Bizimle iletişime geçin

Bülent Nuri Çavuşoğlu

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN DEPREM BÖLGESİNDE

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, depremin yıkıcı etkilerinin en yoğun olarak yaşandığı İzmir’in Manavkuyu bölgesine gitti.

Depremin ardından acil olarak koordine olarak bölgeye çadır, muhtelif gıda, süt, genel ihtiyaç malzemeleri, bebek bakım setleri, maske, eldiven, polar battaniye, su ve ısıtıcı ulaştıran Merkezefendi Belediyesi’nin afet bölgesindeki çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Atıcı Bakcan’la birlikte yerinde inceleyen Başkan Doğan, depremden etkilenin vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sabah saatlerinde deprem bölgesine ulaşan Şeniz Doğan’ın ardından Denizli Milletvekili Teoman Sancar ve Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu bölgeye gelerek başkan Doğan’la bir araya geldi.

YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Merkezefendi Belediyesi’nin Manavkuyu’da kurmuş olduğu sekiz çadırın bulunduğu bölgede Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve İzmir Denizlililer Derneği Başkanı Veli Kasap’la bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulunan Başkan Şeniz Doğan, itfaiye, AFAD ve AKUT ekiplerinden de bilgi aldı.

Yaşanan depremin sebep olduğu can ve mal kayıplarından dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Başkan Doğan, “Yaşadığımız acının tarifi yok. Depremden haberdar olmamızla birlikte çadırlarımızı ve bölgede ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri buraya ulaştırdık. Personelimiz canla başla çalışmayı sürdürüyor. Olanaklarımız ölçüsünde burada depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Depremden almamız gereken dersler var. Denizlimiz de deprem bölgesinde ve bunun gerektirdiği şekilde gerekli düzenlemeleri yapmak zorundayız” dedi. Zor dönemlerde dayanışmanın önemine vurgu yapan başkan Doğan, ”Acının dili, dini, ırkı yoktur. Bugün ülkemiz burada dayanışma örneği gösteriyor. Fedakarca görev yapan Merkezefendi Belediyemizin çalışanlarına burada görev yapan tüm görevlililere teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Göçük altındaki vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını temenni ediyorum. Bir kez daha hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

The post MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN DEPREM BÖLGESİNDE appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

adem uslu

Denizli’nin İlk Ve Tek Atık Getirme Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Merkezefendi Belediyesi tarafından Karahasanlı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Denizli’nin ilk ve tek ‘Atık Getirme Merkezi’nin resmi açılışı, ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında yapıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, merkez sayesinde atıkların toplanarak ayrıştırıldığını, geri dönüşümü sağlanarak da ekonomiye katkıda bulunulduğunu söyledi.

Merkezefendi Belediyesi, çevre bilinci ve duyarlılığı ile çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Denizli’nin ilk ve tek ‘Atık Getirme Merkezi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla kurulan merkezin açılışına, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, meclis üyeleri, muhtarlar, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çevreci bir belediye olarak birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sanayileşme, nüfus artışı, iklim değişikliği atıkların artmasına sebep oluyor. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren, çevreci bir belediye olarak elimizden geldiğince, var gücümüzle projeler ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bugün itibariyle 1,5 milyon metrekare yeşil alanımız var” dedi.

“İSRAFI ÖNLÜYORUZ”

Atık Getirme Merkezi’nin çevreye, ekonomiye büyük katkı sağladığını belirten Başkan Doğan, “Çevre için önemli ve duyarlı işleri yapıyoruz. 14 farklı grupta atık toplayıp ayrıştırıyor, dönüştürüyoruz ve israfı önlüyoruz. Bu anlamda bizlere her zaman destek olan hemşehrilerimizden de büyük takdir topluyoruz. Türkiye’de çöp poşeti dağıtan üç belediyeden biriyiz. Mavi ve siyah çöp poşeti dağıtıyoruz. Çevre temizliği anlamında farklılık yaratıyoruz. Okullarımıza, kurumlarımıza atık toplama kutularını temin etmekten de geri kalmıyoruz. Atık pil kutuları her kurumumuzda, her okulumuzda var. Atık yağları da topluyoruz. 4 ton atık ilacın bertaraf edilmesini sağladık” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ VİZYON BİR İLÇE”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çevre bilinciyle hareket ettiklerini ve birçok paydaşlarının olduğunu ifade etti. Başkan Doğan, “Duyarlılık anlamında, işin özüne baktığımızda büyük bir iş. Çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Merkezefendi vizyon, marka bir ilçe. Sıfır Atık Belgemizi aldık. Yaptığımız çalışmalar ile almamız da gerekiyordu zaten. Bu duyarlılığı, farkındalığı Türkiye genelinde yaymak istiyoruz. Sorumluluklarımız var. Yerel yönetimler olarak, anne, baba ve aile olarak temiz bir dünya ve çevre bırakmak hepimizin görevi. Bizler de buna önderlik etmeliyiz. Birçok kuruluş, dernek ve kurumla paydaşlık yapıyoruz. Çevre bilince neredeyse Merkezefendi Belediyesi oradadır, olmaya da devam edecektir. Bizler hiç durmadan gelişen dünyada, doğanın katledilmesine karşı hem hukuki hem de yerel yönetimler olarak sorumluluklarımızı yerine getirerek mücadelemizi vereceğiz. Çocuklarımıza çevre bilinci eğitimleri veriyoruz. Yeter ki çocuklarımız o bilinçle yetiştirsin. Güzel bir çevre bırakalım. Katılımlarınız için, emek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Merkezimiz, Merkezefendimize ve Denizlimize hayırlı olsun” dedi.

“DOĞAYI VE ÇEVREYİ EN İYİ ŞEKİLDE KORUYACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, doğaya ve çevreye sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Başkan Çavuşoğlu, “Şeniz Başkanımız bizleri aydınlattı. Yaşanabilir bir Türkiye ve dünya hayaliyle çevre bilinci ve sorumluluğu ile hareket etmeliyiz. Atıkların geri dönüşme kazandırıldığı bu mücadeleden dolayı kutluyoruz. Doğayı ve çevreyi en iyi şekilde koruyarak çocuklarımıza ve gelecek nesillere miras bırakacağız. Maalesef israf toplumu haline geldik. Ürünlerin ömrünü tamamlamadan atmaya başladık. Geleceği kirletecek, çevreyi kirletecek ürünleri en az seviyede kullanmalıyız. Hepsi atık durumuna geldi. Bu atıkların geri dönüşümünü sağlamak, bizlerin görevi. Başkanımıza da çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ELİNİ HIZLI TUTMUŞ”

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Dünya nüfusu süratle artıyor. Artan nüfusla birlikte dünyada gerçekten çevre sorunları aldı başını gitti. Geleceğe, gençlere yaşanabilir dünya bırakmak sadece Türkiye’nin değil tüm ülkelerin ortak meselesidir. İnsanlığın ortak malı olan çevreyi korumak, gelecek nesillere bir ortam bırakabilmek adına birlikte adımlar atılıyor. Dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılması çok önemli. İnsan elinin az değdiği yerlerde bile atıklar oluyor. Denizi, ormanı, gölleri, çevreyi kirleten bu atıkları ekonomiye kazandırmak, dünyayı korumak ve tasarruf imkanı sağlamak yerel yönetimlerin üzerinde durduğu bir mesele. Merkezefendi Belediyemiz elini hızlı tutmuş. Bu merkezi kazandırmış. Çok güzel ve hayırlı bir hizmetin açılışını yapıyoruz” dedi.

SIFIR ATIK BELGESİ TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından, Merkezefendi Belediyesi’nin yönetmelikte bulunan kriterleri yerine getirerek almaya hak kazandığı ‘Sıfır Atık Belgesi’ni Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a takdim etti. Ardından, Merkezefendi Belediyesi’nin çevre temizliği ve duyarlılığı ile gerçekleştirdiği çalışmalarda destekte bulunan Rukiye Urhan Anaokulu, Hacıeyüplü İlkokulu, Hayırseverler Ortaokulu, Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi, Hilmi Özcan Anadolu Lisesi, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ve Güngör Aslan Anadolu Lisesi yöneticilerine, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından plaketleri verildi.  Başkan Doğan ayrıca, geri dönüşüm konusunda çalışmalar gerçekleştiren Gülizar Ermiş’e de ‘Teşekkür Belgesi’ verdi. Ardından protokol üyeleri fidan dikimi gerçekleştirdi. Programın son kısmında ise protokol üyeleri ve katılımcılar ‘Geri Dönüşüm’ temalı, atıklardan yapılan resim sergisini ve 14 farklı atık grubunun bulunduğu ‘Atık Getirme Merkezi’ni gezdi.

 

The post Denizli’nin İlk Ve Tek Atık Getirme Merkezi’nin Açılışı Yapıldı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Bülent Nuri Çavuşoğlu

Bülent Nuri Çavuşoğlu; “Binlerce Hasta Ve Sağlık Çalışanının Hayatı Risk Altında”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli Devlet Hastanesi’nin depreme dayanıklılığı konusunun iktidar partisi tarafından yıllardır gündeme getirildiğini ama nedense bir türlü somut adım atılmadığını belirterek, binlerce hasta ve hasta yakını ile sağlık çalışanlarının hayatının risk edildiğini söyledi.

Denizli’nin yakın tarihinde Devlet Hastanesinin sürekli gündeme gelmesine rağmen, hastanenin tam kapasite çalışmaya devam ettiğini, hastanede görev yapan doktor ve sağlık çalışanları ile binlerce hasta ve hasta yakınının hayatlarının risk edildiğini ifade eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Pamukkale Üniversitesi 2000’li yılların başında hastanede çalışma yapıyor ve gerekli görülen bloklarda deprem güçlendirmesi yapıyor. Aynı üniversite 2017 yılında yeni bir rapor hazırlayarak 2 blokta güçlendirme yapılabileceğini, diğer blokların yıkılması gerektiğini belirtiyor. Ancak üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen hiçbir işlem yapılmıyor. 2008 yılında katıldığı bir toplantıda dönemin Denizli Belediye Başkanı hastaneyi ‘gecekondu’ olarak nitelendiriyor ve belediye olarak herhangi bir tasarrufta bulunamadıklarından şikayet ediyor ve TOKİ’nin yani yapacağı devlet hastanesi ile sorunun çözüleceğini belirtiyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyesi Sema Ramazanoğlu da katıldığı bir programda hastanenin depreme dayanıksız olduğuna dikkat çekerek, yeni yapılacak şehir hastanesiyle bu sorunun aşılacağını söylüyor ama binlerce hasta ve hasta yakını ile sağlık çalışanının hayatı risk edilmeye devam ediyor” dedi.

“İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?”

20 yıldır iktidarda olan AKP’nin Devlet Hastanesini sürekli gündeme getirmesine rağmen gerekli adımları bir türlü atmadığını belirten Çavuşoğlu, “Hastane depreme dayanıklı değilse yıllardır niye hizmet vermeye devam ediyor. Daha önce yapılan güçlendirme neden işe yaramadı? Güçlendirmeyi yapan PAÜ, neden daha sonra farklı bir rapor verdi? Olası bir depremde bir kişi bile hayatını kaybetse bunun sorumlusu kim olacak? İnsan hayatı bu kadar ucuz mu” diye sordu.

 

 

The post Bülent Nuri Çavuşoğlu; “Binlerce Hasta Ve Sağlık Çalışanının Hayatı Risk Altında” appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

basın kanunu

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, AKP ve MHP tarafından TBMM’ye sunulan Basın Kanunu ve Bazı Konularda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifinin dezenformasyonla mücadele değil, gazeteciliğe baskıyı artırmayı amaçladığını söyledi.

Yasa teklifinin, Cumhuriyet tarihinin en ağır sansür ve otosansür mekanizmalarından birine yol açabileceğini iddia eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, yasa teklifinin bir an önce geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

“BU DEMOKRATİK İLKENİN ÇİĞNENMESİNİ KABUL ETMİYORUZ”

Söz konusu teklifin, gazetecilik örgütlerinin görüşü alınmadan, bir grup siyasetçi ve bürokrat tarafından kapalı kapılar ardında hazırlandığını ifade eden Çavuşoğlu, “Cumhuriyet tarihinin en ağır sansür ve otosansür mekanizmalarından birine yol açabileceği endişesiyle, ‘dezenformasyonla mücadeleyi’ değil gazeteciliğe baskıyı artırmak üzere tasarlandığı anlaşılan bu kanun teklifinin acilen geri çekilmesi çağrısında bulunuyoruz. ABD merkezli teknoloji şirketlerinden bile bu süreçte görüş alan siyasi iktidar, kanunun doğrudan muhatabı olan Türkiye’deki gazetecilik örgütlerinin fikrini sorma gereği duymamıştır. Hangi partiden olursa olsun siyasetçilerin, toplumun bilgi edinme ve haber alma hakkını doğrudan ilgilendiren bu tür yasal düzenlemeleri hazırlarken ilgili alanın önde gelen meslek örgütleri ve sivil toplum temsilcileriyle diyalog kurması demokrasinin gereğidir. Bu demokratik ilkenin çiğnenmesini kabul etmiyoruz” dedi.

“YASA TEKLİFİ DERHAL GERİ ÇEKİLMELİDİR”

Teklifte ‘dezenformasyon’, ‘yalan haber’, ‘asılsız bilgi’ ve ‘tahrif edilmiş bilgi’ gibi kavramların hukuki bir tanım yapılmaksızın kullanıldığını belirten Çavuşoğlu, “Güvenlik, kamu düzeni ve kamu barışı gibi, gazetecilere karşı adli taciz davalarında sıkça başvurulan muğlak kavramlara dayanılarak mahkemelere yeni bir suç işaret edilmektedir. Böyle bir yaklaşım, yasaları, bağımsızlığını yitirmiş olan yargı sistemi tarafından suiistimale açık hâle getirmektedir. Bu girişimi reddediyoruz. Dezenformasyon, tüm dünyanın sorunudur. Türkiye’de gazeteciliğin kalitesini düşüren, halkın haber alma hakkını zedeleyen daha birçok sorun da vardır. Tüm bu sorunları çözebilecek çoğulcu yasaların, demokratik kurumların ve meslek içi özdenetimin oluşturulması veya güçlendirilmesi için, bu kanun teklifinin askıya alınmasının ardından, tüm siyasi aktörleri, gazetecilik örgütleriyle kapsamlı ve şeffaf bir diyalog süreci başlatmaya davet ediyoruz. İktidarın ‘dezenformasyonu önleme’ iddiasıyla attığı bu adım, basın ve ifade özgürlüğüne doğrudan saldırıdır ve ülke tarihindeki en şiddetli sansür uygulamasına kapı aralayacaktır. İktidarın derdi ‘dezenformasyonla mücadele’ değildir, yasa teklifi derhal geri çekilmelidir” ifadelerine yer verdi..

The post appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER