Bizimle iletişime geçin

Denizli Ticaret Odası

GÖKCE’DEN İSRAF ELEŞTİRİSİ

İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, koronavirüs nedeniyle ekonomide yaşanan zor zamanlarda Denizli Ticaret Odası tarafından dağıtılan eşantiyon ve atılan MMS mesajlarını israf olduğunu söyledi.

İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonunda basın açıklaması düzenledi. Türkiye’nin pandemi sürecinde kriz aşamasına geçtiğini söyleyen Gökce, “Merkezefendi’de, Denizli’de ve Türkiye’de ekonomik kriz nedeniyle oluşan tabloda her gün onlarca esnaf işletme kapanıyor, yüzlerce kişi işsizler ordusuna katılıyor. Şehrimizde 19 bin esnaf ile yüz bini aşan çalışanının temsilcisi olan Denizli Ticaret Odası maalesef eşantiyon ve kişisel PR derdine düşmüş görünüyor. Zira Denizli Ticaret Odası tarafından, elektrik parasını ödeyemediği için mum ışığında yufka açan esnafa gönderilen afilli duvar saatinin de içerisinde yer aldığı pakette, özel çekim fotoğrafla hazırlanmış kutlama mesajları yer alıyor. Bizler de vatandaşlar adına soruyoruz. Ekonomide gelinen durumda bir kuruşun bile değeri varken, koca koca paketlerin dağıtım maliyeti ne kadardır? Bu paketin 19 bin üyeye doğru şekilde ulaşması sağlanmış mıdır? Aynı adreste 3 farklı isime giden bu paketler nasıl finanse edilmiştir? Denizli esnafına bu paketler ile nasıl bir fayda sağlamak hedeflenmiştir? Bu sorunlarımızın cevaplanmasını bekliyoruz ama lütfen her cuma göndermeyi adet haline getirdikleri MMS‘ler ile cevaplamasınlar. Çünkü MMS yani her birinde başkanın farklı bir pozu olan bu görüntülü mesajların da esnafın sırtına yük olduğu kanısındayız” dedi.

Denizli Ticaret Odası’nın parası ile bu mesajların atıldığını söyleyen Gökce, “Bu hediyeler gönderiliyorsa ülkenin içinde bulunduğu ekonomik buhran sayın başkan ve yönetiminin hiç umurunda değil demektir. Yine bu hediyeler ve mesajlar gibi fuzuli giderlerin yerine cirosu belirli bir seviyenin altında kalan ekonomik olarak zorluk çeken esnafın aidatları karşılansa daha İyi olmaz mıydı? Unutmayın ülke ekonomisinin gelişmesi üretim ve istihdam ile olur. Duvara astığı bir saat, bir çerçeve, kimsenin üretimini arttırmadığı gibi, istihdam da sağlamaz. Bizim DTO yönetimine tavsiyemiz esnafa kendi fotoğrafınızı göndereceğinize, yaralara merhem olacak çözümler sunun. Tabi biz sadece eleştirmek için buraya gelmedik. Eleştirirken çözümler sunmayı, yara sarmayı da biliriz. Bizim tek derdimiz Merkezefendi’nin ve Denizli’nin üre

The post GÖKCE’DEN İSRAF ELEŞTİRİSİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER