Bizimle iletişime geçin

Eğitim

İyi Örneklerin Adresi PEV Oldu

Özel PEV Okulları “Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı”na ev sahipliği yaptı. Sabancı Vakfı’nın desteği, Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle Özel PEV Okulları ev sahipliğinde düzenlenen 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı; 7 Mart 2020 tarihinde PEV Kolejinde gerçekleşti. Eğitime gönül verenleri bir araya getiren çalıştay Denizli’den ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen eğitimciler tarafından yoğun talep gördü.

2004’ten bu yana düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, “İşimi nasıl daha iyi yaparım?” düşüncesiyle pek çok çocuğun dünyasını değiştiren öğretmenlerin çalışmalarını görünür kılmakta. Çalıştaydaki fikirler, uygulamalar ve materyaller; konferansa katılan binlerce eğitimciye ilham verirken okuldan okula, ilden ile yayılıyor. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı’nda da “Saklı Kalan Başarılar” temasında kurum ve okullar tarafından yapılan çalışmaları içeren otuzu aşkın sunum ve atölye gerçekleşti.  

ERG İletişim Koordinatörü Özge Karakaya, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un  açış konuşması ile başlayan çalıştay, Eğitim Yöneticisi ve Yazar Burcu Aybat, Yenilikçi Öğrenme Merkezi Kurucusu Kayhan Karlı ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Suat Kardaş’ın yer aldığı açılış panelinin ardından eğitimcilerin yaptığı sunum ve atölyelerle devam etti. Hizmet içi eğitime çok önem veren Özel PEV Okulları eğitim kadrosu da  “Saklı Kalan Başarılar” teması ile gerçekleşen konferansta gerek sunum yaparak gerekse katılımcı olarak yerini aldı.

Başta “Özel PEV Okulları, Öğretmen Ağı, Eğitim Reformu Girişimi, Milli Eğitim Müdürlüğü” olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan seçkin örnekleri paylaşan eğitimciler; her kademeden öğrencinin ihtiyacını karşılayacak türden sunumlar yaptılar. “Doğa Öğretmenim – Takas Edelim, Problem Çözme Stratejileri ve Uygulaması, Bilimi Çocukların Yaşamına Taşıyalım, Duygulara Yer Açsam Felsefe Olur mu, Müzede Bir Gün, Merak Kumbarası, İlköğretimde İklim Oyunu, Kavga Çare Olur mu? Sorgulama Çemberi, Temel Düşünme Becerisi” gibi daha pek çok sunum gerçekleşti.

Sunumların ardından değerlendirme toplantısında buluşan eğitimciler, birbirlerinden ve deneyimlerinden edindikleri bilgileri paylaşma ve değerlendirme fırsatı buldular. Bol öğrenmeli geçen çalıştaydan tüm eğitimciler memnuniyet içinde ayrıldılar.

No tags for this post.

The post İyi Örneklerin Adresi PEV Oldu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Eğitim

PAMUKKALE BELEDİYESİ OKULLARDA SIFIR ATIK DERSİ VERİYOR

Pamukkale Belediyesinin geleceğe daha temiz bir Pamukkale bırakmak için yaptığı çalışmalar devam ediyor. Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri okullarda öğrencilere teorik olarak bilgiler verirken, geri dönüşüm tesisinde de uygulamalı eğitimler gerçekleştiriyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Sıfır atık bilincini oluşturmak için aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, sıfır atık konusunda önemli çalışmalara devam ediyor. Bir taraftan atıkların ayrı ayrı toplanarak geri dönüşümünü sağlayan Pamukkale Belediyesi, bu konuda bilinçlendirme çalışmaları da yapıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri lise, ortaokul ve ilkokullar ile birlikte anaokullarında da sıfır atık eğitimleri veriyor. Son olarak Hüseyin Erikoğlu Anaokulu’nda bulunan öğrencilere önce sınıflarında teorik bilgiler, o yaş kategorisine göre anlatıldı. Eğitimlerde minik öğrencilere çevre, çevre kirliliği, geri dönüşümün önemi ve sıfır atık konularında bilgiler aktarıldı. Daha sonra öğrenciler atık ayrıştırma tesisindeki çalışmaları yerinde inceledi. Kolaoğlu Kağıtçılık Toplama Ayırma Tesisi’ne giden minikler, evlerinden getirdikleri atıklarla ayrıştırma çalışması yaptı. Pamukkale Belediyesinin eğitimleri ilçe genelindeki okullarda belli aralıklarla devam edecek.

SIFIR ATIK ÇOK ÖNEMLİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geleceğe daha temiz bir Pamukkale bırakmak için çevre konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, “Bir taraftan bu hizmetleri verirken, bir taraftan da daha önemli olan eğitim konusunda çalışmalar yapıyoruz. Ekiplerimiz her okul seviyesine göre sunumlar yaparak sıfır atığın ve geri dönüşümün önemini anlatıyor. İlçemiz sınırları içindeki tüm okullarda çalışmalarımız devam edecek. Amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin çevre konusunda duyarlı bireyler haline gelmesi. Eğer bunu sağlarsak toplum olarak sıfır atık konusunda çok önemli bir yol almış oluruz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

No tags for this post.

The post PAMUKKALE BELEDİYESİ OKULLARDA SIFIR ATIK DERSİ VERİYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Eğitim

EĞİTİM İÇİN EL ELE’DE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin binlerce gencin üniversiteli olma hayalini gerçekleştirdiği Eğitim İçin El Ele rojesi yeni dönem kayıtları başladı. Bu yıl 14. dönemine “Merhaba” diyen projenin gençlerin geleceğine ışık tuttuğunu ifade eden Başkan Zolan, “Gençlerimiz için ne yapsak, ne kadar destek versek azdır” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 2008 yılından itibaren yürütülmeye başlayan Eğitim İçin El Ele Projesi, 14. dönemine  “Merhaba” dedi. Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) öğrenim gören son sınıf öğrencisi gönüllü eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle yürütülen Eğitim İçin El Ele Projesi bugüne kadar binlerce gencin üniversiteli olma hayalini gerçekleştirdi. Lise son sınıf ve üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilerin yararlanabildiği proje kapsamında 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi öğrenci kayıtları başladı. Kayıt işlemlerinin Çaybaşı Caddesi’ndeki Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinde yapıldığı, derslerin hafta sonu, etüt ve diğer çalışmaların ise hafta içi belirlenecek olan saatlerde gerçekleştirileceği belirtildi.

Gençlerin geleceğine ışık tutuyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek, proje kapsamında emek veren herkese teşekkür etti. Başkan Zolan, “Eğitim için El Ele’yi  2008 yılında Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz başlattı ve projemiz aralıksız bir şekilde bugüne kadar devam etti. Gönüllü eğitmenlerimiz, vakitlerinden feragat ederek, kendinden sonra gelen gençlere bilgi aktarabilmek adına hiçbir karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık gösterdi. Gençler eğer donanımlı, kendini yetiştirmiş, milli ve manevi değerler ile donanımlı olursa, bu ülke daha da ileriye gidecektir. Gençlerimiz için ne yapsak, ne kadar destek versek azdır” dedi.

Eğitim İçin El Ele Projesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından yürütülen Eğitim İçin El Ele Projesi, 2008-2009 eğitim öğretim yılında hayata geçirildi. Lise son sınıf ve lise mezunu olmak üzere üniversite sınavına hazırlananlara ücretsiz eğitim verilen projede, üniversite son sınıf öğrencileri gönüllü eğitmenler olarak yer alıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde verilecek eğitimlerde kullanılacak kitap ve deneme sınav setleri de Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

No tags for this post.

The post EĞİTİM İÇİN EL ELE’DE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Eğitim

Milletvekili Şahin Tin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. 2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına ilişkin bilgiler alan Milletvekili Şahin Tin; “Uzaktan eğitim tecrübesi elbette değerli ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağı da aşikâr. Eğitimin kesintisiz devamı konusunda çalışmalar yapılıyor. Denizli’mizde okullarımız yüz yüze eğitime hazır” dedi.

 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri hazır bulundu.

 SALGINA KARŞI TEDBİRLER ALINDI

 Denizli’nin eğitim durumu hakkında Milletvekili Şahin Tin’e bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “2021-2022 eğitim öğretim yılında 797 okulda, 14.834 öğretmen ve 183.757 öğrenci ile yüz yüze eğitimin başlamasına yönelik tüm hazırlıklar tamamlandı. Okullarımızda salgınla mücadele konusunda hijyen ve sağlık açısından önlemler standartlar doğrultusunda alındı. Velilerimiz çocuklarını güvenli bir şekilde eğitim yuvalarına gönderebilirler” dedi.

 SÜRECİ TİTİZLİKLE YÖNETECEĞİZ

 Brifingin ardından konuşan Milletvekili Şahin Tin; “Koronavirüs salgını başladığı ilk günden beri hayli zor şartlar altında eğitim öğretim faaliyetleri yürütülüyor. Yüz yüze eğitimin kıymeti bu dönemde daha iyi anlaşılmış oldu. Uzaktan eğitim tecrübesi elbette değerli ancak örgün eğitimin yerini tutması mümkün değil. Eğitimin kesintisiz, kaliteli ve nitelikli olabilmesi için yüz yüze eğitim verilmesi gerekiyor. Şartların ve koşulların tedbirler alınarak sağlandığını gördük. Salgın dönemi içinde Denizli’de tedbirlerin okullarda en üst düzeyde alındığını ve uygulandığını biliyoruz. Okulların yüz yüze eğitim verdiği dönemlerde de öğretmen ve öğrencilerin tedbirlerden vazgeçmediğine hep birlikte tanık olduk. Yine bu dönemde dünyaya örnek teşkil edecek titizlikte süreci yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

 AŞI OLMA KONUSUNDA HASSASİYET GÖSTERELİM

 Okulların açılmasına az bir sürenin kaldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Eğitim öğretim faaliyetinin başlamasına çok az bir süre kaldı. Hazırlıkları hep birlikte gözden geçirmeliyiz. Salgına karşı en önemli silahımız aşı. Denizli’mizde aşılanma oranı ne denli artarsa toplum bağışıklığımız da doğru oranda büyük bir ivme ile artacaktır. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın bu bilinçle aşılarını yaptırmaları eğitimin yüz yüze yapılma sürecine omuz ve güç verecektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim yuvalarımızda tam zamanlı eğitim alabilmeleri için mutlaka aşı olunması konusunda toplumsal hassasiyet göstermeliyiz” dedi.

 EN BÜYÜK YATIRIM VE DESTEK EĞİTİME YAPILIYOR

 Hükümetin ilk günden beri öğrenciler için tüm imkânlarını seferber ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “İktidar olduğumuz ilk günden beri eğitime yatırım yapıyoruz. Modern okullar, yeni derslikler yapıyor, okullarımızı günümüz koşullarına uygun donatıyoruz. Öğretmenlerimizin imkânlarını ve sayılarını hızla artırıyoruz. 17 yıldır öğrencilerimizin okula başladıkları gün, sıranın üzerinde kitaplarını hazır ediyoruz. Bu kapsamda yine bu yıl ilimizde 1.674.121 adet kitap İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve 5 Kitap Dağıtım Noktası tarafından tüm ilçelerimize ulaştırılmış durumda. Geleceğimizi güvenle emanet edebileceğimiz gençler yetiştirebilmek için toplum olarak üzerimize düşen ödevlerimizi yapmamız gerekiyor. İnşallah tarihini, kültürünü, medeniyetini ve bizi biz yapan değerlerimizi en iyi şekilde bilen ve hayatına tatbik eden gençlerimiz ile başaramayacağımız hiçbir şey yok” dedi.v

No tags for this post.

The post Milletvekili Şahin Tin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER