Denizli’de TÜRSAB seçiminde boykot krizi yaşandı

03 Eylül 2018 250 0

Denizli’de yapılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) Pamukkale Yöre Temsil Kurulu seçimlerinde, boykot krizi çıktı. Geçen ay iptal edilince tekrarlanan seçimde, aday olan iki gruptan biri tek listeyle seçime gidilmesini istedi, ancak diğer grup kabul etmeyince bazı turizmciler kararı boykot ederek oy kullanmadan salonu terk etti.

Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar’ın bağlı olduğu Pamukkale Yöre Temsil Kurulu’nun bir ay önce yapılan seçiminde, aday olan turizmciler Hüseyin Altuğ ile Muammer Özcan yarıştı. TÜRSAB’a üye olan turizmcilerin oy kullandığı seçimde Altuğ 17 oy, Özcan ise 16 oy aldı. Özcan’ın itirazı üzerine tekrar sayım yapıldı, Altuğ’a verilen oylardan birinin geçersiz olduğunu belirlendi. Oylar eşit çıktı ve seçim iptal edildi. Bunun üzerine turizmciler tekrar Pamukkale Yöre Temsil Kurulu seçmek için bir otelde sandık başına gitti. Seçime Denizli, Afyonkarahisar ve Uşak’tan turizmciler katıldı. Yeni yapılan seçimde Hüseyin Altuğ aday olmadı.

SEÇİMDE BOYKOT KRİZİ ÇIKTI

Seçimde Pamukkale Yöre Temsil Kurulu başkanı olmak için Turan Köseoğlu ve Muammer Özcan iki ayrı listeyle aday oldu. Özcan’ın grubu seçime iki ayrı listeyle gidilmemesini, birleştirilerek tek listeyle gidilmesini istedi. Ancak Köseoğlu’nun grubu, birleşme teklifine karşı çıkınca, aday olan Özcan ve bazı turizmciler seçimi boykot etme kararı aldı. Seçimde yaklaşık 20 turizmci oy kullanmayıp, salonu terk etti. 22 kişinin oyunu alan Turan Köseoğlu seçimi kazandı. Seçimden çekilen üyeler adına açıklamada bulunan İsmail Bay, “38 kişilik temsil kurulu içinde birlik ve beraberliği sağlayamıyoruz. Bir avuç üyeyi bölmek bize mantıklı gelmediği için tek liste oluşturulmasını talep ettik. Ancak genel kurulda birlik ve beraberlik mesajı verenler bu talebi kabul etmedi. Biz de çekilme kararı aldık” dedi.

TÜRSAB Pamukkale Yöre Temsil Kurulu yönetimi Turan Köseoğlu başkanlığında, Ali Yörümez, Bülent Atan, Mustafa Namlı, Secaaddin Erfidan’dan oluştu.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post Denizli’de TÜRSAB seçiminde boykot krizi yaşandı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam