Bizimle iletişime geçin

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız

KARACA: HACİZ İŞLEMİ BOZKURT HALKININ İRADESİNE YAPILMIŞTIR

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediyesine hacizle ilgili olarak “Bozkurt Belediyesi 12 bin nüfuslu, tarım ve hayvancılıkla geçinen, imkanları dar bir belediyedir.” dedi. 

Karaca, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makamında, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bir haciz uygulaması gerçekleştirildiğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dünkü grup toplantısında konuyu dile getirdiğini hatırlattı.

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız’ın hacizle ilgili açıklama yaptığını ifade eden Karaca, şunları kaydetti:

“Haciz uygulaması sonrasında Sayın Belediye Başkanımız Birsen Çelik’i sosyal medya üzerinden linç etmeye kalkanların karşısında il başkanımız sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayımladı ve haciz işlemini kamuoyuyla paylaştı. Ardından hemen apar topar haciz işleminde alacaklı olan Mehmet Uygun adına bir sosyal medya hesabı açıldı. Arkasından Mehmet Uygun, Sayın Belediye Başkanımızın haciz uygulamasındaki kastı ve itibar erozyonu amacını kamuoyuyla paylaştı, Sayın Belediye Başkanımıza yanıt olarak açıklama yaptı.”

Gülizar Biçer Karaca, hangi eşyaların haciz edileceğine ilişkin Mehmet Uygun ve avukatının “makam arabası, koltuk ve maddi değeri olan tabloları” söylediğini dile getirdi.

Bozkurt Belediye Başkanının odasında, haciz mahallinde Atatürk portresi dışında herhangi bir tablo bulunmadığını belirten Karaca, Bozkurt Belediyesinin, 12 bin nüfuslu, tarım ve hayvancılıkla geçinen, imkanları dar bir belediye olduğunu vurguladı.

Karaca, “Orada Picasso’nun tablosu mu vardı, onu mu haczedeceklerdi? Orada Atatürk portresinin haczi gündeme geliyor. Sayın Belediye Başkanımız, belediye başkan yardımcısı ve orada bulunanlar tarafından ‘Bu tablonun haczine ne pahasına olursa olsun izin vermeyeceğiz.’ tepkisi üzerine tablo haczedilmiyor. Haczedilmiyor değil, belediye başkanımızın olağanüstü muhalefeti ve tepkisi nedeniyle haczedilemiyor, haczedemiyorlar.” diye konuştu.

Bozkurt Belediye Başkanlığı koltuğu ile makam arabasının bu tür oyunlarla elde edilmeye çalışıldığını iddia eden Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Birsen Çelik, CHP’nin belediye başkanı değil. Sayın Birsen Çelik, seçildiği gün itibarıyla parti rozetini çıkarmış, tüm Bozkurtlunun belediye başkanıdır. O hacizler aslında Birsen Çelik’e yapılmadı. O haciz makam koltuğuna ya da makam aracına fiili olarak yapılmadı. O haciz, o işlem, o kumpas Sayın Birsen Çelik’in temsil ettiği, yönettiği Bozkurt halkının iradesine yapıldı.”

Bozkurt’a, 8 Ağustos 2019’da meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla 500 bin liralık bir destek sağlandığını anımsatan Karaca, Acıpayam’da ise 20 Mart 2019’da meydana gelen deprem dolayısıyla 38 ailenin, hala konteynerlerde yaşam mücadelesi verdiğini öne sürdü.

Bozkurt Belediye Başkanının makam aracı, koltuğu ve belediyedeki bazı eşyalara, 2 Şubat 2011’de ağaç dikme işinde çalıştığı sırada makineye kaptırdığı kolunu kaybetmesi sonucu malulen emekli olan Mehmet Uygun’a tazminat alacağının ödenmemesi nedeniyle haciz uygulanmıştı.

DENİZLİ (AA)

The post KARACA: HACİZ İŞLEMİ BOZKURT HALKININ İRADESİNE YAPILMIŞTIR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız

DENİZLİ MİLLETVEKİLİ AHMET YILDIZ: BİRSEN ÇELİK’E KIZGINIM!

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, “Esasen Belediye Başkanı’na hem belediyeyi bu duruma düşürdüğü için hem de yaptığı istismar için kızgınım’.

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, “Ben bulunduğum her ortamda Atatürk’ü, Atatürk’ün icraatlarını, mirasını savunan bir insanım ama Atatürk düşmanlığı kadar Atatürk istismarını da yanlış buluyorum.” dedi.Yıldız, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde Atatürk istismarı ve siyasi iftiralar yaşandığını dile getirerek bunların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda Meclis’e taşındığını söyledi.

Bozkurt ilçesi Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Uygun’un, 10 yıl önce belediye işçisi olarak çalışırken geçirdiği iş kazasında kolunu kaybettiğini ve belediyeye tazminat davası açtığını anlatan Yıldız, davanın 17 Ekim 2019’da kesinleştiğini belirtti. Yıldız, Uygun’un, mahkemenin hükmettiği 600 bin lira tazminat kapsamında, belediyenin üç taksitte ödeme teklifini kabul ettiğini ve kendisine ilk taksit olarak 100 bin lira ödendiğini ifade etti. Aradan geçen 15 ay sürede hiçbir ödeme yapılmaması ve Uygun’un belediyede muhatap alınmaması üzerine, 8 Mart 2021’de belediyeye haciz işlemi uygulandığını belirten Yıldız, şöyle konuştu: “Avukatın ve Mehmet Uygun’un söylediğine göre, hangi eşyaların haczedileceği sorusuna, ‘makam aracı’, ‘koltuklar’ ve ‘maddi değeri olan tablolar’ diye bir cevap veriliyor. Bunun üzerine Atatürk resmi gündeme geliyor. Tabii ki haczedilmiyor. Aynı gün, Belediye Başkanı Birsen Çelik bir paylaşım yaparak Atatürk istismarı yaptı. Avukata, davacıya, alacaklıya, icra memurlarına, siyasi rakiplerine iftira eden bazı siyasi beyanlarda bulundu. Bu paylaşım yapılıncaya kadar ne benim ne Bozkurt İlçe teşkilatımızın ne de Denizli İl Başkanlığımızın, ne bu davadan ne alacaktan ne de haciz işleminden haberimiz olmuştur.

“CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Bozkurt Belediye Başkanı Çelik’in “Son anda bir AK Parti’li avukatın ortaya çıkarak anlaşmayı bozduğunu, haczi gerçekleştirdiğini” söylediğini ifade eden Yıldız, “Bu avukat, 10 yıldan beri yani olayın başından beri davayı takip eden, ödeme taksiti anlaşmasına aracılık eden avukat.” diye konuştu. Bir milletvekili olarak ilçesinin bu tür istismarlar ve kısır çekişmelerle anılmasını istemediğinin altını çizen Yıldız, şunları kaydetti:”Esasen Belediye Başkanı’na hem belediyeyi bu duruma düşürdüğü için hem de yaptığı istismar için kızgınım. Belediyemiz bu duruma düşmemeliydi. Ödeme gücü yoksa kredi gibi, borç gibi başka çareler aranabilirdi hatta kamudan destek istenebilirdi. Ben bulunduğum her ortamda Atatürk’ü, Atatürk’ün icraatlarını, mirasını savunan bir insanım ama Atatürk düşmanlığı kadar Atatürk istismarını da yanlış buluyorum.”Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında ayrıca Denizli’de 2019’da yaşanan deprem sonrasında bazı ilçeler arasında ayrımcılık yapıldığını iddia ettiğini hatırlatarak bu beyanların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

The post DENİZLİ MİLLETVEKİLİ AHMET YILDIZ: BİRSEN ÇELİK’E KIZGINIM! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER