Bizimle iletişime geçin

"Elinizi vatandaşın cebinden çekin

MECLİSTE KURU EKMEK POLEMİĞİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin arasında yaşanan ‘Kuru ekmek’ tartışması meclis tutanaklarına yansıdı. TBMM Genel Kurulunda bütçe görüşmeleri sürerken, AK Partili Şahin Tin, CHP’li Engin Altay’ın “Millet aç, milletin midesine kuru ekmek giriyor” sözlerine “O zaman aç değiller” yanıtını verdi.

CHP’li Engin Altay TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında “Millet aç deyince hoplamayın arkadaşlar, millet aç, perişan. Evet, herkesin midesine bir şey giriyor, kuru ekmek giriyor” ifadelerini kullandı.

 

AKP’li Tin  araya girerek “O zaman aç değil demek” diye seslendi. Altay konuşmasının devamında “Hah, bu tutanağı alacağım, bak göreceksin. Milletten özür dileyeceksin” sözleriyle tepki gösterdi.

TİN, “CHP’NİN LİNÇ SİYASETİ”
Altay’ın konuşmasının ardından söz alan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin sözlerinin çarpıtıldığını söyleyerek, “CHP’li Engin Altay’ın sözlerimi çarpıtarak siyaset devşirme gayreti bizi şaşırtmadı. Türkiye’de sosyal devlet AK Parti’yle vücûd buldu. Herkesin derdiyle dertlendik. Vicdan sahibi herkes kötü niyet taşımadığımı bilir. Milletimiz CHP’nin linç siyasetine prim vermeyecektir.” dedi.

SOSYAL MEDYAYA TAŞINDI
Tin ve Altay arasında yaşanan bu diyalog sosyal medyaya da yansıdı. CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca sosyal medya hesabından, “Grup başkanvekilimiz Engin Altay TBMM Genel Kurulunda “ millet aç midesine sadece kuru ekmek giriyor” derken AKP Denizli milletvekili Şahin Tin “ O zaman aç değiller” diye cevap verdi. Bu kadar da olmaz yazıklar olsun bu zihniyete!! #BütçedeMilleteKuruEkmek” yazısını paylaştı.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ise, “Tok Açın Halinden Anlamaz. Atalarımız boşuna dememiş, #KuruEkmek bile vatandaşa çok görülmüş. Var ne bilsin Yokun hâlini !!!

 

 

The post MECLİSTE KURU EKMEK POLEMİĞİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

"Elinizi vatandaşın cebinden çekin

ÇAVUŞOĞLU: ELİNİZİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKİN

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi hakkındaki tebliğler ile tedarik şirketlerinin yıl içinde yapacağı dernek aidat giderleriyle temsil ve ağırlama giderleri ve ilan giderleri elektrik faturalarına yansıtılacak olmasına sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, “Elinizi vatandaşın cebinden çekin” dedi.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi hakkındaki iki ayrı tebliğ ile 2021 ila 2025 arasındaki 5 yıllık dönemde elektrik dağıtım şirketleriyle elektrik tedarik şirketlerinin yaptıkları masrafların vatandaşın faturasına ne şekilde yansıtılacağı belirlendiğine dikkat çekti. Çavuşoğlu, “Tebliğe göre dağıtım ve tedarik şirketlerinin yıl içinde yapacağı dernek aidat giderleriyle temsil ve ağırlama giderleri ve ilan giderlerinin elektrik faturalarına yüklenecek. Bu giderlerin yanı sıra şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderlerinin yüzde 7 artırılarak fatura hesabına dahil edilecek; yine bu giderlerin dışında şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamalarının da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek. Yani onlar yiyecek, hata yapacak, avukatlık ücretini vatandaş ödeyecek. El insaf, el vicdan” dedi.
Türkiye’de her ay ortalama 185 bin abonenin elektriğinin kesildiğini öne süren Çavuşoğlu, “Elektrik tüketimi üzerinden enerji fonu, TRT payı, elektrik tüketim vergisi ve yüzde 18 KDV olmak üzere dört farklı vergi alınıyor. Kayıp kaçak bedeli, dağıtım bedeli de yine vatandaşın sırtına yükleniyor. Son 2 yılda elektriğe 10 kez zam yapılırken, 1 kez indirim yapıldı. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlarımız, fahiş faturalar nedeniyle elektrik düğmesine basmaktan korkar hale geldi. Zor günlerden geçilen bir dönemde vatandaşlara destek olup faturalarını nasıl ödeyeceğini değil, yine şirketleri düşünüyor. Yeter artık; bu yanlıştan dönün, elinizi vatandaşın cebinizden çekin” diye konuştu.

The post ÇAVUŞOĞLU: ELİNİZİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKİN appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER