İYİ Parti %20’lik Su zammını Eleştirdi

17 Temmuz 2019 159 0

DESKİ’nin dün Olağanüstü Genel Kurulu’nden çıkan, suya yüzde 20’lik zammı, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, yazılı yaptığı basın açıklaması ile eleştirdi.

Yapılan su zammını kabul etmediklerini söyleyen Bozkurt,Su, yaşayan tüm canlıları ilgilendiren, havayla birlikte en yaşamsal, en temel ihtiyaçtır. Ticari emtia gibi düşünülemez. Kar-zarar hesabı yapılamaz. Belediyenin en temel görevi; temiz su, temiz hava sağlamaya yönelik alanlardan birincisidir. Belediyeler, bu hususta her türlü fedakarlığı yapmak zorundadır.” dedi.

“YAMAN ÇELİŞKİ”

Denizli Büşükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın “2019’da zam yok” dediğini hatırlatan İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, “Diğer pek çok alanda israf alabildiğine, doludizgin giderken suya maliyet hesabı yapılarak zam yapılması zaten büyük sıkıntılar içinde çırpınan halkımıza hemşehrilerimize, hayatın en çekilemez bir darbesi olmuştur. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı ’’2019’da zam yok” demişken’ bu zam yaman çelişki olmuştur. Dileğimiz; halkımıza yüklenen bu zam yükünün uygulamayarak geri çekilmesi temennisi olacaktır.” Diye konuştu.

No tags for this post.

The post İYİ Parti %20’lik Su zammını Eleştirdi appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.