Bizimle iletişime geçin

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu

GÖRME ENGELLİLERE AKILLI BASTON

Merkezefendi Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler ve Güvenlik Günü’nde, 40 görme engelli bireye akıllı baston hediye edildi. Merkezefendi Kültür Merkezi Petek Salon’da gerçekleştirilen programa Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özdilek Koçoğlu, WeWalk akıllı baston teknoloji şirketinin kurucu ortağı Kürşat Ceylan, Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şube Başkanı Av.Reşat Göcen ve görme engelli vatandaşlar katıldı. Türk mühendisler tarafından geliştirilen dünyanın en akıllı bastonu WeWalk’da, göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılama ve uyarma, Bluetooth ile cep telefonundaki WeWalk uygulamasına bağlanarak diğer mobil uygulamalara entegre olabilme, navigasyon ve erişilebilir toplu taşıma özelliği bulunuyor.

“ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu akıllı bastonlar hayatınızı çok daha kolaylaştıracak. Sizin düşmenize, yaralanmanıza, çarpmanıza engel olarak sizlere konfor sağlayacak. En önemlisi de sizlerin özgür ve bağımsız şekilde hareket etmenizi kolaylaştıracak. Sizin yaşamınızı kolaylaştırmak adına bizler de elimizden gelen desteği sağlıyor, yerel yönetimlere düşen görev ve sorumlulukları biliyoruz. Bu anlamda elimizden gelen desteği yapmaya devam edeceğiz. Bizler göreve geldiğimiz tarihten itibaren engeli ne olursa olsun Merkezefendi’de yaşayan bütün engelli hemşerilerimizin yanında olmaya gayret gösterdik. Yeni yaptığımız ya da revize ettiğimiz yollarımızı, kaldırımlarımızı özellikle sizin kullanabilmeniz için gereken özeni gösterdiğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

“AKILLI BASTONLA ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”

Sık sık sivil toplum kuruluşlarıyla, derneklerle bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Doğan, sorumluluklarının farkında olduklarını belirtti. Doğan, “Gümüşçay Mahallemizde bir Engelsiz Yaşam Merkezimiz var. Bu merkezimizi bu dönemde biraz daha geliştirdik. 7 aydan sonra Engelsiz Yasam Merkezimiz eğitim ve öğretime başladı. Buralarda çocuklarımızın, gençlerimizin engeline göre kurslarımızın dağılımını yaptık. Öğretmenlerimizin sayısını arttırdık. Daha çok hemşerimize ulaşmak istiyoruz. Yine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli çocuklarımızın daha rahat kullanabileceği Engelsiz Parkı yaptık. Bizler sorumluluklarımızı biliyoruz. Sık sık sivil toplum kuruluşlarıyla, engelli derneklerimizle bir araya geliyoruz. Bugün bu etkinliğimiz umarım bir farkındalık, toplumsal bir duyarlılık olur. Diğer kamu kurumlarına, diğer belediyelere bir nebze örnek olabilirsek bizim için ne mutlu. Daha da önemlisi bu bastonu kullanan bir tane görme engelli arkadaşımızın hayatını kolaylaştırabiliyorsak bu zaten paha biçilemez bir mutluluk. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, akıllı baston ile engelli bireylerin hayatının kolaylaşacağını söyledi. Kaymakam Uslu, “Böyle güzel bir günde, engelli kardeşlerimizin hayatını son derece kolaylaştıracak bir programda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Teknolojinin geliştiği, dijitalleşmenin son derece arttığı bir çağda, bireyselleşme sıkıntısıyla karşı karşıyayız. Görme engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak, başkalarının desteği olmadan bağımsız hareket edebilme özelliğini geliştirebilecek adımlar atmamız gerekiyor. Bu anlamda bugün burada dağıtımı gerçekleştirilen bu akıllı baston ile görme engelli vatandaşlarımız bağımsız hareket edebilecek, hayatları kolaylaşacak. Bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ BİR ÖRNEK OLDU”

WeWalk akıllı baston teknoloji şirketinin kurucu ortağı Kürşat Ceylan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür etti. Ceylan, “Dünyada bizimle birlikte olup bizim hayatımızı kolaylaştıracak olan değişimlere öncülük etmek isteyen belediyeler oluyor. Bunlardan birisi Brooklyn Belediyesi diğeri de Merkezefendi Belediyesi oldu. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a çok teşekkür ediyorum. Umarım bu bir başlangıç olur. Merkezefendi Belediyesi bir örnek olur ve daha büyük projelere imza atarız” diye konuştu.

“GÖRME ENGELLİ OLMAK BİR EKSİKLİK DEĞİLDİR”

Akıllı yöntemlerle daha fazla buluşmayı ve engellerin aşıldığı bir dünya dileyen Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şube Başkanı Av.Reşat Göcen ise, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Beyaz Baston, biz görme engellilerin bağımsızlığının ve özgürlüğünün yegane sembolüdür. Görme engelli olmak bir eksiklik değildir. Bizlerin hayatını kolaylaştırmamak, bir eksikliktir. Birçok özelliği bulunan akıllı baston ile bizleri buluşturan Merkezefendi Belediye Başkanı şeniz Doğan’a ve destekçilere teşekkür ediyorum. Hepimizin, teknolojinin sağladığı akıllı yöntemlerle daha fazla buluştuğu ve engelleri aştığımız güzel bir dünya diliyorum” dedi.

The post GÖRME ENGELLİLERE AKILLI BASTON appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’NDE LOKMA HAYRI

Merkezefendi Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde belediye hizmet binası önünde ve İlbade Mahallesi’nde lokma hayrı yaptı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale ilçe Başkanı Arda Arpacı, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcılar Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Marım, muhtarlar ve meclis üyeleriyle birlikte vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı Çanakkale’de vatan ve bağımsızlık uğruna can veren her kahramanın sonsuza kadar kalplerde yaşayacaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Çanakkale’de tarihe geçen büyük bir zafer kazanıldığını söyledi. Başkan Doğan, “1. Dünya Savaşı’nın hayati önem taşıyan cephelerinden biri olan Çanakkale’deki mücadele, inanç ve birlik, milletimizin kaderine yön vererek tarihe altın harflerle yazılmıştır. Kahraman askerlerimiz ve milletimiz canlarını feda ederek bizlere bu vatanı emanet etmiştir. Başta ebedi Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla andığımız bu günde Merkezefendi Belediyesi olarak lokma hayrı gerçekleştirdik. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” diye konuştu.

The post 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’NDE LOKMA HAYRI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar

SÜMER DÜĞÜN SALONU VE ÇOK AMAÇLI SALON’UN TEMELİ ATILDI

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Sümer Mahallesi’ne yapılacak ve bölge halkına hitap edecek olan ‘Sümer Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon’un temeli atıldı. Temel atma törenine Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu,  Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, oda başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan verdikleri sözü tuttuklarını söyledi. Başkan Doğan, “Hemşerilerimizin istekleri ve talepleri doğrultusunda 5 yıllık stratejik planı hazırlamıştık. Bugün Sümer Mahallemize Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Sa“lon’un temelini atıp mahallemize kazandıracağız” dedi.

DERTLERE DERMAN OLUYORUZ

Çiftlerin en mutlu günlerini uygun fiyatlarla temeli atılan Sümer Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salonu’nda yaşayacağını belirten Başkan Doğan, “Ekonomik sıkıntı, işsizlik sorunu ile birlikte gençlerimizin en mutlu günleri çileye dönüşüyor. Artan maliyetler Merkezefendili hemşerilerimize dert oluyor. Bizler de bu dertlere derman olmak için çalışıyoruz. Hemşerilerimiz, çiftlerimiz en mutlu günlerini uygun fiyatlarla burada yaşayacaklar. Burası sadece düğün salonu olarak değil çok amaçlı salon olarak da kullanılacak” diye konuştu.

“PROJELER HİZMET GELMEYEN MAHALLELERDE BAŞLADI”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Söz vermiştik. Hizmetlerimiz, hizmet gelmeyen mahallelerden başlayacaktık. Sümer Mahallemizde de bu inşaatla birlikte start veriyoruz. Projelerimize yolun altından başladık. Hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda bölgeye hitap edecek olan salonumuz, kısa sürede tamamlanacak. Hemşerilerimizin yaralarına dermen oluyoruz. Doğru projeleri bütçeyi doğru kullanarak gerçekleştireceğiz. Merkezefendi’de insan odaklı, insana dokunan projeler yapacağız. Kadın Çocuk Yaşam Merkezlerimizde çocuklarımızın yüzü gülüyor, kadınlarımız farklı kurslar alıyor” dedi.

HİZMET MERKEZEFENDİLİLERİN AYAĞINA GİDİYOR”

Dertleri dert yerinde dinlediklerini belirten Başkan Doğan, ortak akıl ve istişareler ile projeler kazandırdıklarını söyledi. Doğan, “Hizmet Merkezefendililerin ayağına gidecek. Dertleri dert yerinde dinliyoruz. Neden burayı seçtik? Esnafımızın, odaların toplantı yapabilecekleri yer yoktu. Bu bölgeye de böyle bir yapı lazımdı. İşte bu yapının temeli ortak istişare ile atılıyor. Ortak akıl ile ilçemize projeler kazandırıyoruz. Bu yörede çalışan çırak ve kalfalar var. Bu binada onlara eğitimler de verilecek. Pandemi dönemini Merkezefendi Belediyesi olarak fırsata çeviriyoruz. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Merkezefendi’nin birçok yerinde çalışmalarımız var ve olmaya da devam edecek. Destekleriniz ve katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha güzel işler, daha güzel açılışlar yapacağız. Sümer Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon, mahallemize, ilçemize ve Denizlimize hayırlı olsun” diye konuştu.

“İNSANA DOKUNAN HİZMETLERE İMZA ATILIYOR”

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Sümer Mahallemizde temeli atılan hizmet noktasında sizlerle beraber olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Belediyemiz insana dokunan hizmetlere imza atıyor. İlçemizin 50 mahallesinden birini birbirinden ayırmıyoruz. Sosyoekonomik yapının yeni yatırımlarda öncelikli tutulmasını doğru olan olarak değerlendiriyor, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Temeli atılan salonun en kısa sürede kazasız belasız tamamlanıp hizmete açılmasını diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.,

 

“BAŞKAN, MİLLETİN GÖNLÜNÜ KAZANDI”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise konuşmasına Başkan Doğan ve ekibine teşekkür ederek başladı. Vekil Sancar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Millete efendilik yoktur, hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur’ sözünü hatırlatmak istiyorum. Değerli belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendileri milletin gönlünü kazanmıştır. İlk günden bu yana değerli projelere imza atan belediyemizi tebrik ediyorum. Başkan ve ekibi her adımını sağlam atıyor, nokta ve yerinde hizmetleri hayata geçiriyor. Merkezefendimizde hizmet kervanımız, ilk günkü heyecan ve duyguyla hizmet sürmeye devam etsin. Yüzler gülsün. İnsanımız mutlu olduğu sürece milletimiz birlik ve beraberlik içinde mutlu olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milletimize ve Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından protokol üyeleri sahnede temel atma butonuna basarak projenin startını verdiler. Temel atma töreninden sonra aşure hayrı yapıldı.

PROJENİN DETAYLARI

Toplam inşaat alanı 2408 metrekareden oluşan Sümer Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon, bodrum, zemin ve 1.Kat olmak üzere üç kattan oluşuyor. Projede 400 kişilik çok amaçlı salon, yönetim ofisi ile beş adet ofis ve 30 araçlık otopark

The post SÜMER DÜĞÜN SALONU VE ÇOK AMAÇLI SALON’UN TEMELİ ATILDI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER