KARACA: HALKIN CAN GÜVENLİĞİ Mİ ŞİRKETİN CEP GÜVENLİĞİ Mİ!

08 Aralık 2019 58 0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Honaz’da Aşağıdağdere Mahallesi’nde, geçen hafta yaşanan olay yerinde inceleme yaptı.

Aşağıdağderelilerin yaşadığı sorunları dinleyen CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca taş ocağının çalışmaları nedeniyle, konutların 22 adım ötesine, çocukların oyun alanına düşen ve can güvenliği riski yaratan dev kayanın düştüğü alanda incelemelerde bulundu. Çocukların oynadığı alana düşen kayayla konutların arasındaki mesafeyi adım adım hesaplayan CHP Milletvekili dev kayanın düştüğü alanda olası faciaya ramak kaldığını hatırlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca “2014 yılından beri burada yaşayan vatandaşlarımız taş ocağının dinamitle patlatma yapması nedeniyle Aşağıdağdere’nin üzerine düşen kayalarla mücadele etmeye çalışıyorlar. Geçtiğimiz günlerde dev bir kaya daha hız keserek durabildi, toprak zemin yumuşak olmasaydı, kayanın hızı irtifa kaybetmeseydi köye ulaşıp can kayıplarıyla karşılaşacağımız bir sonuçla karşılaşabilecektik. Daha önce burada evin içine kaya parçası fırladı. Önlem alınması için daha ne bekleniyor?” Dedi.

Muhtar Murat Efe yıllardır mücadele verdiklerini, Valiliğin, Kaymakamlığın, basında yer alan haberler nedeniyle kamuoyunun bu sorundan haberdar olmasına rağmen sorunun yok sayıldığını belirtti ve “yetkili mercileri Allah’a havale ediyorum.” diye konuştu.

Gülizar Biçer Karaca “Bu saatten sonra gereken önlemlerin alınması noktasında her türlü eylemi ve mücadeleyi vereceğiz. Vatandaşlarımız gündelik hayatlarını felç eder hale getiren, tepelerinden yağacak olan dev kayalar ve kayalardan kopan parçalarla mücadele etmek zorunda kalmamalı. Bu riski ortadan kaldırmak ve önlem almak konusunda sorumluluk idarecilere düşüyor.” Diyerek soruna kalıcı çözüm üretilmesi için takipçisi olacağını belirtti.

Kayaları patlatanlar arkalarındaki hangi siyasi güce güveniyorlar?” Diye soran CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca tepkisini “ Vatandaşlarımızın yaşamı ve can güvenliği mi işletmenin sahibinin cep güvenliği! Mi? Diyerek tepkisini dile getirdi.

No tags for this post.

The post KARACA: HALKIN CAN GÜVENLİĞİ Mİ ŞİRKETİN CEP GÜVENLİĞİ Mİ! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.