Bizimle iletişime geçin

Gündem

En İyi Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar modelleri giderek artmış ve farklı ihtiyaçları daha kolay bir şekilde karşılar hale gelmiştir. Yüksek performansı ile gerek masaüstü gerekse dizüstü bilgisayarlar en çok tercih edilen teknolojik ürünler arasındadır. Bu ürünleri sizin için cimri.com üzerinden inceledik. En iyi bilgisayar modellerini araştırarak özelliklerine değindik. Farklı markalarda ve modellerde üretilen birbirinden güçlü bilgisayar modelleri şöyle:

Oyun Canavarı MSI

Son yıllarda bilgisayar dünyasında adını sıkça duyuran MSI, yüksek performanslı bir laptop olarak karşımıza çıkıyor. MSI bilgisayarlar yüksek işlemciye ve ekran kartına sahiptir. Bu sayede birden çok işlemi aynı anda yapabiliyor. Masaüstü ya da dizüstü olarak tasarlanan MSI bilgisayar modellerinde dahili hafıza oldukça yüksektir. Böylelikle birçok veriyi bu cihazlarda saklayabilirsiniz. Oyunların grafik ayarlarını son sürüme çıkarabilir ve yüksek çözünürlükte MSI bilgisayarlar ile oyun oynayabilirsiniz.

HP ile Grafik Programları Kullanın

Bilgisayarlar çoğu zaman işyerimizde en çok kullandığımız teknolojik cihazlardan biri olmuştur. Özellikle grafiğe dayalı bir işte çalışıyorsak HP bilgisayar modelleri ile hızlı ve kolay bir şekilde grafik programlarını çalıştırabiliriz. Yüksek ekran kartı sayesinde görüntü hızlı bir şekilde ekrana yansır ve canlı renk dokuları ile çalışma yapabiliriz.

HP bu yönden geliştirilmiş ekran kartı kullanır. Aynı zamanda yüksek RAM gücü ile işlemci desteklenir. HP bilgisayar modellerini en kısa yoldan internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Casper İle Film İzlemenin Keyfini Çıkarın

Türkiye’nin ilk yerli bilgisayar üreticisi casper, birbirinden farklı dizüstü ve masaüstü modelleri ile kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. Casper tamamen yerli üretim bilgisayarları ile yıllardır müşterilere hizmet veriyor. Son çıkan casper bilgisayarlarda yüksek bir ekran kartı kullanılmıştır. Bu ürünler üzerinden 4k videolar izleyebilir, istediğiniz bağlantı noktaları sayesinde bilgisayarları televizyona ya da farklı ekranlara bağlayabilirsiniz. Casper ile bilgisayar kullanmak artık daha keyifli bir hale gelecek.

Hiç Isınmayan ve Yüksek Soğutma Gücüne Sahip Asus

Bilgisayarların içinde yer alan ekran kartı ve işlemci bir süre sonra ısınmaya başlar. Bu nedenle çoğu bilgisayarlarda soğutma sistemi vardır. En yaygın soğutma sistemi ise fanlı soğutma sistemidir. Asus bu konuda kendini geliştirerek fan olmadan orjinal bir soğutma sistemi tasarlamıştır. Böylelikle bilgisayarlarda ısınma sorunu yaşanmadan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Asus ayrıca zamanda her bir modelde yüksek ekran kartı bulundurur. Bu sayede istediğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Son çıkan uygulamaları yükleyebilir ve ekran çözünürlüğünü artırabilirsiniz.

‘Hem Oyun İçin Hem De İş İçin Diyorsanız’ Lenovo

Bilgisayarların çok amacı bir cihaz olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat bazı durumlarda her bilgisayar eşit bir şekilde performans sağlayamayabiliyor. Lenovo bilgisayarlarda ise hem oyun oynayabilir, hem de aynı anda işinizi yapabilirsiniz. Birden çok uygulamayı çalıştırabilir ve Lenovo’nun müthiş gücünü keşfedebilirsiniz. Lenovo masaüstü bilgisayarlarda ekran kartı ve RAM’ı değiştirebilirsiniz. Hafif ve standart boyutlarda olan Lenovo bilgisayarlarda ekran büyüklüğüne göre ürün tercihi yapabilirsiniz.

Dell Laptopları Uzun Yıllar Kullanabilirsiniz

Merkezi Hindistan’da bulunan ve tüm dünyaya yayılan Dell, en çok kullanılan bilgisayarlar markalarından biridir. Dell, sade ve şık tasarımı ile bilgisayar kullanıcılarının gönlünü fethediyor. Aynı zamanda sağlam malzemelerden üretilen Dell bilgisayarlar uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Yapılan yorumlarda Dell bilgisayar kullanıcıları ürünlerden memnun kaldıklarını belirtiyorlar. Dell bilgisayarlar yüksek performanslı cihazlardır. Aynı anda birçok işlem bu cihazlar üzerinde yapılabilir. Dell bilgisayarları internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda kendi bütçenize göre en uygun fiyatlar ile Dell bilgisayar satın alabilirsiniz.

No tags for this post.

The post En İyi Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlar appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Şeniz Doğan Türkiye’de Zirveye Yerleşti

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ORC araştırma şirketi tarafından, büyükşehirlere bağlı nüfusu 100 binin üzerine olan ilçelerde “en başarılı belediye başkanı” olarak gösterildi. Başkan Doğan, yüzde 66,3’lük memnuniyet oranıyla zirvede yer aldı.

ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık, 15-17 Haziran 2022 tarihleri arasında 30 büyükşehir belediyesine bağlı, nüfusu 100 binin üzerinde olan 184 ilçede toplam 15 bin 750 katılımcıyla gerçekleşen çalışmanın sonuçlarını paylaştı.

Yapılan anket çalışmasında belediye başkanlarının çalışmaları ve hizmet kalitesinin ne düzeyde olduğu vatandaşlara soruldu.  Yapılan anket neticesinde, vatandaş memnuniyetinde yüzde 60’ın üzerinde yer alan 10 belediye başkanı belirlendi ve liste paylaşıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ORC tarafından yapılan araştırmada yüzde 66,3’lük memnuniyet oranıyla ilk sırayı almayı başardı.

Başkan Doğan’ın ardından 2’nci sırayı yüzde 65,7 ile yine CHP’li Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal alırken, 3’üncü sırayı ise yüzde 65,5 ile AK Partili Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu aldı.

İşte ORC tarafından açıklanan o liste;

The post Şeniz Doğan Türkiye’de Zirveye Yerleşti appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Denizli Büyükşehir’den Üreticiye Zirai İlaç Desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, dolu yağışında bağ ve meyve bahçeleri zarar gören Acıpayam, Bekilli, Çal, Çameli, Çivril, Honaz, Kale, Pamukkale ve Tavaslı çiftçilere zirai ilaç desteğinde bulunuyor. Zirai ilaç desteği ile bağ ve meyvelerdeki dolu yaralanmalarından kaynaklı hastalıkların oluşumu önlenecek.

Kırsal bölgelerde tarımsal üretimi artırmak ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla birçok destekte bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi dolu yağışında bağ ve meyve bahçeleri zarar gören üreticilerin imdadına koştu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin örnek destek projesi 01-05 Haziran 2022 tarihleri arasında Denizli’de etkili olan dolu yağışının adından başladı. Dolu yağışı ile birlikte Acıpayam, Bekilli, Çal, Çameli, Çivril, Honaz, Kale, Pamukkale ve Tavas ilçelerinde bulunan bağ ve meyve bahçelerinde hasar meydana geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Denizli Tarım ve Orman Müdürlüğünün zarar gören bölgelerde yaptığı incelemede 1.132 üreticinin bağ, elma, kiraz, ceviz ve zeytin bahçelerinde dolu zararı meydana geldiği tespit edildi.

GELECEK SEZONLARDA YAŞANABİLECEK ÜRÜN KAYBI ÖNLENECEK

Bağ, elma, kiraz, ceviz ve zeytin alanlarında doludan dolayı meyvelerde meydana gelen yaralanmaların bakteriyel ve fungal hastalık etmenlerinin giriş kapısı olacağı belirtildi. Söz konusu hastalıkları önleyerek, meyve yaralarının kapanmasını sağlamak ve sonraki üretim sezonlarında da verimin düşmesine engel olmak amacıyla ilaçlama yapılması gerektiği ifade edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi üreticinin zararını engelleyerek veriminin artmasına destek olmak için söz konusu dolu yağışından zarar gören çiftçilere zirai ilaç desteğinde bulunmaya karar verdi. Bu kapsamda Denizli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuruda bulunan 1.132 üreticiye verilecek zirai ilcalar Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilerek dağıtımına başlandı. Üreticiler teslim aldığı ilaçları bağ ve meyve bahçelerinde uygulamaya başladı.

“HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLDUK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, haziran ayı başında kentin farklı bölgelerinde etkili olan dolu yağışından dolayı zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Doluda bağ ve meyve bahçeleri zarar gören çiftçilerin hasarını en aza indirgemek için hemen bir destek programı başlattıklarını anlatan Başkan Zolan, “Üreticimize verdiğimiz bu destekler inşallah zararları minimuma inecek ve gelecek yıllarda da ürün veriminin düşmesi engellenecek” dedi. 2014 yılında büyükşehir statüsüne kavuşmalarıyla birlikte üreticilere kırsal kalkınma konusunda önemli yatırım ve destek vermeye başladıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Çiftçimizin, üreticimizin neye ihtiyacı varsa onu karşılamak için gayret gösteriyoruz. İnşallah kırsal desteklerimiz çiftçilerimize katkı sağlayacak. Üreticimizin mutlu ve huzurlu olması bizleri de memnun edecektir. Her zaman üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.”

 

The post Denizli Büyükşehir’den Üreticiye Zirai İlaç Desteği appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Denizli Büyükşehir’den Unutulmaz Gala!

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 16.’sını düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası nefesleri kesti. Muhteşem gösterilere sahne olan gecede 250 dansçı izleyicileri halk danslarıyla büyülerken, Başkan Zolan dünyanın farklı renk ve kültürlerini Denizli’de buluşturduklarını söyledi.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası Büyükşehir Belediyesi Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda yapıldı. Gürcistan, Kazakistan, KKTC, Kırgızistan, Kosova, Makedonya ve Türkiye olmak üzere 7 ülkeden 250 dansçının yer aldığı gala gecesine, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile eşi Berrin Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu zeybek gösterisi ile başlayan gece konuk ülkelerin kendi kültürlerini yansıtan dans ve gösterileriyle devam etti. 250 dansçının sahne aldığı galaya vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilirken, izleyiciler unutamayacakları bir gece yaşadı. Dansçıların sunduğu görsel şov izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

DÜNYANIN FARKLI KÜLTÜRLERİ DENİZLİ’DE BULUŞTU

Finalde sahneye davet edilen tüm grupları tek tek kutlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 16. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde dünyanın farklı renk ve kültürlerini Denizli’de buluşturduklarını söyledi. Başkan Zolan, “Festivalimize katılan tüm ekiplere, sanatla, kültürle iç içe olan Denizlili hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Pandemi sonrası böylesi güzelliklerimiz yaşanmaya başladı. İnşallah yarınımız daha güzel olsun. Renkli ve farklı kültürlerle bir araya geldik. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

MUHTEŞEM ORGANİZASYON

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise, katılımcılara ve organizasyona katılan Denizlililere teşekkür ederek, şöyle konuştu: “Denizli Büyükşehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu bu muhteşem organizasyon için değerli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ekibine hem kendi adıma, hem de sizler adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizlere muhteşem bir gece yaşattınız, devamını diliyoruz. ‘Tadı damağımızda kaldı’ derler ya, devamını diliyoruz” dedi. Gecenin sonunda Vali Atik ve Başkan Zolan, festivale katılan gruplara ödüllerini takdim ederken, gece hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

 

 

The post Denizli Büyükşehir’den Unutulmaz Gala! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER