Bizimle iletişime geçin

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi

KENT KONSEYİ ONLİNE SÖYLEŞİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, online olarak devam ettiği söyleşiler kapsamında 21. yüzyıl yetkinlikleri ve kazanımlarını konuştu.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafında online olarak düzenlenen programlar devam ediyor. Online söyleşi programının konuğu bu kez eğitim tasarımcısı, profesyonel koç Serkut Kızanlıklı oldu. Programa Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın ve davetliler katıldı. Pandemi ile birlikte Kent Konseyi çalışmalarının düzenli bir şekilde online olarak devam ettiğini söyleyen Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, “Kent Konseyi olarak haftada en az 2 programımızı online olarak gerçekleştiriyoruz. Özellikle gençlerimizi ilgilendiren 21. yüzyıl yetkinliklerinin konuşulduğu bu programdan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Genç kardeşlerimizin geleceğe yönelik kafalarındaki soru işaretlerinin çok güzel bir şekilde yanıt bulacağına ve faydalı olacağına eminim” diye konuştu.

“Pandemi, dönüşüme yol açtı”

 Serkut Kızanlıklı ise Türkiye’de yaşayanlar açısından, koronavirüsün ilk tespit edildiği 11 Mart 2020 tarihinin bir dönüm noktası olduğunu söyledi, Kızanlıklı, “O günden sonra kurum ve kuruluşlarda yeni bir süreç başladı. ‘Hizmetleri nasıl vatandaşa ulaştırabiliriz?’ diye her türlü yöntem denendi. Kamu kurumları, belediyeler, Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör dijital anlamda yenilenmeye gitti” dedi.

“Yetkinlik: bilgi, hüner ve davranıştır”

 Yetkinlik kavramını bir alandaki kişinin uzmanlığı olarak nitelendiren Eğitim Tasarımcısı Kızanlıklı, yetkinlik kavramı üzerine bilgilerini davetlilerle paylaşarak, “Yeteneğinizin üzerine, bilgi, hüner ve davranışınızı da dönüştürmelisiniz. Yetkinlik bilgilerle birlikte o yeteneği davranışa dökmektir” ifadelerini kullandı.

The post KENT KONSEYİ ONLİNE SÖYLEŞİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Denizli Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Ali Etiz

KENT KONSEYİ AFAD’I AĞIRLADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, online olarak devam ettiği Sivil Toplumu Konuşuyoruz programı kapsamında,  Denizli Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Ali Etiz’i ağırladı.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafında online olarak düzenlenen programlar aralıksız devam ediyor. Sivil Toplumu Konuşuyoruz adlı program ile Denizli’de bulunan sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının ele alındığı söyleşinin bu kez konuğu Afet ve Acil Durum (AFAD) Denizli İl Müdürü Ali Etiz oldu. Programa Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz ve davetliler katıldı. Pandemi öncesi Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak, yüz yüze pek çok önemli organizasyon ve programları düzenli olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, Kent Konseyi olarak yeni bir çalışma takvimi belirlediklerini belirterek çalışmaların bu aşamada online bir şekilde sürdürüldüğüne dikkati çekti.

“Birlikte güzel işlere imza attık”

Başkan Değirmenci, “Şehrimizdeki dernekleri, sivil toplum kuruluşlarını, kamu kurum ve kuruluşları misafir ediyoruz. Hem kendilerini tanıtma fırsatı hem de pandemi süreci nasıl geçti, nasıl verimli hale getirebildiler, kendilerini ifade edip, tanıtma imkanı veriyoruz ” diye konuştu. AFAD denilince hep zor anlarda milletin yanında yer alan bir kurumun akıllara kazındığını belirten Değirmenci, “İl Müdürümüz Ali Etiz’in şahsında tüm AFAD çalışanları ve idarecilerine şükranlarımı sunuyorum. AFAD zor zamanlarda özellikle Acıpayam, Bozkurt ve yakın zamanda İzmir depreminde vatandaşımızın yanında oldu. Birlikte güzel işlere imza attık” dedi.

Hedef 500 bin kişiye farkındalık eğitimi

AFAD Müdürü Ali Etiz ise afetlerde ve özellikle pandemi sürecinde sahada pek çok önemli hizmetlerde bulunulduğunu kaydetti. 2021 yılının Afet Eğitim Yılı olması sebebiyle Türkiye’de  51 milyon, Denizli’de ise yaşayan 500 bin vatandaşa “Afet Farkındalık Eğitimi” vermek istediklerini açıklayan Etiz, “Kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, fabrikalarımıza, muhtarlarımıza, okul aile birliklerine eğitimler veriyoruz. Bizden eğitim almak isteyen herkesi bekliyoruz. Örneğin bir apartmana sitesi sakinleri ‘eğitim almak istiyoruz’ derse, biz koşa koşa gideriz. Pandemi sürecinde de dijital platformlar aracılığı ile eğitimlerimizi verebiliriz” dedi.

The post KENT KONSEYİ AFAD’I AĞIRLADI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Azerbaycan-Ermenistan

PRF. DR. HAYTOĞLU: ‘AZERBAYCAN, DAVASINDA SONUNA KADAR HAKLIDIR’

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, “Azerbaycan-Ermenistan İlişkilerinin Dünü ve Bugünü” konulu online söyleşi düzenledi. Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak masum sivillere saldırdığını anlatan Prof. Dr. Haytoğlu, “Azerbaycan, davasında sonuna kadar haklıdır” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Haytoğlu’nun sunduğu “Azerbaycan-Ermenistan İlişkilerinin Dünü ve Bugünü” konulu online söyleşi düzenlendi. Prof. Dr. Haytoğlu, Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak Azerbaycan’daki masum sivillere saldırmasını ve iki ülke arasındaki çatışmaların nedenlerini anlattı. Ermenistan saldırılarının zamanlamasına dikkat çeken Prof. Dr. Haytoğlu, “Azerbaycan, davasında sonuna kadar haklıdır. Bu nedenle Ermenistan’ın yaklaşık 30 yıldır sürdürdüğü işgal ve Azerbaycan topraklarında kurduğu sözde cumhuriyeti tanımamakta kararlıdır. Zaten hiçbir ülke ve uluslararası kuruluş da tanımamıştır. 2016 ve 2020 yılındaki Ermeni saldırılarına karşı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Ermenistan’ın işgal altındaki bölgeleri derhal boşaltmasını içeren 4 karar kabul etmiştir. Genel Kurul, Ermenistan’ın bu kararlara uymadığı halde bir yaptırıma gitmemesinin nedenlerini Azerbaycan’a ve tüm dünyaya izah etmelidir” dedi.

İki devlet bir millet

Prof. Dr. Haytoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Azerbaycan haklı olarak, çözümün gerçekleşmesi için Ermeni askerlerinin işgal ettikleri bölgelerden çekilme şartını öne sürmeye devam etmektedir. Azerbaycan, Dağlık Karabağ’a yüksek statülü özerklik vaat etmektedir. Buna karşın Ermenistan bu bölgenin Azerbaycan’dan ayrılarak bağımsız olmasını istemekten vazgeçmemektedir. Türkiye’nin kayıtsız ve şartsız Azerbaycan’ın yanında olması çok önemlidir. İki devlet bir millet anlayışı ile Azeri kardeşlerini yalnız bırakmayan Türkiye, Dağlık Karabağ sorununun sonuna kadar mücadele ile Azerbaycan lehine çözümlenmesi kararlılığının sürdürülmesini açıkça dile getirmiştir. Hepimizin ve dünyanın gözü önünde Azerbaycan’a ait olan Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan’a bırakılmasının ancak askeri zaferler sonucunda gerçekleşebileceği anlaşılmaktadır.”

 “Türkiye, Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir”

Ermenistan’ın gelişmeler karşısında saldırgan tutumundan vazgeçmeyerek Azerbaycan’ın Gence, Terter gibi Dağlık Karabağ ve işgal haricinde olan kentlere saldırarak halk üzerinde korku salmaya çalıştığını kaydeden Prof. Dr. Haytoğlu, “Aynı zamanda Azerbaycan ile Ermenistan arasında genel bir savaş çıkarmanın peşinde koşmaktadır. Umarız ki çok yakında Azerbaycan lehine hukuki şartları sağlayan Ermenistan’ın saldırganlığına son veren bir barış gerçekleşir. Türkiye, toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarıyla Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir” dedi.

The post PRF. DR. HAYTOĞLU: ‘AZERBAYCAN, DAVASINDA SONUNA KADAR HAKLIDIR’ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi

ERKEN TANI İÇİN 3 YÖNTEM

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” çerçevesinde erken tanının önemine dikkat çekmek için kadınlara online eğitim verildi.

1-31 Ekim Kanser Farkındalık Ayı nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ortak bir program gerçekleştirdi. Erken tanının önemine dikkat çekmek için yapılan programda kadınlara online eğitim verildi. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Sorumlu Hekimi Dr. Tülay Alan tarafından programa katılan kadınlara meme kanseri tanısı, teşhisi ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler verildi. Meme kanserinin kadınlarda görülen kanser türleri arasında ilk sırada yer aldığını belirten Dr. Alan, “Meme kanseri bir halk sağlığı sorunudur. Her türlü hastalıkta olduğu gibi kanser türlerinde ve özellikle meme kanserinde de erken tanı çok önemlidir” dedi.

“Erken tanı için 3 yöntem”

Dr. Alan sözlerini şöyle sürdürdü: “Erken tanı için 3 yöntem uygulanabilir. Evde kişinin kendi muayenesini yapması, hekim muayenesi ve mamografi tetkikidir. Özellikle 40-69 yaş arasındaki kadınların 2 yılda bir ulusal tarama programı gereğince mamografi çektirmesi gerekmektedir. Meme kanseri tedavisi hastanın sağlık durumuna ve hastalığın evresine göre yapılır. Bu çerçevede ücretsiz hizmet veren KETEM birimlerimizde organ ve hayat kayıplarını önlemek adına düzenli taramalar yaptırabilirsiniz.”

The post ERKEN TANI İÇİN 3 YÖNTEM appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER