Bizimle iletişime geçin

Güncel

İŞÇİLERİ İÇİN FABRİKASINI MASKE ÜRETİM MERKEZİNE ÇEVİRDİ

Denizli’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ihracatta sorun yaşayan bir tekstil firması, çalışanlarının iş kaybı yaşamaması için başladığı tıbbi maskede günlük 100 bin üretim kapasitesine ulaştı. 

105 kişinin çalıştığı fabrika, bu süreçte 10 kişiyi daha işe başlattı. 

Merkezefendi ilçesinde yaklaşık 6 yıldır pantolon üretimi yaparak Türkiye’ye döviz kazandıran Mutlu Tekstil, salgın sürecinde müşterilerinin siparişlerinin iptal etmesine rağmen çalışanlarıyla ilgili herhangi bir tasarrufta bulunmadı. 

Kovid-19 ile mücadele döneminde çalışanlarını işten çıkarmamak için arayışa giren firmanın yönetim kurulu başkanı Samet Akın Şentürk, tıbbi maske için gerekli izinleri aldıktan sonra fabrikasında üretim başlattı.

Sektörün verdiği tecrübe ve deneyimle günlük 100 bin maske üretim kapasitesine ulaşan fabrika, salgın döneminde 105 olan çalışan sayısını koruduğu gibi 10 kişiyi daha istihdam etti. 

Şentürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bütün dünyanın salgın sürecinden bir an evvel kurtulmasını temenni etti. 

Türkiye’de birçok firmanın maske üretimi yaptığını dile getiren Şentürk, şöyle konuştu:

“Günde ortalama 100 bin maske üretiyoruz ve tamamını Sağlık Bakanlığı alıyor. Bu dönemde canlarını hiçe sayarak fedakarca çalışan sağlık çalışanlarını ve herkesin sokağa çıkmaya korktuğu süreçte sokakta bizlerin güvenliği için mesai harcayan emniyet teşkilatımızı unutamazdık. Firma olarak, fedakar çalışanlara ulaştırılmak üzere 200 bine yakın maske dağıttık. Bunların da devamı gelecek. Onların yaptıklarının yanında bizimki okyanusta su kalır.” 

– “Hiçbir zaman işçi çıkarmayı düşünmedik”

Kovid-19 salgınından ekonominin de etkilendiğine değinen Şentürk, birçok firmanın farklı planları devreye aldığını dile getirdi. 

Maske üretimiyle iş yoğunluğunun arttığını aktaran Şentürk, “Fabrikamızda 105 kişi çalışıyordu ve ürettiğimiz pantolonların tamamını ihraç ediyorduk. Salgın sürecinde doğal olarak siparişler iptal edildi. Hiçbir zaman işçi çıkarmayı düşünmedik bu nedenle hemen arayışa girdik. Gerekli izinleri aldıktan sonra fabrikamızı maske üretimine çevirdik. Zor bir dönemde olmamıza rağmen hiç kimseyi çıkarmadık, 10 kişiye de istihdam sağladık.” diye konuştu.

Tüm iş insanlarını bu zor dönemde devletinin yanında olmaya davet eden Şentürk, maske üretiminde de kar amacı gütmediklerini kaydetti.

Tıbbi maskede iyi bir noktaya geldiklerinin altını çizen Şentürk, “Tek amacımız çalışanlarımız işsiz kalmamasıydı. Devletimize de yük olmak istemedik. Maliyetimizin üzerinde üretilen tüm maskeler sağlık ve emniyet çalışanlarına bağışlanacak.” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (AA) – YUSUF ŞAHBAZ

No tags for this post.

The post İŞÇİLERİ İÇİN FABRİKASINI MASKE ÜRETİM MERKEZİNE ÇEVİRDİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

Hamilelik Okulu ve Evlilik Okulu kayıtları sürüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin “Ailemi Seviyorum Projesi” kapsamında hayata geçirdiği Hamilelik Okulu ve Evlilik Okulu kayıtları sürüyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından 2016 yılında “Bilinçli anneler, sağlıklı nesiller” sloganıyla başlatılan ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile sürdürülen Hamilelik Okulu ile 2012 yılında hayata geçirilen Evlilik Okulu’nun kayıtları sürüyor. Klasik belediyeciliğin yanında sosyal belediyecilik faaliyetlerine de büyük önem veren Denizli Büyükşehir Belediyesinin sağlıklı nesillerin yetişmesi anlamında büyük önem verdiği Hamilelik Okulu ve Evlilik Okulu kayıtları Değirmenönü Mahallesi Çaybaşı Caddesi’nde bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nden yaptırılıyor. Mutlu aile yapısının sağlam temeller üzerinde kurulmasını amaçlayan ve bugüne kadar binlerce mezun veren Evlilik Okulu ve Hamilelik Okulu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 0 (258) 280 25 36 numaralı telefonu arayabilecekleri belirtildi.

No tags for this post.

The post Hamilelik Okulu ve Evlilik Okulu kayıtları sürüyor appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

DENTUROD, Başkan Osman Zolan’ı ziyaret etti.

 Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen ve yönetim kurulu üyeleri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni kentin tanıtımı ve turizm alanında yaptığı çalışmaları nedeniyle tebrik eden DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Osman Zolan’a sürdürdükleri çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, “Denizlimizin tanıtımı adına sürdürdüğünüz çalışmalar bizler içinde heyecan verici ve moral kaynağı oluyor, emekleriniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Denizli’nin güzelliklerini herkese tanıtmak için yoğun uğraşlar verdiklerini belirterek, el ele tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte uyum içerisinde çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

Başkan Zolan’dan teşekkür

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli turizmine katkı veren herkese teşekkür ederek, DENTUROD ailesinin başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik etti. Başkan Zolan, “Denizlimizde dört mevsim turizm faaliyetleri olduğunu tüm dünyaya birlikte duyurmaya, çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Geçmişten bugüne DENTUROD ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelerimizin de meyvelerini almamız bizleri mutlu ediyor. Ben bu konuda gayret gösteren arkadaşlarıma, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

No tags for this post.

The post DENTUROD, Başkan Osman Zolan’ı ziyaret etti. appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

EL ELE VERİP BAŞARDILAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin sürdürdüğü Eğitim İçin El Ele projesi kapsamında, bu yıl üniversiteyi kazanan gençlerle bir araya gelen Başkan Zolan, tüm imkanlarını gelecek nesiller için seferber ettiklerini vurgulayarak, “Gençlerimize güveniyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 2008-2009 eğitim öğretim döneminde başlattığı, Eğitim İçin El Ele projesi 13. yılını geride bıraktı. Üniversiteli gençlerin gönüllü eğitimci olduğu projeden faydalanarak Türkiye’deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrenciler Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, gönüllü eğitmenler ve üniversiteyi kazanan gençler katıldı. Birden, projeye katılan gençlerin yıl boyu azimle çalıştıklarını belirterek, “Birçok arkadaşımız istedikleri bölümleri kazandılar. Her birini tebrik ediyorum. Umarım en başarılı şekilde mezun olurlar. Gönüllü eğitimcilerimiz de büyük çaba sarf ettiler. Onlara da emekleri için teşekkür ediyorum. Sizlerin de emekleri çok büyük başkanım. Bunun için de sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu güne kadar güzel sonuçlar aldık”

Başkan Zolan ise, yıllar önce başlattıkları Eğitim İçin El Ele’nin Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin en uzun süren ve en anlamlı projelerinden biri olduğunu söyledi. Projeyle gençlerin üniversite sınavlarına hazırlanmasında, gönüllü eğitimci gençlerle dayanışma içine girdiğini anlatan Başkan Zolan, “Herkesin elindeki imkanı paylaşabilmesi anlamında güzel bir proje oldu. Bu güne kadar güzel sonuçlar aldık. Bu sene daha da güzel sonuçlar görüyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında genç arkadaşlarımız Gençlik Meclisi koordinesinde güzel bir proje gerçekleştirdiler. Sizler de daveti kabul edip katıldınız. Projenin katkısı mutlaka olmuştur. Ben de sizleri tebrik ediyorum. İnşallah yeni eğitim öğretim yılında okulunuzda başarılı olursunuz. Allah’ım yolunuzu açık etsin” dedi.

“Sizler bizim enerjimizsiniz, geleceğimizsiniz”

Gençliğin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Sizler bizim enerjimizsiniz, geleceğimizsiniz. Sizlerin donanımlı olması ve arzu ettiğiniz yerlerde eğitim almanız bizi çok çok mutlu eder. Her türlü imkanımızı hiç düşünmeden gençlerimiz için seferber ettik. Bundan sonrasında da inşallah bunu devam ettireceğiz. Sizler donanımınız sayesinde inşallah bizden daha başarılı olacaksınız. Bayrağı inşallah sizler devralıp bizden daha ileriye, daha yukarıya götüreceksiniz. Gençlerimize güveniyoruz. Eğitim, spor, kültür ve diğer tüm alanlarda desteklerimizi sürdürüyoruz. Sizin gibi pırıl pırıl gençlerimizi gördüğümüzde ‘Daha ne yapabiliriz?’ diye düşünüyoruz.” Başkan Zolan, konuşmanın ardından bir süre gençlerle sohbet ederek kazandıkları bölüm hakkında bilgi aldı.

No tags for this post.

The post EL ELE VERİP BAŞARDILAR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER