Bizimle iletişime geçin

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, YENİDEN SANAYİ TİCARET,ENERJİ KOMİSYONUNA SEÇİLDİ

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliğine yeniden seçildi. Şahin Tin; “Milletimizin bize yüklediği sorumluluğun farkındayız. Hemen her alanda olduğu gibi iş dünyamızın da taleplerini ve önerilerini her zaman dikkate aldık, alıyoruz. Yeni dönemde de çarkların daha da güçlü dönmesi için büyük azim ve inançla çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TBMM’de yapılan seçimlerde Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliğine yeniden seçildi. Komisyon Başkanlık Divanı üyelerinin belirlendiği ilk toplantının ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Şahin Tin; “Denizli gibi sanayisi güçlü ve istihdamı yoğun bir ilin Milletvekili olmaktan ve böylesi sorumluluğu ağır bir vazifeyi üstlenmekten dolayı onur duyuyorum. Sanayici bir kimliğe sahip olmam hasebiyle omuzlarımızdaki sorumluluk bir kat daha artıyor. Bugüne kadar meselelerin üstesinden nasıl geldiysek yeni dönemde de her türlü fedakârlığı yaparak sanayicilerimizden, üreticilerimizden, esnaf ve sanatkârımızdan gelen veya bizim tespit ettiğimiz tüm meselelere, taleplere ve önerilere çözüm bulmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

 “SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

 “Sorumluluğumuzun farkındayız” diyen Milletvekili Şahin Tin; “TBMM’de yeniden komisyon üyesi seçilmiş olmamız vesilesiyle şunu da özellikle ifade etmek isterim ki, sırtımızdaki sorumluluk bir kat daha arttı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha yoğun bir çalışma sürecine gireceğiz. Özellikle salgın sebebiyle bir takım ciddi sorun ve sıkıntılarla karşı karşıya kalan esnaf ve sanayicilerimize yeni yollar aramak, yeni kapılar bulmak için gayret ediyoruz. Bilindiği üzere Komisyonumuz pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte sektörlere sağlanan destek ve imkânların önünü açan kararlara imza attı. Her dönemde krizleri fırsata çevirmesini bilen güçlü bir üretici portföyümüz, yeni hamleleri cesaretle ve kararlılıkla yapan müteşebbis iş insanlarımız var. İnşallah bu sancılı dönemi de yine hep birlikte alınan akılcı kararlarla ardımızda bırakmayı başaracağız. Kangren olmuş birçok ticari hastalığı nasıl tedavi ettiysek yeni süreçte de ağır aksak giden konularla ilgili önemli adımlar atıp, güçlü tedbirler almak için plan, program ve yeni stratejiler geliştireceğiz” dedi.

 “ÖNEMLİ KARARLARA İMZA ATTIK”

 İş dünyasının daha güçlü geleceği için birçok yasal düzenlemeyi hayata geçirdiklerini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Bugüne kadar iş dünyamızı ilgilendiren birçok yasal düzenlemeyi hayata geçirdik. Sanayicimize güç verecek, ticaretimizi diri tutacak, esnafımıza can suyu olacak önemli kararlara imza attık. Elbette her şeyi çözmüş değiliz, her şey güllük gülistanlık da diyemeyiz. Ancak ticaretin derin yaralarını tedavi etmek için üzerimize düşen her ne varsa yapmanın derdinde ve gayretinde olduk, olmaya devam edeceğiz. Ticaret erbabımızın, üreticilerimizin ve sanayicimizin karşılaştıkları meselelere hiçbir zaman kayıtsız kalmadık. Aksine nerede bir sancı ve sıkıntı varsa sorun çıkmışsa, çözüm anahtarını bulmanın ve zorluğu kolaylığa tebdil etmenin eforunu harcadık” dedi.

 “ÇARKLARIN DAHA İYİ DÖNMESİ İÇİN GAYRET İÇİNDEYİZ”

 “AK Parti Denizli Milletvekilleri olarak Grup Başkanvekilimiz Cahit Özkan, Nilgün Ök ve Ahmet Yıldız ile birlikte üstlendiğimiz vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin gayretindeyiz” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Denizli bir sanayi kenti olması hasebiyle istihdamı artırmak, iş dünyasının ayakta kalmasını sağlamak, üretimde çarkların daha rahat dönmesine imkân sunmak elbette öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Şehrin kalbinin atmasına olanak sağlayan esnafımızın ayakta kalması gelir gider dengesini ve kazancını günümüz koşullarına uygun olarak dizayn edebilmesi şüphesiz ülkemize de katma değer olarak bir geri dönüş sağlamaktadır. Bu anlamda Gazi Meclisimizin Genel Kurulunda yaptığımız görevlerin yanı sıra Denizli’mizin ve Türkiye’mizin yarınlarına ışık tutacak, tüm iş kollarımıza imkân sunacak, yerli ve yenilenebilir kaynaklarımızın kullanımını sağlayacak, enerjide dışa bağımlılığımızın önüne geçebileceğimiz yeni hamleleri hep birlikte değerlendirmeye ve süreç içinde gayretle milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim görevimiz milletimize hizmet etmek. Bize verilen bu yetki ve görevi ilk günden beri nasıl bir sorumluluk bilinciyle hareket ederek omuzlarımızda taşıyorsak, görevimizin son gününe kadar aynı inanç ve kararlılıktan vazgeçmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

The post MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, YENİDEN SANAYİ TİCARET,ENERJİ KOMİSYONUNA SEÇİLDİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin

ÜRETENİN YANINDAYIZ!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Organize Sanayi Bölgesinde bazı firmaları ziyaret ederek faaliyetleriyle ilgili bilgiler aldı, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Şahin Tin; “Gücünü üretimden alan Denizli sanayisi her türlü zorluğun üstesinden gelecek azim ve kararlılığa sahiptir. Her koşulda üreten, elini taşın altına koyan sanayicilerimizin, üreticilerimizin biz de her zaman yanlarındayız” dedi.

 AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Şahin Tin, Denizli Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan bazı işletmeleri ziyaret ederek, faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Denizli sanayisinin her türlü zorluğun üstesinden gelecek iradeye sahip olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Yerli ve milli üretim bizim en çok desteklediğimiz hususların başında gelmektedir. Sanayicimize güveniyoruz, üretim yapan herkesin yanında olmaya ve onları desteklemeye gayret ediyoruz” dedi.

 “DENİZLİ SANAYİSİ BİZİ HER DAİM GURURLANDIRIYOR”

 Denizli’nin önemli bir sanayi kenti olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, Denizli’de tekstil sektörünün yerinin ve öneminin ayrı olduğunu ifade etti. Şahin Tin; “Bilindiği gibi Denizli’miz tekstil kenti. Sanayicilerimizin emekleriyle ilmek ilmek dokuduğu, ürettiği ürünler sayesinde kentimiz hem ihracatını artırıyor, hem de istihdam konusunda kendine yeten bir görünüme kavuşuyor. Esasen bugün Denizli sadece tekstilde değil daha birçok alanda ürettiği ürünlerle adından söz ettirir durumda. Denizli ürettiği marka değeri yüksek ürünler sayesinde dünya piyasalarında güçlü devlerle yarışır konuma ulaştı. Bugün Dünya’nın neresine giderseniz gidin, gerek otellerde, mağazalarda, büyük alışveriş mekânlarında Denizli markalı ürünleri görmek mümkün. Üretimde yaşanan bu gelişme ve dünya piyasalarında sanayicimizin emeğinin karşılığını görmek bizleri de gururlandırıyor” dedi.

 “EKONOMİYE EN BÜYÜK KATKIYI DENİZLİ VERİYOR”

 “Bu kentin değerlerini yaşatmak bizim olmazsa olmazlarımızdandır” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Fırsat buldukça belli aralıklarla firmalarımızı ziyaret ediyoruz. Son teknolojiyle üretilen ürünleri yakından inceliyoruz. Denizli’miz tekstil alanında dünyada üst sıralardaki yerini koruyan önemli bir üretim üssü konumunda. Denizli’mizin ihracatı 3,5 milyar dolar civarında seyrediyor. Salgının tüm dünyayı etkisi altına aldığı bir dönemde bile kentimizde üretim devam etti. Sanayicimiz pandeminin oluşturduğu etkiyi en az düzeye indirmek ya da yaşanan süreci fırsata çevirmek gayesiyle kendine yeni yollar belirleyerek kararlı bir şekilde üretimini sürdürdü. Türkiye ekonomisine her dönemde olduğu gibi yine salgın döneminde de en büyük katkıyı Denizli’miz sağladı. Bizler de sektörün sıkıntı ve taleplerine hiçbir zaman kulaklarımızı tıkamadık, kayıtsız kalmadık” dedi.

 

 “SORUNLARI YERİNDE TESPİT EDİP ÇÖZÜYORUZ”

 ”Piyasada yaşanan dalgalanmalara ve sıkıntılara rağmen ayakta kalmak için büyük mücadeleler veren üretime ve ihracata dayalı yapısı ile gücünü her geçen gün artıran sanayicimize güveniyoruz” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Üretimde istihdamda, ihracatta gerek tekstil sektöründe gerekse diğer sektörlerde yaşanan sorunların çözümüne her zaman el uzattık. Sanayicimizi ziyaret ettik, meseleleri yerinde dinledik, tespitler yaptık. Karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek, talepleri karşılamak ve sorunları aşmak için kısacası çıkış yolları aramanın gayretinde olduk. Alın terinin emekle yoğrulduğu ve üretime dönüştüğü bu tesislerde üretilen ürünler her zaman şehrimizin yüz akı oldu. Çalışanından yöneticisine gayret eden emek veren tüm sektör paydaşlarını tebrik ediyorum” dedi.

The post ÜRETENİN YANINDAYIZ! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin

ŞAHİN TİN : AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU PROJESİ’NDE İLK KAZMAYI VURUYORUZ

Aydın-Denizli Otoyolu projesinde ilk kazma vuruluyor. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Tamamlandığında vatandaşlarımızın daha konforlu ve emniyetli şekilde seyahat edebileceği, uzakları yakın edecek bu önemli proje milletimize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Aydın-Denizli Otoyolu projesinde ilk kazma vurulacağını açıkladı. Milletvekili Tin, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Aydın-Denizli Otoyolu Projesi‘nde ilk kazmayı vuruyoruz, çalışmalar başlıyor. Tamamlandığında vatandaşlarımızın daha konforlu ve emniyetli şekilde seyahat edebileceği, uzakları yakın edecek bu önemli proje milletimize hayırlı olsun” dedi.

The post ŞAHİN TİN : AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU PROJESİ’NDE İLK KAZMAYI VURUYORUZ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin

ŞAHİN TİN’DEN 16 MİLYONLUK MÜJDE!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli’deki süt üreticilerine destekleme ödemeleri ile ilgili müjde verdi. Şahin Tin; “Çiğ süt destekleme ödemesi kapsamında Nisan, Mayıs ve Haziran dönemi için Denizli’mizdeki 14 bin 337 süt üreticimize 121 Milyon 727 Bin 379 litrelik süt miktarı için toplamda 15 Milyon 971 Bin 335 TL’lik destekleme ödemesi hesaplara aktarıldı. Süt üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin yaptığı açıklamayla çiğ süt üreticilerine destekleme ödemesinin yapıldığı müjdesini verdi. Milletvekili Şahin Tin, verilen destekler ve alınan tedbirler sayesinde Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi süt üretiminde de kendi kendine yeten bir konuma ulaştığını ifade etti.

 “KENDİMİZE YETER DURUMDAYIZ”

 Milletvekili Şahin Tin; “Üreticilerimize ve yetiştiricilerimize aktarılan desteklerle başta hayvancılık sektörü olmak üzere birçok sektöre canlılık geldi ve daha da güçlendi. Bu anlamda çiğ süte verilen destekler süt üreticilerimizin önünü açıyor. Bu sevindirici tabloyu hep birlikte müşahede ediyoruz. Özellikle süt üretimi konusunda her yıl, bir önceki yıla oranla daha da iyi noktalara ulaştığımız aşikârdır. Öyle ki bugün ülkemiz süt üretiminde kendine yeterli konuma ulaşmıştır” dedi.

 “ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ”

 Denizli’de toplam 14 bin 337 süt üreticinin banka hesaplarına çiğ süt destekleme ödemesinin aktarıldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için hükümetimiz çok ciddi önlemler alarak birçok tedbirleri hayata geçirdi. Özellikle salgının yoğunlaştığı böylesi zor bir dönemde yine yeni tedbirler alarak üreticimizin yanında olduğumuzu açıkça ortaya koyduk. Gıda Tarım ve hayvancılık alanında sağlanan desteklerin üreticilerimize can suyu olduğunu görmek ve gücüne güç kattığına tanıklık etmek doğru yolda olduğumuzun apaçık bir göstergesidir” dedi.

 “SALGINA RAĞMEN DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ”

 Çiğ süt destekleme ödemelerinin Nisan, Mayıs ve Haziran dönemini kapsadığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Denizli’mizde 14 bin 337 süt üreticimize toplamda 121 Milyon 727 Bin 379 litrelik çiğ süt için 15 Milyon 971 Bin 335 TL’lik destekleme ödemesi gerçekleştirildi. Tüm yetiştiricilerimize hayırlı ve bereketli olsun. Salgına rağmen zorlu şartları göze alarak üretim gerçekleştiren tüm yetiştiricilerimizin yanında olmaya, onları desteklemeye kararlıyız. Yetiştiricilerimizin ve üreticilerimizin üretmeye devam etmesini, işletmelerinin, tarlalarının ve besihanelerinin başında olmasını tüm gayretimizle destekliyoruz. Bu çerçevede adımlar atmaya, destekleri üreticilerimize aktarmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek ve birbirimize kenetlenerek bu zorlu günleri de aşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

The post ŞAHİN TİN’DEN 16 MİLYONLUK MÜJDE! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER