Milli Sporcu Genç Kızı Hocası Darp Etti İddiası

07 Eylül 2018 252 0

[ad_1]

Pamukkale İlçesi Zümrüt Mahallesi’nde yaşayan ve 8 kez Milli takıma seçilerek ülkemizi temsil eden 14 yaşındaki Damla Su T.’nin karate eğitmeni D.D. tarafından darp edildiği iddia edildi.

Olay, 1 Eylül tarihinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirilen Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonasında yaşandı. Şampiyona sırasında Damla Su T. kendi kulübünden sporcu M.B.Ö. ile konuştuğu için hocası D.D’nin, salonda herkesin içinde genç kıza şişe fırlatıp hakaretler ettiği iddia edildi.Daha sonra müsabakaya çıkan genç kız moral bozukluğuyla müsabakadan elendi ancak takım olarak şampiyonluğu kazandı.

KÖŞEYE SIKIŞTIRIP YUMRUK ATTI

Müsabakanın ardından Denizli’ye dönen takımı eğitmen D.D,  5 Eylül günü salona çağırdı. Genç kızı köşeye sıkıştıran D.D, iddiaya göre, genç kıza birkaç yumruk attı.Yere düşen genç kız ayağa kalktıktan sonra hocası D.D. tekrar yumruk atarak ağza alınmayacak küfür ve hakaretler etti.

Yaşanan olaylar sonrası genç kızın ailesi Denizli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine başvurdu. Karate eğitmeni hakkında suç duyurusunda bulunan aile, hastaneye giderek darp raporu aldı. Genç kızın takım arkadaşlarının da ifadesini alan polis, olayla ilgili olarak ‘Kasten Adam Yaralama’ suçundan soruşturma başlattı.

Olayla ilgili aile, “Kızımın yaşadığı travmayı kelimelerle anlatmak mümkün değildir. Çocuğa yönelik şiddetin hiç bir mazereti olamaz. Hele bu şiddet sporcu yetiştirme iddiasında olan birinden geliyor ve milli sporcu bir çocuğa geliyorsa asla.Bu tip insanların bundan sonra başka çocuklara aynı şekilde davranmaması, çocuklarımızın bu spordan uzaklaşmaması için lisansının iptal edilmesi dahil her türlü yaptırımın uygulanmasını istiyoruz. Son yıllarda çocuğa yönelik şiddet konusunda devletimizin ciddi tedbirler aldığını biliyoruz. Ayrıca federasyonun bir kız çocuğuna, milli bir sporcuya yönelik böyle bir şiddet uygulamasına kayıtsız kalmayacağına, böyle hastalıklı insanları içlerinde barındırmayacağına inanıyorum. Konu ile ilgili darp raporu alarak şikayette bulundum.” açıklamasını yaptı.

No tags for this post.

The post Milli Sporcu Genç Kızı Hocası Darp Etti İddiası appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ