Bizimle iletişime geçin

Gündem

DENİZLİSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ BÜLENT UYGUN’DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

“Dünyada bu işi tek devam ettiren lig biziz. Futbolcularımız biraz rahatsız. İster istemez psikolojik olarak etkilenmiş durumdalar”
Süper lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor’in teknik direktörü Bülent Uygun, koronavirüs salgını nedeniyle futbolcuların olumsuz etkilendiğini belirterek, “Dünyada bu işi tek devam ettiren lig biziz. Futbolcularımız biraz rahatsız. İster istemez psikolojik olarak etkilenmiş durumdalar” dedi.

Demir Grup Sivasspor maçına Haluk Ulusoy Tesisleri’nde hazırlanmayı sürdüren Denizlispor’da Bülent Uygun, antrenman öncesi Demirören Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Uygun, Demir Grup Sivasspor maçının kendisi için özel bir karşılaşma olduğunu belirterek, “Yıllar sonra Sivas’a ilk kez gideceğim. Bu benim için çok önemli. 7- 8 yılım orada geçti. Kayyuma devredilmiş bir kulübü devralmıştık. Anadolu’da futbol ateşini yaktığımız yerdi. O zamanlar seyircimiz vardı, taraftarımız yoktu. Şimdi çok güzel taraftar topluluğu var. Keşke seyircili olsaydı da, Yiğidolar’la maça çıkabilseydik. Futbol adına bütün bireysel yeteneklerimizi sergileyip kazanmak adına elimizden ne geliyorsa yapacağız. Sivas’tan 3 puanla dönmek istiyoruz” diye konuştu.

“FUTBOLCULARIMIZ BİRAZ RAHATSIZ”

Uygun, koronavirüs ile mücadele önlemler alındığını ve maçların oynanmaya devam edilmesi kararına saygı duyduklarını belirtti. Koronavirüs salgını nedeniyle futbolcuların psikolojik olarak olumsuz etkilendiğini belirten Uygun, “Devletimiz böyle bir karar almış. Bizlere düşen görev maçımızı çıkıp oynamaktır. Gönül ister ki bu kadar kaosun olduğu bir ortam yerine, daha sağlıklı ve seyircilerimizle birlikte oynayabilelim. Demek ki bizi yönetenlerin ülkede kaos ortamı yaratmamak adına en azından vatandaşların belli vakitlerini evde geçirmeleri için bizlerin de onlara oynadığımız oyunla bir katkı sağlamamızı düşünmüşler. Dünyada bu işi tek devam ettiren lig biziz. Futbolcularımız biraz rahatsız. İster istemez psikolojik olarak etkilenmiş durumdalar” ifadelerini kullandı. 

Temizlik ve hijyen konularında dikkatli olunması ve gerekmedikçe evden çıkılmaması gerektiğini kaydeden Uygun, “Birbirimize mikrobu taşımadan hayatımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Futbolcular koronavirüs nedeniyle muzdarip durumda. Liglerin iptal olacağını düşünüyorlar ve bu virüsün ne kadar tehlikeli olacağını biliyorlar. Biz de onların kontrolünü en iyi şekilde yapıyoruz. Kendilerini sürekli test edip kontrol altında tutuyoruz. Dünyada yaşananları gördükçe, onlar da ister istemez psikolojik olarak etkileniyorlar. Etkilenmemeleri için gereken psikolojik destek ve bilgilendirmeyi kendilerine yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“TAKIMIN YÜZDE 90’I OYNAMAK İSTEMİYOR”

Denizlisporlu Olcay Şahan ise, son 3 haftada 7 puan topladıklarını, bu hafta da Sivasspor’a karşı kazanıp çıkışlarını sürdürmek istediklerini belirtti. Koronavirüs salgınının futbolcularda endişe ve korku yarattığını kaydeden Olcay Şahan, “Liglerin devam edilmesi kararını çok iyi karşılaşmadık. Takım arkadaşlarımızla bu sabah konuştuğumuzda yüzde 90’ı oynamak istemiyor. Çünkü herkes tedirgin ve evinde kalmak istiyor. Milli araya giriyoruz. Maç ertelense bu arayla birlikte 3 hafta olacaktı. O yüzden daha rahatladık. Başka takımlardaki futbolcularla da konuşuyorum. Kimse oynamaktan yana değil. Ancak TFF kararını açıkladı. Oynamamızı istiyor. Sonuçta yarın yolculuğa çıkacağız. Sivas’a gitmek için buradan İzmir’e gideceğiz havaalanına. Sonra Sivas’a uçacağız. Orada otelde kalacağız. Herkes tedirgin. Herkes evinde kalsın deniliyor. Futbolcular da evde kalmak istiyor. Ama bu bizim işimiz TFF bu kararı açıkladıysa yapacak bir şey yok. Her şartta oynayacağız. Korunmaya çalışıyoruz” dedi. 

“MUSLERA VE FALCAO DA LİGİN DURMASINI İSTİYOR”

Yukatel Denizlispor’un takım kaptanı Hugo Rodallega ise lige ara verilmesi gerektiğini belirterek, “Açıkçası bizim için çok kötü bir durum. Takım arkadaşlarım adına da konuşuyorum. Hepimiz korkuyoruz, tüm dünya korkuyor. Devam etmemizi istediler. Dün akşam, Muslera ve Falcao ile konuştum. Onlar da ligin durmasını istiyorlar. Biz de öyle istiyoruz. Sağlığımız çok önemli. Bu böyle devam ederse kötüye gitme ihtimali çok yüksek. Hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Bazı kararlar verilirken ona göre verilmesi gerekiyor. Bu durum bizi çok geriyor. Biz ne kadar çok önlem almaya çalışsak da temas halinde oluyoruz. Elimizi yıkasak da fayda yok çünkü sürekli temas halindeyiz. Birbirimizle temas etmemeye çalışıyoruz. Hepimiz korkuyoruz. Bunun da böyle bilinmesi gerekiyor” diye konuştu.

Rodallega bu hafta şampiyonluk mücadelesi veren bir ekibe karşı oynayacaklarını, takım olarak ellerinden gelenin en iyisini yapıp Demir Grup Sivasspor’a karşı 3 puan almak istediklerini sözlerine ekledi. 

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post DENİZLİSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ BÜLENT UYGUN’DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

Denizli CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun Rektör Kutluhan hakkında yaptığı basın açıklaması

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın AK Parti Gençlik Kolları Üniversite Birimi ÜNİAK’ın düzenlemiş olduğu toplantıya katılmasına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Rektör Kutluhan, siyaset yapacaksa önce görevinden istifa etsin” dedi.

AKP iktidarında her alanda olduğu gibi rektör atamalarında da liyakat gözetmeden yapıldığını savunan Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Pamukkale Üniversitesinde AKP’nin düzenlediği programa katılarak poz veren Rektör Kutluhan, siyasi olarak tarafsızlığını yitirmiştir. Denizli’mizin gözbebeği Pamukkale Üniversitesinin saygınlığına leke düşürmüştür. Üniversiteler bir siyasi partinin arka bahçesi değil, bilim yuvası olmalıdır. Rektör Kutluhan siyasete atılacaksa bir an önce görevinden istifa etmelidir” dedi.

AKP iktidarında üniversitelerde eğitim kalitesinin gerilediğini ve saygın üniversite sıralamalarında ilk 500’e hiçbir devlet üniversitesinin giremediğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Üniversitelerimizdeki bu çöküşün temel sorumlusu, AKP’nin otoriter tek adam rejiminin yanlış yükseköğretim politikalarıdır. AKP, iktidara gelişinin ilk yıllarından itibaren, hesapsız, plansız ve popülist bir yaklaşımla ‘her ile bir üniversite’ sloganı ile ihtiyaç analizi ve gerekli altyapı çalışmaları olmaksızın üniversite sayısını hızla artırmıştır. Bunu akademik kadrolaşma için bir fırsata çevirmeye çalışmıştır. 19 yılda üniversite sayımız neredeyse 3’e katlanmıştır. Altyapısız ve öngörüsüz biçimde ortaya çıkan bu artış, akademik öğretim ve araştırmada niteliksizleşmeyi beraberinde getirmiştir. Akademik personeli olmayan tabela üniversiteleri, öğrencisi olmayan bölümler ülkemizde sıradan haberler haline gelmiştir. İhtiyaç analizleri ve planlama yapılmadan açılan üniversiteler ülkemizin kısıtlı kaynaklarını heba etmiş, iyi bir eğitim almadan hak kazanılan diplomalar, mezunların üretim ve istihdam yaşamında başarılı olmalarını güçleştirmiştir. Bu yanlış ve öngörüsüz politikalar yüzünden Türkiye’deki üniversite mezunu işsiz sayısı 1 milyonu aşmıştır” dedi.

Başkan Çavuşoğlu, “AKP’nin, Bilim yuvası olması gereken üniversitelerin kalitesi atama rektörlerle her geçen gün daha da geriye gitmektedir. Tarafsızlığını yitiren Rektör Kutluhan, bir an önce istifa edip siyasete atılarak, üniversitelerimizin özerkleştirmek ve yeniden bilim yuvası haline getirmek için politikalar üretmelidir. CHP iktidarında rektörler hiçbir siyasi parti programına katılmak zorunda kalmayacak, rektörler iktidara değil, öğrencilere hesap verecektir” ifadelerini kullandı.

 

No tags for this post.

The post Denizli CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun Rektör Kutluhan hakkında yaptığı basın açıklaması appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN: “İHRACATÇIMIZIN FİNANSMANA ERİŞİMİ KOLAYLAŞIYOR” 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ihracatçılara yatırım ve üretim teşvikine ilişkin, ‘Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildiğini söyledi. Şahin Tin; “İhracatçımızın teminat sorununu çözüyor, finansmana erişimini kolaylaştırıyoruz. Türkiye ihracat ile yükselişini sürdürecek” dedi. 

  AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Şahin Tin, ilk imza sahibi olduğu ‘Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin komisyondaki görüşmelerin ardından yapılan oylama neticesinde kabul edildiğini söyledi.

 İHRACAT EKONOMİYE DOĞRUDAN KATKI SAĞLIYOR 

 İlk imza sahibi olarak teklif üzerinde söz alan ve tasarının ayrıntılarını komisyon üyeleri ile paylaşan Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye ekonomisi 2021 yılının ilk çeyreğinde %7,2 oranında, ikinci çeyrekte ise %21,7 oranında rekor bir büyüme kaydetmiştir. Mal ve hizmet ihracatımızın büyüme oranına katkısı 10,8 yüzde puan olarak kaydedilmiştir. İhracat ekonomik büyümeye doğrudan katkı sağlamakta ve pozitif etki oluşturmaktadır. İhracatın ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması elzemdir” dedi.

 İHRACATÇININ FİNANSMANA ERİŞİMİ KOLAYLAŞIYOR 

 İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi’nin kurulduğunu ve bu şirketin sadece ihracatçıların erişimine açık olan, ihracatçıların finansmana erişiminde teminat sorununu ortadan kaldırmayı amaçlayan bir fon kuruluşu olduğunu dile getiren Milletvekili Şahin Tin; “İhracatın tabana yayılması misyonunda atılacak en önemli adım da firmaların ihracat kapasitesinin ve uluslararası pazardaki rekabet gücünün arttırılmasıdır. Buna yönelik en önemli enstrümanlardan birisi ihracatçı firmaların finansmana erişiminin kolaylaştırılmasıdır. Öte yandan, münhasıran ihracatçılara sadece ihracat kredilerinde kefalet kurumu olarak hizmet edecek İhracatı Geliştirme Anonim Şirketine bazı vergi muafiyetleri tanınmak suretiyle Şirketin daha etkin ve güçlü bir sermaye yapısıyla hizmet vermesi amaçlanmaktadır.” dedi.

 İHRACATÇININ TEMİNAT SORUNU ÇÖZÜLÜYOR 

 Milletvekili Şahin Tin, kurulan İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi ile yeni yatırımların hayata geçmesi için KOBİ’lerin ihracatçı şirketlerin teminatsız kefalet yöntemiyle krediye direkt ulaşabileceğini ve bu sistemin Türkiye’nin ihracat hedefinin çok önemli bir itici güç olacağını belirtti. Milletvekili Şahin Tin, “İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi aracılığıyla teminat yetersizliği nedeniyle çeşitli kredi ve destek imkânlarından yeterince yararlanamayan ihracatçılarımız, KOBİ’lerimiz krediye erişimlerini kefalet suretiyle sağlamış olacak. Bu vesileyle ihracatçılarımız kredi almak için fabrikasını, arsasını, bankaya ipotek vermek zorunda kalmayacak, teminat sorunu çözülmüş olacaktır. İhracata yönelik büyüme modeli hedefi doğrultusunda ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler ile uğraşan firmalara yönelik ihtisaslaşmış bir “İhracat Kredi Garanti Fonu”, küçük ölçekli firmaların da ihracat kredisi bağlamında finansmana erişimlerinin kolaylaştırılmasını ve ihracatın tabana yayılmasını sağlayarak ihracat hacminin sürdürülebilir şekilde arttırılmasına büyük katkı verecektir” dedi.

 GENEL KURULA SEVK EDİLDİ 

 TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyelerinin tasarı ile ilgili konuşmalarının, değerlendirme ve katkılarının da ardından yapılan oylama neticesinde ‘Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Komisyonda kabul edilerek Meclis Genel Kurulu’na sevk edildi.

No tags for this post.

The post AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN: “İHRACATÇIMIZIN FİNANSMANA ERİŞİMİ KOLAYLAŞIYOR”  appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

GENÇ DOSTU ŞEHİR: DENİZLİ

PAÜ’yü kazanan öğrenciler ile düzenlenen tanışma toplantısında yoğun ilgi ve sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Zolan, gençlere yönelik sayısız proje hayata geçirdiklerini belirterek bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Genç Dostu Şehir” ödülü aldıklarını söyledi.

ÜNİAK Denizli, Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) yeni dönemde kazanan gençler ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi. PAÜ yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ile Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer ve çok sayıda üniversiteli öğrenci katıldı. Gençlerin sunduğu konser ile başlayan programda üniversitelilerin yoğun alkış ve sevgi gösterileriyle sahneye davet edilen Başkan Zolan, eğitimleri için Denizli’ye gelen tüm gençlere “hoş geldin” diyerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Denizli’nin Türkiye’de parmakla gösterilen bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, kentin kişi başı yeşil alan konusunda Avrupa standartlarının üzerinde olduğunu, spor yapmak isteyen gençler için ise Denizli  Büyükşehir Belediyesinin 20 branşta ücretsiz spor kursu verdiğini söyledi.

“Denizlimizde her şey var çok şükür” 

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizler bizim geleceğimizsiniz, gözbebeğimizsiniz. Gençlik demek hazine demektir, sizler bizden daha başarılı olacaksınız, daha ileri gideceksiniz bundan hiç şüphem yok. Çok şükür her türlü imkanımız var. Bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizleri tebrik ediyorum Denizli’yi tercih ettiğiniz için, bizleri mutlu ettiniz.” Gençlerin Denizli’de güzel zaman geçirebilecekleri Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Denizli Kayak Merkezi, kültür, spor ve sanat etkinlikleri ve tesislerini anlatan Başkan Zolan, “Denizlimizde her şey var çok şükür” dedi. Gençlere yönelik sayısız proje yaptıklarını bu kapsamda Denizli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Genç Dostu Şehir” ödülü aldığını hatırlatan Başkan Zolan, çünkü her şeyin gençlik için olduğunu kaydetti.

Başkan Zolan’a gençliğinin karakalem çalışması hediye  edildi

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutluhan ve AK Parti Denizli İl Başkanı Güngör de yeni dönemde PAÜ’yü kazanarak Denizli’ye gelen gençlere “hoş geldin” dileyerek eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi. Konuşmaların ardından PAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Tuğba Barış, Başkan Zolan’a eşi Berrin Zolan ile birlikte çekildiği gençlik fotoğrafının karakalem çalışmasını hediye etti. Gençlerle bir süre sohbet edip konseri dinleyen Başkan Zolan bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

No tags for this post.

The post GENÇ DOSTU ŞEHİR: DENİZLİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER