Bizimle iletişime geçin

Çivril'e bağlı Altınova Mahallesi

“FARKLI PARTİLERDE OLDUĞUMUZU UNUTALIM, GELİN BİRLİKTE ALTINOVA’YI İLÇE YAPALIM”

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk verdiği kanun teklifiyle Çivril’e bağlı Altınova Mahallesi’nin ilçe olmasını istedi.

Mecliste yaptığı konuşmayla verdiği kanun teklifine destek isteyen Öztürk, “Kanun teklifimi kabul edilmesi halinde Altınova ilçesi Çivril ilçesinin 12 mahallesini, Baklan ilçesinin 1 mahallesini bağlayarak, Çıtak ve Kıralan mahalleleri merkez olmak üzere kurulacaktır. Kurulacak ilçede 13 binden vatandaşımız yaşamaktadır. Altınova, kendisine bağlanacak diğer mahallelerinin ortasında kurulmuş bir yer olmasından dolayı çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız için de ekonomik, sosyal yaşam ve çekim merkezi olacaktır.
Altınova’nın ilçe olmasıyla birlikte coğrafi bütünlük sağlanacak, eski coğrafi uyumsuzluk ortadan kalkmış olacaktır ve ilçe Denizli’nin mevcut ilçelerinden 7 tanesinden daha fazla bir nüfusa sahip olacaktır.” dedi.

Denizli milletvekillerine de seslene Öztürk, “Altınova isimli bir ilçe kurulması durumunda, bölgenin ne kadar kalkınacağını siz diğer Sayın milletvekillerimizden daha fazla biliyorsunuz. Seçim dönemlerinde iktidara mensup olan Denizli Milletvekillerimiz de zaman zaman bölgeye Altınova ilçesi sözü vermişlerdi. İşte size fırsat… Farklı partilerde olduğumuzu unutalım, gelin birlikte Altınova’yı ilçe yapalım…” diye konuştu.

The post “FARKLI PARTİLERDE OLDUĞUMUZU UNUTALIM, GELİN BİRLİKTE ALTINOVA’YI İLÇE YAPALIM” appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER