Bizimle iletişime geçin

Genel

KADIN HÜKÜMLÜLER, SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MASKE ÜRETİYOR

Denizli’nin Bozkurt ilçesindeki Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan kadın hükümlüler, koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanları için maske üretmeye başladı. 100 kadın hükümlünün çalıştığı atölyelerde, günde 15 bin adet tek kullanımlık cerrahi maske üretilerek, hastanelerin maske ihtiyacı karşılanıyor. Bozkurt ilçesindeki Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü, koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanları için tek kullanımlık maske üretmeye başladı.

Çeşitli suçlardan hükümlü 336 kadın, açık cezaevinde, koronavirüs salgını öncesi, tekstil ürünleri kapsamında bornoz, havlu ve nevresim üretimi yaparak, kamu kurumlarının ihtiyaçlarına yanıt veriyordu. Koronavirüs salgınıyla birlikte cezaevi yönetimi, bu üretimleri durdurup, sağlık çalışanlarının en çok ihtiyacı haline gelen maske üretimine başladı. Cezaevindeki iş yurdu kapsamındaki atölyelerde, ilk kapsamında 60 kadın hükümlü günde 12 bin cerrahi maske üretirken, kapasite artırılarak kadın hükümlü sayısı 100’e çıkartıldı. Tek kullanımlık maske üretimi günlük 15 bine yükseltildi. Cezaevinde başka alanlarda çalışan kadın hükümlüler, maske üretim bandına kaydırılarak sağlık çalışanları için maske üretmeye başladı. Üretilen maskeler Denizli’deki kamu hastanelerine gönderiliyor. Açık cezaevindeki kadın hükümlüler ise, koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için gece, gündüz demeden maske yetiştirmeye çalışıyor. Maskeler, ‘ADEMODA’ markasıyla hastanelere gönderiliyor.

Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürü Ceylan Şahin Kaplan, ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs ile mücadele seferberliğine cezaevlerindeki görevliler ve hükümlülerin de katıldığını ifade ederek, “Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün bilgisi dahilinde kadın hükümlülerin kaldığı açık cezaevinde kamu hastaneleri için tek kullanımlık maske üretimine başladık. Şu ana kadar 200 bin cerrahi maske ürettik. Maskeleri maliyetine üretiyoruz. Kar amacı gütmüyoruz. Gayemiz, salgınla mücadeleye katkı sağlamak. Bu zamanda Adalet Bakanlığı ailesi olarak biz ve kadın hükümlülerde üzerlerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirmenin mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Atölyede maske üreten kadın hükümlüler de sağlık çalışanlarına teşekkür edip, alkışlayarak desek verdi. Müdür Kaplan ve infaz ve koruma memurları da ellerinde, “Biz sizin için görevimizin başındayız. Lütfen evde kal Türkiye” yazılı döviz tutup, vatandaşları evde kalmaları yönünde uyardı.

Ramazan ÇETİN- Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post KADIN HÜKÜMLÜLER, SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MASKE ÜRETİYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Genel

ALTYAPI İLETİŞİM OFİSİ İLE SORUNLAR YERİNDE ÇÖZÜM

Yenişehir Mahallesi’nin içme suyu hattı değişim projesinin hızla devam ettiğini belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, vatandaşların istek veya sorunlarına yerinde çözüm bulunması için “Yenişehir Altyapı İletişim Ofisi” kurdu.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün, Yenişehir Mahallesi’nde ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenilemek için başlattığı proje hızla sürüyor. Yaklaşık 2 hafta önce başlayan çalışmalar ile Yusuf Batur Caddesi’nin içme suyu hatları tamamlanma aşamasına gelirken Ardıç Sokak ve Çilek Sokak’ta hat döşeme işlemi bitirildi.  18 milyon liralık yatırım maliyetli 72 kilometrelik içme suyu hattı değişim projesi kapsamında mahalle sakinlerinin yerinde bilgi alıp, sorun ve taleplerini iletebileceği Yenişehir Altyapı İletişim Ofisi kuruldu. Yenişehir Mahalle Muhtarlığı’nın hemen yanı başında kurulan Altyapı İletişim Ofisi vatandaşların altyapıyla ilgili herhangi bir sorun veya talebini kayıt altına alarak hemen saha ekiplerine bildiriyor. Yenişehirlililer, Büyükşehir DESKİ’ye gitmek yerine yürüme mesafesinde bulunan iletişim ofisinde sorunlarına çözüm bulabiliyor.

Büyük kolaylık

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan geçtiğimiz gün Yenişehir Altyapı İletişim Ofisi’ni ziyaret etti. Yenişehir Mahallesi’nde ömrünü tamamlamış ve sık sık arızalara neden olan içme suyu hatlarını tamamen değiştirecek projenin hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Zolan, vatandaşların istek veya sorunlarını mahallede yürüme mesafesinde kurdukları Altyapı İletişim Ofisi’ne iletebileceklerini kaydetti. Altyapı İletişim Ofisi’nin de vatandaşların istek veya sorunlarını sahadaki personele anında ileteceğini kaydeden Başkan Zolan, “Saha ekiplerimiz vatandaşımızın talebine anında yanıt verecek. Bu ofis vatandaşlarımız için büyük kolaylık sağlayacak” dedi.

Ofisin çalışmalar hakkında bilgi almak isteyenlere de yanıt vereceğini anlatan Başkan Zolan, “Altyapı İletişim Ofisimiz ile hemşehrilerimizin yanında olacağız. Vatandaşlarımızın destek ve dualarıyla inşallah Yenişehir Mahallemiz de modern bir içme suyu projesine kavuşacak” dedi.

 

No tags for this post.

The post ALTYAPI İLETİŞİM OFİSİ İLE SORUNLAR YERİNDE ÇÖZÜM appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

DTO

27 MAYIS’IN YIL DÖNÜMÜNDE, DTO BAŞKANI ERDOĞAN’DAN MESAJ VAR: MİLLETİMİZ YARINLARI İPOTEK ALTINA ALDIRMAYACAK

27 Mayıs 1960’daki askeri darbenin yıl dönümünde yazılı bir açıklama yayımlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Aziz milletimiz, canından vazgeçer, özgürlüğünden vazgeçmez. Namusu bildiği milli iradeye el uzattırmaz; yarınlarını ipotek altına aldırmaz!” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın yazılı değerlendirmesinde, şu görüşler yer aldı: “27 Mayıs 1960’da yönetime el koyan zihniyet, ülkenin başbakanını değil, milletin hür iradesini idam sehpasına çıkarmıştır. Aynı kirli ellerin yetiştirdikleri, yeniden hortladıkları 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta ve 15 Temmuz’da, kendisinden öncekileri aratmamıştır.
Kadirşinas milletimiz ise, canından vazgeçmiş ancak, özgürlüğünden vazgeçmemiştir.

Darbe tartışmalarının olduğu bugünlerde, milletimiz, yakın tarihinden aldığı acı derslerle, özgürlüğüne kastedenlere, milli birlik ve beraberliğinden ödün vermeyerek fırsat tanımayacak, ülkesinin yarınlarını ipotek altına aldırmayacaktır. Bu kirli oyunu defalarca görmüş bir toplum olarak, Allah’ın izniyle yine kendisine istikamet çizmek isteyenlerin senaryosunu bozup kaderini başkalarının ellerine bırakmayacaktır.

Milletimiz, 12 Eylül 1980’de düştüğü hataya düşmeyerek, 15 Temmuz gecesinde, milli iradeye el uzatanlara müsaade etmemiş, milli birlik ve beraberliğimize pranga vurulamayacağını, tüm dünyaya göstermiştir.
O gece ve sonrasında olanlar, bize Milli Şairimiz Akif’in ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;
Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez!’ sözünün ne derece doğru olduğunu yaşatarak öğretti.
Bu aziz millet, üzerine darbe kırıntılarının serpiştirilmeye çalışıldığı bir ortamda, bugün 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde de, ‘Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine,
Bu hasret bizim…’ diyerek, yine omuz omuza yoluna devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bekası, milletimizin refahı için hizmet etmiş demokrasi şehitlerimiz eski Başbakanlarımızdan Adnan Menderes, eski Dışişleri Bakanlarımızdan Fatin Rüştü Zorlu ile eski Maliye Bakanlarımızdan Hasan Polatkan’ı ve 15 Temmuz’daki şehitlerimizi, vatanı uğruna canını feda etmiş tüm kahramanlarımızı, rahmet ve minnetle anıyorum.
Ve diyorum ki; ne pahasına olursa olsun,
bizi, Sen sevgisiz, susuz, havasız ve vatansız bırakma Allah’ım!”

No tags for this post.

The post 27 MAYIS’IN YIL DÖNÜMÜNDE, DTO BAŞKANI ERDOĞAN’DAN MESAJ VAR: MİLLETİMİZ YARINLARI İPOTEK ALTINA ALDIRMAYACAK appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Genel

BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMADI

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar için seferber olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, her zaman olduğu gibi sokak hayvanlarını da unutmadı.

 Kovid-19 tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı tatilinin yaşanacağı 23-26 Mayıs tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar için seferber olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının da mağdur olmaması için çalışıyor. Can dostları için besleme çalışması gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, park ve yeşil alanlara mama bırakıyor. Bunun yanında Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokak hayvanları için koyduğu su kaplarını da düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmiyor.

 “Can dostlarımızın ihtiyaçlarını da karşılıyoruz”

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan Bayramı tatilinin yaşanacağı 23-26 Mayıs tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, vatandaşların rahat ve huzur içinde bir bayram geçirmesi için tüm ekipleriyle birlikte sahada olduklarını söyledi. Bu süreçte can dostlarını da ihmal etmediklerini, herkesin evinde olmasından dolayı sokak hayvanlarının zor durumda kalmaması için de çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Allah’ımın bize emaneti olan can dostlarımızı da unutmadık” ifadelerini kullandı.

No tags for this post.

The post BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMADI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER