HÜSEYİN GÜRLESİN’DEN BUNUN HESABINI KİM SORACAK!

08 Temmuz 2019 152 0

Bundan yaklaşık 1 yıl önce, Denizlipost sayfalarında “Mega Proje mi, Mega Katliam mı?” başlıklı bir haber yayınlamıştık. Seyir Tepesi projesinden derhal vazgeçilmesi gerektiğini söylemiş ve Denizli’nin konusunda uzmanlarından görüşlere yer vermiştik. Pamukkale Belediyesi, o günlerde projenin 80 milyon liraya mal olacağını söylüyordu. Aradan kısa zaman geçti ki projenin 99 milyon 890 bin liraya ihale edildiğini öğrendik.

Ha 80 milyon liracık ha 99 milyoncuk!

O günlerde yandaş yayınlar Pamukkale Belediyesi’nin projesini boy boy yalarken, biz sesimizi duyurmaya çalıştık. Deneyimli gazeteci Seval Uysal, yöneticisi olduğu sosyal medya platformu Denizli Düşünce Kulübü’nden konuyu neredeyse hiç gündemden düşürmedi. Aylarca tartışıldı, hala daha tartışılıyor. Projeyi TMMOB’a bizzat şikayet ettim. Ardından Mimarlar Odası harekete geçti, rapor hazırladı. 

Ama Hüseyin Gürlesin, Mega Projesinden(!) vazgeçmedi. Haddini aşarak kentin siluetini değiştirdi, doğayı katletti, milyonları çöpe attı. Kel Tepe sonunda onu başkanlığından da etti.

Fakat istediği oldu, artık Kel Tepe’yi gördükçe onu anıyoruz.

Geçenlerde yeni başkan Avni Örki’nin meclisinde konu tekrar gündeme geldi. Ve harcamanın gerçek boyutunu öğrendik. 147 milyon liraya mal olacakmış, Örki’nin çabasıyla 120 milyon liraya düşürülmüş. Sanki 120 milyon azmış gibi…

Peki Hüseyin Gürlesin’in bu yaptığı yanına mı kalacak, ondan kimse hesap sormayacak mı? Seçilen bir belediye başkanı istediği her şeyi yapabilir mi? Kimse bu adama, kamuyu zara uğratmaktan dava açmayacak mı?

Muhalefet milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Yasin Öztürk, Teoman Sancar, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, İyi Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, Mimarlar Odası Şube Başkanı Serdar Alayont, Pamukkale Belediyesi CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri sizlere sesleniyorum; oturduğunuz koltuğun gereğini yerine getirin, kentimize sahip çıkın.

Yoksa bunu da mı biz yapalım?

 

Seyir Tepesi hakkındaki haberlere buradan ulaşabilirsiniz

No tags for this post.

The post HÜSEYİN GÜRLESİN’DEN BUNUN HESABINI KİM SORACAK! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.