çok görüyorlar . Sebeplerin ve sorumluların ortaya çıkarılması için Meclis’e bir Araştırma Önergesi sundum “ dedi

The post VEKİL YASİN ÖZTÜRK: AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI İSTEDİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER