Bizimle iletişime geçin

Asayiş

İŞ ADAMININ OTOMOBİLİNE BOMBAYI DAYISI KOYMUŞ

Denizli’nin Çivril ilçesinde Kayserili iş insanı Ali İşiyok’un otomobiline el yapımı parça tesirli bombayı koyduğu belirlenen dayısı Yunus C. (72), polis tarafından Kayseri’de yakalandı. Suçunu itiraf eden Yunus C., bombayı patlatmak için değil, 2 milyon lira alacaklı olduğu yeğenini korkutmak için koyduğunu söyledi.

Çivril ilçesine 27 Şubat’ta ticari işleri için geelen iş insanı Ali İşiyok, gece kaldığı otelden geçen 28 Şubat sabahı çıkıp otomobiline bindi. Otomobiliyle yaklaşık 100 metre ilerleyen İşiyok, ön sol lastikten ses geldiğini fark edince yol kenarına park etti. Lastik yanından kablo sarktığını gören İşiyok, bomba şüphesi üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, otomobilin ön sol lastik üzerindeki çamurluk içinde bomba düzeneğini görünce güvenlik önlemi aldı. Otomobilin çevresi yaya ve araç trafiğine kapatıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Uzmanları Çivril ilçesine sevk edildi. Bomba imha uzmanları, sinyal kesiciyle otomobilin yanına yaklaşıp, bombayı etkisiz hale getirdi. Yapılan incelemede bombanın el yapımı uzaktan kumandalı parça tesirli olduğu tespit edildi. İşiyok’un otomobiline, iki ay önce de İstanbul’da otomobiline aynı bomba düzeneğinin kurulduğu öğrenildi.

BOMBAYI KOYAN DAYISI ÇIKTI

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Çivril İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan incelemede bombayı koyan kişinin Ali İşiyok’un dayısı Yunus C.  olduğu belirlendi. Y.C. bombayı otomobile yerleştirdikten sonra kaçtığı Kayseri’de, 29 Şubat’ta yakalanıp, Denizli’ye getirildi. Suçunu itiraf eden Yunus C., bombayı patlamak amacıyla değil yeğeninden olan 2 milyon lira alacağı nedeniyle, korkutmak amacıyla koyduğunu söyledi. Yunus C. polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post İŞ ADAMININ OTOMOBİLİNE BOMBAYI DAYISI KOYMUŞ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Asayiş

Denizli’de Kayıp Genç Sonunda Bulundu

Denizli’de 4 gündür kayıp olan 15 yaşındaki Ender Dağlıca bulundu.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesine bağlı Akkonak Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan Ender Dağlıca, 4 gündür aranıyordu. Dağlıca ailesi, oğulları için kayıp ilanında bulunmuş ve günlerdir aranıyordu. 15 yaşındaki çocuğun bu süre zarfında arkadaşlarının evinde olduğu ve Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bulundu. Ailesine teslim edilen çocuğun babası Mehmet Dağlıca, çocuğunun bulunmasında emeği geçen başta emniyet güçleri olmak üzere herkese teşekkür etti.

No tags for this post.

The post Denizli’de Kayıp Genç Sonunda Bulundu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Asayiş

Denizli’de 15 Yaşındaki Çocuk 4 Gündür Kayıp!

Denizli’de 15 yaşındaki Ender Dağlıca’dan 4 gündür haber alınamıyor.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesine bağlı Akkonak Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan 15 yaşındaki Ender Dağlıca kayıplara karıştı. Çarşamba gününden bu yana haber alınamayan Ender’den günlerdir haber alamayan ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Şu ana kadar izine rastlanılmayan 15 yaşındaki çocukla ilgili baba Mehmet Dağlıca, “Oğlumu görenler 0552 029 70 69 numaralı telefona ya da polise haber versin” dedi.

Emniyet güçlerinin Ender Dağlıca ile ilgili soruşturmalarına devam ettiği bildirildi.

The post Denizli’de 15 Yaşındaki Çocuk 4 Gündür Kayıp! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Asayiş

İNTİHAR EDENLERİN SAYISI KATLANARAK ARTIYOR!

Milyonlarca kişiyi etkileyen geçim sıkıntısının, 2021’de de halkın başlıca gündem maddesi olmaya devam ettiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ekonomik kriz, yoksulluk, işsizlik ve gelecek kaygısı sebepli intihar haberlerinin kanıksanarak sıradan haber olarak görülmeye başlandığını söyledi.

Türkiye’de 2002-2019 yılları arasında geçim sıkıntısı nedeniyle 5 bin 806 intihar vakasının kayıtlara geçtiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, “Vakalar son 20 yılda artış gösterdi. Geçtiğimiz hafta Denizli’de yine çeşitli sebeplerden intihar vakaları yaşandı. Türkiye ekonomisi işsizlik, enflasyon, geçim sıkıntısı gibi ağır sorunlarla boğuşurken, bunu en derinden hissedenler de maalesef dar gelirli vatandaşlar oluyor” dedi.

SON 20 YILDIR TÜRKİYE’DE İNTİHAR SAYILARI ARTIYOR

CHP Bilim Platformu’nun verilerine göre, 2016 yılında 20-24 yaş arası 355 kişi yaşamına son verirken, bu sayının 2019 yılında 414’e çıktığına işaret eden Çavuşoğlu, “Pandemiyle birlikte derinleşen ekonomik kriz, tek adam rejiminin keyfi kararlarıyla derinleşerek devam etmekte, Dolar kurundaki her 10 kuruşluk artış, Türkiye’nin toplam dış borcunu 47 milyar Lira artırmaktadır. Bu da asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışan vatandaşlarımın her gün biraz daha fakirleşmesine neden olmaktadır. Sene başından bu yana asgari ücretlilerinin enflasyon ve döviz kurlarında oluşan artışa bağlı maddi kaybı 500 liranın üzerine çıkmıştır. Sabit gelirlinin cebindeki para da döviz artışları nedeniyle erirken, ülkemizin yüzde 80’ini kapsayan yoksul kesim, zamlar karşısında ne yapacağını şaşırır duruma gelmiştir. İşin içinden çıkamayan vatandaşlarımız maalesef çıkışı intiharda görmektedirler. Bu intihar vakalarının önüne geçebilmek için bir an önce gereken önlemler alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

No tags for this post.

The post İNTİHAR EDENLERİN SAYISI KATLANARAK ARTIYOR! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER