Milletvekili Şahin Tin’den yeni yasama yılı mesajı

02 Ekim 2018 254 0

[ad_1]

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TBMM’nin 27. Dönem 2. Yasama Yılının başlamasıyla birlikte yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni dönemde de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bekleyen önemli gündem maddeleri olduğunu belirten Şahin Tin; “Başta ekonomi alanındaki düzenlemeler, terörle mücadele, sınır ötesi askeri operasyonlar olmak üzere birçok konuda önemli kararlar arifesindeyiz. Biz de, milletimizin vekilleri olarak yetkimizi, devletimizin bekası ve ali menfaatleri doğrultusunda kullanacağız. Bu kutsal çatı milletin meclisi, biz de millet için varız” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem 2. Yasama Yılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel kurulda yaptığı konuşma ile başladı. Yeni Yasama yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yeni yasama yılının hayırlı olmasını diledi.

“BİRÇOK KARARA İMZA ATTIK”

Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem 2. Yasama Yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. AK Parti olarak 2002 yılından buyana TBMM’de ülkemizin ve milletimizin önünde engel teşkil eden dağ gibi sorunları çözdük. Yeni yasal düzenlemelerle milletimizin huzur ve refahına dönük birçok hamleyi hayata geçirdik. Türkiye’nin dört bir yanına hizmet götürmek için aldığımız önemli kararların yanı sıra milletimizin güvenliği ve devletimizin bekasına dönük saldırılara karşı da başta sınır ötesi operasyon kararları olmak üzere birçok tedbir içeren düzenlemelere imza attık. Çalışan, yatırım yapan, üreten, istihdam oluşturan herkesin önünü açmak için ihtiyaç duyulan her adımı atmaktan geri durmadık. Attığımız bu adımlar sayesinde ülkemizi hem zenginleştirdik, hem de yaklaşık 3,5 kat büyüttük” dedi.

“MAZLUMLARA KOL KANAT GERDİK

TBMM 27. dönem 2. yasama yılında da başta ekonomi olmak üzere bölgede yaşanan gelişmeler ve yapısal düzenlemelerle ilgili önemli kararların alınmasını beklediğini dile getiren Milletvekili Şahin Tin; “Gazi Meclis’imizde yapılması gerekenleri ve alınması gereken kararları bizler milletimizden aldığımız yetki çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz. Ülkemiz bulunduğu coğrafya itibariyle yine çeşitli baskı ve saldırılarla karşı karşıya. Geçtiğimiz yasama dönemlerinde ve yasama yıllarında aldığımız kararlar doğrultusunda Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarını gerçekleştirerek, 4 bin kilometrekarelik bir alan, DEAŞ’lı ve PYD/YPG’li teröristlerden temizlendi. Suriye’nin içinde birçok noktada güvenli bölgeler oluşturularak bölgenin güvenliği konusunda önemli adımlar atıldı. Güvenli bölge haline gelen yerleşim yerlerine artık Suriyeli vatandaşlar yavaş yavaş dönüş yapmaya devam ediyor. Türkiye dünyada eşi benzeri görülmemiş operasyonlara imza atarak Suriye halkının güvenliğini de sağlamış, mazlum halklara kol kanat germiştir” dedi.

“DAHA DA GÜÇLENİP, BÜYÜYECEĞİZ”

Yeni sistemin de getirdiği değişikliklerle birlikte 27. dönem 2. Yasama yılının hayırlı ve başarılı geçmesini dileyen Milletvekili Şahin Tin; “Bugüne kadar bütün zorlukların üstesinden gelip hepsini geride bıraktık. İnşallah yeni dönemde de aynı kararlılıkla ve cesaretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye’yi durdurmak isteyenlere hatta geri götürmek isteyenlere inat yeni dönemde daha da güçlenmeye büyümeye devam edeceğiz” dedi.

No tags for this post.

The post Milletvekili Şahin Tin’den yeni yasama yılı mesajı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ