Bizimle iletişime geçin

BŞ Hastaneleri Konyaspor

MERKEZEFENDİ DURDURULAMIYOR!

TBL 22. haftasında BŞ Hastaneleri Konyaspor’a konuk olan Merkezefendi Bld Denizli Basket ikinci yarı farkı açarak karşılaşmayı 87-52 kazandı. Merkezefendi  bu sonuçla galibiyet sayısını 14’e çıkartırken Konyaspor 13’te kaldı.

İlk 5ler:

BŞ Hastaneleri Konyaspor: Murat-Oğulcan-Hazer-Dusan-Arda

Merkezefendi Bld Denizli Basket: Collins-Serkan-Hakan-Coleby-Hakan

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 4 dakika 7-7 ile geçildi. Yayın gerisinden etkili olarak 11-0’lık seri yakalayan Merkezefendi çeyrek sonu farkı açtı. İlk çeyrek 24-17 Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Konyaspor Kaan’ın üçlüğüyle başlasa da devamını getirmekte zorlandı. Merkezefendi Denizli Basket yakaladığı ritmi bu çeyrekte de sürdürerek farkı açmaya devam etti. İkinci çeyrek 43-31 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte de tutuk başlayan Konya, Merkezefendi’ye yetişmekte zorlandı. Tempolu oyununu bu çeyrekte de sürdüren Merkezefendi, pota altında arka arkaya basketi kaydederek farkı açmaya devam etti. Üçüncü çeyreği 63-43 Merkezefendi önde noktaladı.

Farkın da etkisiyle rahat bir son çeyrek geçiren Merkezefendi. karşılaşmadan 87-52 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar…

BŞ Hastaneleri Konyaspor: Murat Göktaş 11 sayı, Isiah Umipig 10 sayı

Merkezefendi Bld Denizli Basket: Dwight Coleby 18 sayı-10 ribaund,Chauncey Collins 16 sayı-8 asist, Ümit Sonkol 12 sayı-7 ribaund

The post MERKEZEFENDİ DURDURULAMIYOR! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER