Bizimle iletişime geçin

AKUT

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURUYOR

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, belediye bünyesinde arama kurtarma ekibi kuracaklarını söyledi. Başkan Doğan, İzmir’de meydana gelen depremde canla başla çalışarak birçok vatandaşı enkaz altından kurtaran Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Denizli Temsilciliği ve Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) ekipleriyle bir araya geldi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AKUT ve DAK ekiplerine İzmir depreminde yaptıkları üstün çalışmalar nedeni ile dernek yöneticilerine ve gönüllülerine teşekkür etti. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, her zaman AKUT ve DAK ekiplerinin yanında olduklarını belirtti. Başkan Doğan, “Sizler yeri geliyor kendinizden fedakarlık yapıyorsunuz. Yeri geliyor hiç uyumadan saatlerce çalışıyorsunuz. Yeri geliyor can tehlikesi yaşıyorsunuz, eşinizden çocuklarınızdan ayrı kalarak farklı hayatları farklı canları kurtarmaya çalışıyorsunuz. Merkezefendi Belediyemiz içinde sizlere destek olacak bir ekip kurmak istiyoruz. Bu anlamda eğitimlerin alınması durumunda da sizlerden ekibimize çalıştırılması ve bilgilendirilmesi anlamında desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AKUT ve DAK’ın Merkez Kütüphane’nin alt kısmında bulunan toplantı salonunu tahsis ettiklerini belirtti. Başkan Doğan, “Gerek lojistik anlamında gerekse yer anlamında sonuna kadar sizlerin yanında olacağız. Yine her türlü toplantınızda kütüphanemizin alt kısmında salonu sizlere tahsis etmek istiyoruz. Hem eğitimleriniz anlamında hem de yönetimsel toplantılarınızda istediğiniz şekilde kütüphanemizin altındaki salonu kullana bilirsiniz” diye konuştu.

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Akut Denizli Temsilcisi Cengizhan Öztürk, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a destekleri nedeni ile teşekkür etti. Öztürk, “Öncelikle başkanımıza ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. İzmir’de bizi yalnız bırakmadılar. Hep destek oldular. Bir ihtiyaç var mı diye sürekli sordular. Biz İzmir’de yaklaşık yirmi altı gönüllümüz ile dört ayrı şantiyede çalıştık. Gerçekten zor bir dönemdi. İzmir’de yaşananlar büyük bir deneyim. Çünkü deprem bölgesinde yaşıyoruz. Sizlerle birlikte nasıl bir çalışma yapabiliriz, Denizli’deki olabilecek bir depreme karşı nasıl hazırlık yapabiliriz, artık bunları düşünerek önümüzdeki çalışmalara bakalım. Sayın başkanımız her zaman bizlere destek oluyor. Olmaya da devam edecek. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

BİLG ALIŞ VERİŞİ

DAK Sorumlusu Mustafa Şahin ise, “Her şeyden önce Başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Çok ince bir davranışta bulundu. İzmir depremi ile alakalı bilgi alışverişinde bulunduk. Diğer arama kurtarma ekipleri ile çalışmak benim için mutluluk verici bir şey. İyi ki bütün ekipler var. İyi ki sivil toplum kuruluşları var. STK’ların Türkiye’de daha da artması gerektiğini düşünüyorum. İzmir depreminde şunu gördüm: STK’larda bir artış söz konusu ve sivil toplum kuruluşlarına her zaman ihtiyacımız var. Başkanımızda bizlere destek vereceğini söyledi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

The post MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURUYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AKUT

BÜYÜKŞEHİR’DEN AFET YÖNETİMİNE BÜYÜK DESTEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile AKUT arasında iş birliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi olası acil durum ve afetlerde AKUT’a ekipman desteği sağlayacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) arasında olası acil durum ve afetlerde iş birliği ve yardımlaşma yapılması konusunda protokol imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Armağan Murat Başlı, AKUT Denizli Ekip Lideri Cengizhan Öztürk ve beraberindekiler katıldı. Denizli’nin birinci derece deprem bölgesinde olması ve birçok aktif fay hattının kesişiminde kalması nedeniyle bu iş birliğinin büyük önem arz ettiğini söyleyen Şalcı, protokolün hazırlanmasında büyük emeği olan ve kendilerine destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Protokolle Büyükşehir Belediyesinin kendilerine çok güzel bir destekte bulunduğunu ifade eden Şalcı, “Diliyoruz ki, afetsiz günler olur ama olası kötü günler için biz ön hazırlıklarımızı yapıp eğitim çalışmalarımızı yaptık. Sayın Başkanımız da donanım olarak destek verdiler. Verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Zolan, afet öncesi ve sonrası hazırlıklara dikkat çekti

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, milletin ihtiyaç duyduğu anlarda hiçbir karşılık beklemeden görev alan AKUT gönüllülerine ve üyelerine teşekkür etti. Afet yönetimi konusunda hazırlıklı olmanın, afet olmadan önlemlerin alınmasının ve afet sonrası planlamaların çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Bu noktada AKUT büyük görev üstleniyor. Ben bugüne kadar yapmış oldukları işlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler de bugün yapmış olduğumuz protokolle, olası acil durum ve afetlerde ihtiyaç duydukları ekipmanla destekleyerek daha da etkili hale gelmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

İhtiyaç duyulan ekipman sağlanacak

Afet yönetiminin hayati bir önem taşıdığını vurgulayan Başkan Osman Zolan, “İnşallah şehrimizde, ülkemizde afet olmasın ama olduğunda da hepimizin hazırlıklı olması gerekir. Bu vatandaşlarımız açısından da ayrı bir huzurdur, güvendir. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığımız ve AKUT ile birlikte güzel bir çalışma yapıyor, işbirliği protokolüne imza atıyoruz. Şehrimize güzel hizmetler yapmayı amaçlayan bir protokol. Hepimize hayırlı olsun” dedi.    

The post BÜYÜKŞEHİR’DEN AFET YÖNETİMİNE BÜYÜK DESTEK appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER