Bizimle iletişime geçin

Eğitim

İyi Örneklerin Adresi PEV Oldu

Özel PEV Okulları “Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı”na ev sahipliği yaptı. Sabancı Vakfı’nın desteği, Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle Özel PEV Okulları ev sahipliğinde düzenlenen 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı; 7 Mart 2020 tarihinde PEV Kolejinde gerçekleşti. Eğitime gönül verenleri bir araya getiren çalıştay Denizli’den ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen eğitimciler tarafından yoğun talep gördü.

2004’ten bu yana düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, “İşimi nasıl daha iyi yaparım?” düşüncesiyle pek çok çocuğun dünyasını değiştiren öğretmenlerin çalışmalarını görünür kılmakta. Çalıştaydaki fikirler, uygulamalar ve materyaller; konferansa katılan binlerce eğitimciye ilham verirken okuldan okula, ilden ile yayılıyor. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı’nda da “Saklı Kalan Başarılar” temasında kurum ve okullar tarafından yapılan çalışmaları içeren otuzu aşkın sunum ve atölye gerçekleşti.  

ERG İletişim Koordinatörü Özge Karakaya, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un  açış konuşması ile başlayan çalıştay, Eğitim Yöneticisi ve Yazar Burcu Aybat, Yenilikçi Öğrenme Merkezi Kurucusu Kayhan Karlı ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Suat Kardaş’ın yer aldığı açılış panelinin ardından eğitimcilerin yaptığı sunum ve atölyelerle devam etti. Hizmet içi eğitime çok önem veren Özel PEV Okulları eğitim kadrosu da  “Saklı Kalan Başarılar” teması ile gerçekleşen konferansta gerek sunum yaparak gerekse katılımcı olarak yerini aldı.

Başta “Özel PEV Okulları, Öğretmen Ağı, Eğitim Reformu Girişimi, Milli Eğitim Müdürlüğü” olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan seçkin örnekleri paylaşan eğitimciler; her kademeden öğrencinin ihtiyacını karşılayacak türden sunumlar yaptılar. “Doğa Öğretmenim – Takas Edelim, Problem Çözme Stratejileri ve Uygulaması, Bilimi Çocukların Yaşamına Taşıyalım, Duygulara Yer Açsam Felsefe Olur mu, Müzede Bir Gün, Merak Kumbarası, İlköğretimde İklim Oyunu, Kavga Çare Olur mu? Sorgulama Çemberi, Temel Düşünme Becerisi” gibi daha pek çok sunum gerçekleşti.

Sunumların ardından değerlendirme toplantısında buluşan eğitimciler, birbirlerinden ve deneyimlerinden edindikleri bilgileri paylaşma ve değerlendirme fırsatı buldular. Bol öğrenmeli geçen çalıştaydan tüm eğitimciler memnuniyet içinde ayrıldılar.

No tags for this post.

The post İyi Örneklerin Adresi PEV Oldu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Büyükşehir’den Gençlere YKS Tercih Danışmanlığı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, YKS’ye giren gençlere yönelik YKS Tercih Danışmanlığı hizmetine başladı. Gençlerle bir araya gelen Başkan Osman Zolan, “Üniversite sınavı gençlerimiz için çok önemli bir yol ayrımı ve hayata atılmalarının en önemli adımlarından birisi” dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) geride bırakan gençlerin bilinçli ve doğru bir şekilde üniversite tercihlerini yapabilmeleri için ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığı hizmeti veriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin uzun yıllardır sürdürdüğü Eğitim İçin El Ele Projesi kapsamında verilen hizmet Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda başladı. Burada gençlerle bir araya gelerek bir süre sohbet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden ve beraberindekiler eşlik etti. Çocuk, Gençlik, Kadın ve Engelli Meclisleri bulunan Kent Konseyi’nin ihtiyaçları tespit edip çözüm noktasında gayret ettiğini belirten Başkan Zolan, “Üniversite sınavı gençlerimiz için çok önemli bir yol ayrımı ve hayata atılmalarının en önemli adımlarından birisi” dedi. YKS puanlarının açıklandığını, sonrasında ise gençlerin hedeflediği üniversitelere girmesinde rehberlik hizmeti almasının çok faydalı olacağını kaydeden Başkan Zolan, “Bu noktada bizler de gençlerimizin talebiyle uzun yıllardan beri uyguladığımız tercih danışmanlığı hizmetine başladık” dedi.

“GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ, GÖZBEBEĞİMİZ”

Gençlerin almış oldukları YKS puanına, hedefledikleri bölüm ve üniversitelere uygun bir şekilde, uzmanlar tarafından tercih danışmanlığı hizmeti verdiklerini anlatan Başkan Zolan, “Gençlerimiz tercihlerini yapıp bu hizmete ihtiyaç duymuyorlarsa bile ikinci bir uzmanın tercihlerini kontrol etmesinde fayda olacağını düşünüyorum. Arzu etmediğimiz sonuçların önüne geçmek adına bu işin uzmanları nezaretinde bu hizmeti almalarını tavsiye ediyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Gençler bizim geleceğimiz, gözbebeğimiz. Onların her zaman mutlu ve başarılı olmalarını isteriz. Tüm gençlerimizi inşallah arzu ettikleri üniversitelere yerleşir” ifadelerini kullandı.

 RANDEVU İLE HİZMET VERİLİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığı Hizmetinden faydalanmak isteyen üniversite adaylarının 0 (258) 280 25 85-34-35 numaralı telefondan randevu almaları gerektiği belirtildi. 05 Ağustos 2022’ye kadar saat 10:00-17:00 arasında verilecek YKS Tercih Danışmanlığı Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştiriliyor.

The post Büyükşehir’den Gençlere YKS Tercih Danışmanlığı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Merkezefendi Belediyesi’nden ‘YKS Tercih Danışmanlık Hizmeti’

Merkezefendi Belediyesi ile Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarı elde ederek üniversite tercihi yapmaya hak kazanan gençlere ‘YKS Tercih Danışmalık Hizmeti’ verilecek. Bu hizmet ile gençlerin üniversite tercihlerini bilinçli ve doğru bir şekilde yapmalarına katkı sağlanacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla gözler üniversite tercihlerine çevrildi. Merkezefendi Belediyesi, gençlerin gelecekteki mesleklerini belirleyip, kariyerlerine yön verecekleri bu kritik süreçte üniversite adaylarını yalnız bırakmadı. Öğrencilerin tercihlerini doğru ve bilinçli şekilde yapmalarına destek olmak amacıyla Merkezefendi Belediyesi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği kapsamında ücretsiz ‘YKS Tercih Danışmalık Hizmeti’ verilecek. Uzmanların, hedeflerindeki üniversiteye gidebilmeleri için doğru tercih yapmalarında yardımcı olacağı hizmet, 27 Temmuz Çarşamba günü başlayıp 5 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek. Danışmanlık hizmeti, her gün saat 10.00 ile 18.00 arasında Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphane’de verilecek. 444 8 662 numaralı hattan ‘YKS Tercih Danışmanlık Hizmeti’ hakkında detaylı bilgi alınabilecek ve randevu oluşturulabilecek.

“GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE YANINDAYIZ”

Merkezefendi’de eğitime her zaman öncelik verildiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin, gençlerimizin her zaman olduğu gibi bu önemli tercih döneminde de yanlarındayız. Gençlerimizin üniversite seçimlerinde en doğru tercihi yapabilmeleri adına danışmanlık hizmetini bu sene de vereceğiz. Puan ve diğer sayısal sonuçlarla birlikte adayların ilgi alanları, eğitim için başka bir şehirde yaşamak isteyip istemedikleri, yetenekli oldukları alanlar ve daha birçok etken konusunda uzmanlarımız gençlerimize yardımcı olacak. Gençlerimizin en doğru, en güzel şekilde yaşamaları için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

The post Merkezefendi Belediyesi’nden ‘YKS Tercih Danışmanlık Hizmeti’ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Denizli’de Büyükşehir Otobüsleri KPSS’ye Gireceklere Ücretsiz

Denizli Büyükşehir Belediye otobüsleri 31 Temmuz 2022 Pazar günü yapılacak KPSS’ye gireceklere ücretsiz olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüsleri 31 Temmuz 2022 Pazar günü yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) gireceklere ücretsiz olacak. KPSS’ye girecek vatandaşların sınav yerlerine daha kolay ve rahat ulaşımı için Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüsleri 31 Temmuz Pazar günü ücretsiz yapıldı. Söz konusu tarihte KPSS’ye girecek vatandaşlar sınav giriş belgelerini, sınav görevlileri ise görev belgelerini otobüs şoförlerine göstererek, belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecek. Sınava girecek aday ve görevlilerin mağduriyet yaşamamaları için otobüs saatleri hakkındaki anlık duyuru ve bilgilere https://ulasim.denizli.bel.tr adresindeki ulaşım portalı ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin mobil uygulaması üzerinden ulaşabileceği belirtildi.

BAŞKAN ZOLAN’DAN BAŞARI MESAJI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, KPSS’ye girecek tüm vatandaşlara başarılar dileyerek, “Sınava girecek herkese yürekten başarılar diliyorum. Allah’ım zihin açıklığı versin, emeklerinizi boşa çıkarmasın” ifadelerini kullandı.

The post Denizli’de Büyükşehir Otobüsleri KPSS’ye Gireceklere Ücretsiz appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER