Bizimle iletişime geçin

Asayiş

DENİZLİ’DE KORONAVİRÜS ŞÜPHESİYLE HASTANEDEN KAÇAN KİŞİYE İKİNCİ TEST YAPILACAK

Denizli’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle yatırıldığı hastaneden kaçtıktan sonra yakalanarak polis tarafından sağlık ekiplerine teslim edilen kişiye uygulanan ilk testin negatif sonuç verdiği, kendisine ikinci kez test uygulanacağı bildirildi.

Honaz ilçesine bağlı Kocabaş Mahallesi’nde dün polis ekiplerince bulunarak sağlık ekiplerine teslim edilen ve yeniden Denizli Devlet Hastanesine yatırılan Ufuk G’nin (38) tedavisine devam ediliyor.

Ufuk G’nin daha önce yapılan ilk testinin negatif sonuç verdiği ancak hastalık belirtilerinin halen mevcut olduğu belirtildi. Ufuk G’ye ikinci kez test yapılacağı bildirildi.

Ufuk G’nin eşinin hamile olduğu, dün Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kontrol amacıyla gittiği, kendisinin de endişelendiği için hastaneden kaçtığı ileri sürüldü.

– Olay

Kovid-19 şüphesi ile Denizli Devlet Hastanesinde izole edilmiş ünitede gözlem altına tutulan 38 yaşındaki Ufuk G’nin dün gece odasında olmadığını fark eden görevliler, durumu hastanedeki güvenlik görevlilerine bildirmişti.

Hastanede yapılan araştırmada Ufuk G’nin ikinci kattaki odasının penceresinden çarşafları birbirine bağlayarak hastaneden kaçtığı tespit edilmişti.

Arama çalışması başlatan polis ekiplerince Honaz ilçesine bağlı Kocabaş Mahallesi’nde bulunan Ufuk G, ambulansla Denizli Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alınmıştı.

DENİZLİ (AA) 

No tags for this post.

The post DENİZLİ’DE KORONAVİRÜS ŞÜPHESİYLE HASTANEDEN KAÇAN KİŞİYE İKİNCİ TEST YAPILACAK appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Asayiş

Denizli’de Kayıp Genç Sonunda Bulundu

Denizli’de 4 gündür kayıp olan 15 yaşındaki Ender Dağlıca bulundu.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesine bağlı Akkonak Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan Ender Dağlıca, 4 gündür aranıyordu. Dağlıca ailesi, oğulları için kayıp ilanında bulunmuş ve günlerdir aranıyordu. 15 yaşındaki çocuğun bu süre zarfında arkadaşlarının evinde olduğu ve Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bulundu. Ailesine teslim edilen çocuğun babası Mehmet Dağlıca, çocuğunun bulunmasında emeği geçen başta emniyet güçleri olmak üzere herkese teşekkür etti.

No tags for this post.

The post Denizli’de Kayıp Genç Sonunda Bulundu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Asayiş

Denizli’de 15 Yaşındaki Çocuk 4 Gündür Kayıp!

Denizli’de 15 yaşındaki Ender Dağlıca’dan 4 gündür haber alınamıyor.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesine bağlı Akkonak Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan 15 yaşındaki Ender Dağlıca kayıplara karıştı. Çarşamba gününden bu yana haber alınamayan Ender’den günlerdir haber alamayan ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Şu ana kadar izine rastlanılmayan 15 yaşındaki çocukla ilgili baba Mehmet Dağlıca, “Oğlumu görenler 0552 029 70 69 numaralı telefona ya da polise haber versin” dedi.

Emniyet güçlerinin Ender Dağlıca ile ilgili soruşturmalarına devam ettiği bildirildi.

The post Denizli’de 15 Yaşındaki Çocuk 4 Gündür Kayıp! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Asayiş

İNTİHAR EDENLERİN SAYISI KATLANARAK ARTIYOR!

Milyonlarca kişiyi etkileyen geçim sıkıntısının, 2021’de de halkın başlıca gündem maddesi olmaya devam ettiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ekonomik kriz, yoksulluk, işsizlik ve gelecek kaygısı sebepli intihar haberlerinin kanıksanarak sıradan haber olarak görülmeye başlandığını söyledi.

Türkiye’de 2002-2019 yılları arasında geçim sıkıntısı nedeniyle 5 bin 806 intihar vakasının kayıtlara geçtiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, “Vakalar son 20 yılda artış gösterdi. Geçtiğimiz hafta Denizli’de yine çeşitli sebeplerden intihar vakaları yaşandı. Türkiye ekonomisi işsizlik, enflasyon, geçim sıkıntısı gibi ağır sorunlarla boğuşurken, bunu en derinden hissedenler de maalesef dar gelirli vatandaşlar oluyor” dedi.

SON 20 YILDIR TÜRKİYE’DE İNTİHAR SAYILARI ARTIYOR

CHP Bilim Platformu’nun verilerine göre, 2016 yılında 20-24 yaş arası 355 kişi yaşamına son verirken, bu sayının 2019 yılında 414’e çıktığına işaret eden Çavuşoğlu, “Pandemiyle birlikte derinleşen ekonomik kriz, tek adam rejiminin keyfi kararlarıyla derinleşerek devam etmekte, Dolar kurundaki her 10 kuruşluk artış, Türkiye’nin toplam dış borcunu 47 milyar Lira artırmaktadır. Bu da asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışan vatandaşlarımın her gün biraz daha fakirleşmesine neden olmaktadır. Sene başından bu yana asgari ücretlilerinin enflasyon ve döviz kurlarında oluşan artışa bağlı maddi kaybı 500 liranın üzerine çıkmıştır. Sabit gelirlinin cebindeki para da döviz artışları nedeniyle erirken, ülkemizin yüzde 80’ini kapsayan yoksul kesim, zamlar karşısında ne yapacağını şaşırır duruma gelmiştir. İşin içinden çıkamayan vatandaşlarımız maalesef çıkışı intiharda görmektedirler. Bu intihar vakalarının önüne geçebilmek için bir an önce gereken önlemler alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

No tags for this post.

The post İNTİHAR EDENLERİN SAYISI KATLANARAK ARTIYOR! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER