Bizimle iletişime geçin

Güncel

MHP’DE SES GETİRECEK İDDİA PARTİNİN BANKA BAĞIŞ HESABI İL BAŞKANI ADINA AÇILMIŞ!

2019 yerel seçimlerinde MHP’den Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olan Hasan Okur, çok ses getirecek iddialar ortaya attı. Okur, Cumhur İttifakından aday olabilmek için partilerinden istifa ettiklerini ve aradan 1 yıl geçmesine rağmen kendisi gibi en az 150 kişinin partiye tekrar alınmadıklarını söyledi. Okur ayrıca MHP’nin bağış kullanılan banka hesabının MHP İl Başkanı Cafer Birtürk adına açıldığını ve kimsenin ne kadar para toplandığını bilmediğini iddia etti.

Denizlimuhabir.com’un gündeme getirdiği iddialara göre; 2019 yerel seçimlerinde MHP Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olan Hasan Okur, partisinin isteği doğrultusunda adaylıktan çekildiğini ve Cumhur İttifakı içerisinde belediye meclis üyeliği için aday yapıldığını söyledi. İttifak münasebetiyle partiden istifa ettiklerini belirten Okur, seçimler sona erdikten sonra yeniden partiye üye olmak için başvurduklarını; ancak, üye formlarının yakıldığını iddia etti. Okur, “Benim üyelik formum imzalı ve kaşeli olarak Pamukkale İlçe Başkanlığında mevcut.Peki bu üyelik formları nereye gitmesi lazım? Genel Merkeze gitmesi lazım. Bu formlar bir fabrikada imha edildi. Bir fabrikada benim de üyelik formumun içinde olduğu formlar bir fabrikada imha edildi. Nedense aradan 1 yıl geçmesine rağmen, benim gibi 150-160 kişiyi üye yapmamakta ısrar ediliyor.” ifadelerini kullandı.

‘BİRTÜRK, İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞIMI DÜŞÜNÜYOR’
Bu süreçte hakkında il başkanlığına aday olacağı söylentilerinin olduğunu ifade eden Okur, pandemi nedeniyle bozulan işleri olduğunu ve işinin başında olması gerektiğini vurguladı. Okur, “Üye yapılmamamın nedeni, Haşan Okur il başkanlığına aday diye bir iddia ortaya atıldı. Benim il ya da ilçe başkanlığında gözüm de yok, başkanlığa niyetim de yok. Haşan Okur milletvekili aday adayı oldu, belediye başkan aday adayı oldu, il yönetimlerinde de görev aldı, başkan yardımcılığı görevinde de yer aldı. Benim il başkanlığı için durumum yok. Ben bu pandemi sürecinde işimin başında durmam lazım.”

KONGRE TARİHLERİ 5 GÜN KALA AÇIKLANDI
Cafer Birtürk yönetiminin parti yönetimini elinde tutmak için kongre tarihlerini Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı olarak 5 gün kala askıya çıkardığını da iddia etti. Okur, “Önümüzde bir seçim var, kongreler başladı. Siyasi Partiler Kanunu’na göre 15 gün bu tarihler askıda kalması lazım. 4-5 gün kala ilçe kongresi var denilmez. Neye göre bunları yaptınız? Neden böyle bir yola başvurdunuz? Sandığı koyarsın seçilirsen, başımın üstünde yerin var. Neden partiyi toplamıyorsunuz, insanları küstürüyorsunuz? Eğer ben il başkanlığına aday olsaydım, gider Osmaniye’de üye olurdum sonra da kaydımı Denizli’ye aldırırdım. Buna da kimse karışamazdı. Bizim üye formlarımız nerede? Ayrıca parti karar defteri neden bir matbaada tutuluyor? Karar defterini çalan mı var? Neden şahısların yanında bekletiliyor?” diye konuştu.

PARTİNİN BANKA HESABI BİRTÜRK ADINA KAYITLI
Partiye yapılan bağışların parti adına kayıtlı bir hesaba yatırılması gerektiğine dikkat çeken Okur, şu anda yapılan bağışların Cafer Birtürk adına açılan bir hesaba aktarıldığını da iddialarına ekledi. Okur,”Normalde her partinin bağış için açtığı bir banka hesabı vardır. Bağış yapmak isteyen herkes o hesaba para yatırır. Peki neden başka bir bankada Cafer Birtürk adına açılmış bir hesaba para yatırılıyor? Ne kadar para birikti, ne kadar para toplandı, ne kadarını harcadın, ne kadarı senin hesabında duruyor?” diyerek sözlerine son verdi.

KAYNAK: DenizliMuhabir.com

No tags for this post.

The post MHP’DE SES GETİRECEK İDDİA PARTİNİN BANKA BAĞIŞ HESABI İL BAŞKANI ADINA AÇILMIŞ! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

MERKEZEFENDİ’DE BU PAZAR YERLERİ AÇIK OLACAK

Merkezefendi ’de 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri açık olacak pazar yerleri belirlendi. Buna göre Kaleiçi, Kiremitçi, Çakmak, Barbaros, Servergazi, Yeşilyurt, Akkonak, Bahçelievler, Babadağ TOKİ, Şemikler Toplu Konutlar, Eskihisar, Bakırlı, 500 Evler, Karaman, Yenişehir, Mehmet Akif Ersoy, Karahasanlı, Sevindik, Merkezefendi ve Gültepe(Şirinevler) pazar yerleri 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00 ile 17.00 arasında hizmet verecek.

No tags for this post.

The post MERKEZEFENDİ’DE BU PAZAR YERLERİ AÇIK OLACAK appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

MERKEZEFENDİ’DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler halk ve çevre sağlığının korunması, Merkezefendililerin sağlık ve huzur içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor. Birçok bulaşıcı hastalığa sebep olabilen vektör ve haşerelerle mücadele kapsamında yaz ve kış aylarında devam eden çalışmalar havaların ısınmasıyla birlikte daha da hızlandırıldı. Kış aylarında menhol, rögar, kanalizasyon, yaz aylarında sivrisinek üreme alanları olan gölet, süs havuzu, kanal, foseptik, bodrum suları, sucul ortamlar ile karasinek üreme alanı olan, gübrelik alanlar, besihaneler, semt pazarları gibi alanlarda 14 araç ve 39 personelle ilaçlama çalışmaları periyodik olarak yapılıyor. Ekipler ayrıca, 1 Mayıs-31 Ekim 2021 tarihleri arasında ‘gece yaz ilaçlama çalışmalarını’ ilçe genelinde 50 mahallede üç günlük periyotlarla gerçekleştirmeye başladı. İlaçlama çalışmalarında sivrisinek ve karasinek gibi vektörlerin larva ve ergin mücadelesinde Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı biyosidal ilaç ve ürünler kullanılıyor olup canlıların tamamen yok edilmesi değil salgın hastalık oluşturmayacak şekilde kontrol altında tutulması sağlanıyor. Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri koranavirüs salgının başlangıcından bu yana da ilçe sınırları içerisindeki dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

HALK VE ÇEVRE SAĞLIĞI

Halk sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekibi ile bir araya geldi. Çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi alan Başkan Doğan, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz gece gündüz, yaz kış hemşehrilerimizin sağlığı, huzuru için tüm gücüyle çalışıyor. Merkezefendi Belediyesi olarak halk ve çevre sağlığını fazlasıyla önemsiyoruz. Merkezefendimizi temiz, sağlıklı ve huzurlu bir ilçe yapma noktasında çalışıyoruz. Havaların ısınmasıyla gece yaz ilaçlamalarına başladık. Asıl dönemimiz şimdi başlıyor. Ekim ayına kadar daha yoğun bir şekilde çalışacağız. Merkezefendili hemşehrilerimizin rahat ve huzurlu bir yaz geçirmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

UZMANLARDAN UYARI

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Halk Sağlığı Uzmanları Merkezefendililere uyarıda bulundu. İnsan sağlığına zararlı vektörlerle mücadele kapsamında yapılan çalışmaların daha başarılı olması için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Vatandaşların evlerinde, bahçelerinde sivrisinek üreme kaynakları olan büyük küçük su birikintisi olmasına izin verilmemesi, ağzı açık varil, bidon, kova, saksı, araba lastikleri ve çeşitli kaplar içinde su biriktirilmemesi, süs ve yüzme havuzlarındaki suyun, uzun süre hareketsiz bırakılmaması, fosseptiklerin ağzının kapalı olmasına dikkat edilmesi, evcil hayvan suluklarındaki suyun sık sık değiştirilmesi gerekmektedir.

No tags for this post.

The post MERKEZEFENDİ’DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

PAMUKKALE’DE PAZARLAR CUMARTESİ GÜNLERİ AÇILIYOR

İçinde bulunduğumuz tam kapanma sürecinde yeni bir uygulamaya geçildi. Daha önce kapanan pazar yerleri belli şartlarda haftada bir gün açılacak. Buna göre tüm ülkede olduğu gibi Pamukkale’de de 8 Mayıs ve 15 Mayıs Cumartesi günleri pazar yerleri açılacak.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde koronavirüsle mücadele ederken, tam kapanma süreci 29 Nisan tarihinde başlamıştı. 17 Mayıs  2021 tarihine kadar devam edecek olan bu süreçte Denizli İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, pazar yerleri ile ilgili yeni bir karar aldı. Buna göre 8 Mayıs 2021 ve  15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri pazarlar kurulabilecek. Bu çerçevede Pamukkale ilçesinde yer alan 43 Pazar yerinin tamamında saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında pazarlar kurulabilecek. Ancak pazarlarda sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapılacak, temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Vatandaşlar en yakın pazar yerlerine yürüyerek gidebilecek.

 

 

No tags for this post.

The post PAMUKKALE’DE PAZARLAR CUMARTESİ GÜNLERİ AÇILIYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER