Bizimle iletişime geçin

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca

DENİZLİ’DE ‘128 MİLYON DOLAR NEREDE’ AFİŞLERİ TOPLATILDI

Denizli’nin Bozkurt ve Merkezefendi İlçe Örgütleri tarafından asılan #128MilyarDolarNerede afişleri toplatıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Denizli’nin Bozkurt ve Merkezefendi İlçe Örgütleri tarafından asılan #128MilyarDolarNerede afişlerinin toplatıldığını söyledi.

The post DENİZLİ’DE ‘128 MİLYON DOLAR NEREDE’ AFİŞLERİ TOPLATILDI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Aydın Şube Başkan Yardımcısı Osman Pınar

EMEĞİN VE EMEKÇİNİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Belediye-İş Sendikası Denizli Şubesi, 1.Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Seçime CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe, İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanı Mustafa Çobanoğlu, Denizli Belediyesi eski başkanlarından Ali Marım, Belediye İş Sendikası Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu, Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Murat Karakuş, İzmir 6 Nolu Şube Başkanı Veysel Aygiral, Belediye İş Sendikası Genel Merkez Örgütlenme Daire Başkanı Murat Yurdakul, İzmir Şubeleri İdari Amir Hamit Laçinoğlu, Aydın Şube Başkan Yardımcısı Osman Pınar ve delegeler katıldı. Türkiye’de emeğin birlikteliğinden ve emekçilerin sendikalaşmasından korkulduğunu belirten Başkan Doğan, “Sendikalar, üyelerinin ekonomik ve sosyal hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için işçiler tarafından kurulan anayasal ve yasal güvence altındaki kuruluşlardır. Ne var ki, ülkemizde emeğin birlikteliğinden korkulmakta ve emekçilerin sendikalaşmasının önünün kesilmekte olduğuna maalesef şahit oluyoruz. Daha da üzücü olan bir durum var ki, bazı kamu yöneticilerinin de aynı tutumda olduğunu görüyoruz. Emeğin örgütlü gücüne inanan anlayışımız gereği, hiçbir dönemde asla böyle bir tutum içinde olmadığımız gibi, bu şekilde davranan yöneticileri de onaylamamız mümkün olamaz” dedi.

“SENDİKAL HAKLARI SAĞLAYACAĞIMIZA SÖZ VERMİŞTİK”

Geçmişte var olan adaletsizlik ve eşitsizlik sorununu ortadan kaldırdıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ücret ve özlük hakları yeniden düzenlediklerini belirtti. Başkan Doğan, “Henüz göreve gelmeden önce dahi açıkça ifade etmiştik. Geçmişte görmezden gelinen, adeta yok sayılan sendikal haklarınızı sağlayacağız demiştik. Sendika mücadelesi nedeniyle dışlanan, bedel ödeyen emekçilerimizin geçmişte yaşadıklarının farkındaydık. Temmuz ayında toplu iş sözleşmemizi imzalarken, sizlere olan sözümüzü yerine getirmenin heyecanını, mutluluğunu birlikte yaşadık. Örgütlü mücadelenizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Toplu iş sözleşmemizle birlikte, olanaklarımız ve bütçemiz ölçüsündeki en iyi koşullarda ücret ve özlük haklarınızı yeniden düzenledik. Personel sistemimizde geçmişte var olan adaletsizlik ve eşitsizlik sorununu ortadan kaldırdık. İkramiye ve çeşitli sosyal haklarınızı kazanmanız için gayretkar olduk. Huzurlu bir ortamda çalışmanız, insan onuruna yakışan sosyal haklara sahip olmanız için elimizden geleni yaptık. Aynı işi yapan çalışma arkadaşlarım farklı ücretler alıyordu. Bunu kabul edemezdik. 20 farklı ücretlendirmeyi ilk sözleşmeye kadar yediye kadar düşürdük. Yapılan ayrımcılıkları bu kadar düzeltebildik. Söz veriyorum daha iyi işleri, sözleşmeleri birlikte yapacağız” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ OLARAK BÜYÜK, GÜÇLÜ VE GÜZEL BİR AİLEYİZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çalışma arkadaşlarıyla başarılı bir ekip olduklarını dile getirdi. Başkan Doğan, “Şüphesiz ki dünyadaki takdir edilen güzel işler, başarılı ve uyumlu bir ekibin eseridir. Başarı da; karşılıklı saygı, hoşgörü, nezaket, sağlıklı iletişimin hakim olduğu yapılarda mümkündür. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı bir ekip olacağımıza; takdir edilen, örnek gösterilen, nitelikli işleri birlikte başaracağımıza inancım sonsuzdur. Yeter ki inanalım, yeter ki başarmak isteyelim ve bunun için karşımıza çıkabilecek güçlüklerden yılmadan çalışalım. Mutluluk ve huzur aileden başlar. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak büyük, güçlü ve güzel bir aileyiz., Biliyorum ki bugüne kadar belediyemizce yapılan her şeyde emeğiniz, özveriniz ve alın teriniz var. Hepinize, şimdiye kadar yaptığınız, ortaya koyduğunuz her şey için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızda da sonsuz başarılar diliyorum. Emeğin ve emekçinin her zaman yanında olacağımızı bir kez daha ifade ediyor, tüm değerli emekçilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

“ÖRGÜTLÜ MÜCADELEDE HEPİMİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ”

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Sendikal mücadele verenler değil, yandaş olan sendikalar günümüzde ön planda. Demokrasiden, değişimden, devrimden yana olan işçi sendikaların gerçek değer gördüğü bir ülkede buluşmak hayalimiz. Örgütlü güç olmak çok önemli. Örgütlü mücadelede hepimiz üzerimize düşeni yaparız. Siyaset siyasetçilere bırakılmayacak kadar değerlidir. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Söyleyeceklerinizi, düşüncelerinizi her zaman söyleyin. Ayrımı ortadan kaldırmalı, birleştirici olmalıyız. Yıllardır birbirimizi ayırdılar. Örgütlü mücadelenin içinde yer aldığınız teşekkür ediyorum. Genel kurulun ilk önce Denizli’ye sonra Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“ÖRGÜTLÜ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Bir sendikanın varlığı emekçilerin mücadelesi ile güçlüdür. Eşit işe eşit ücret için biz de varız diyerek örgütlenen belediye iş sendikası, önemli bir mihenk taşıdır. Egemen güçlerin iktidar olduğu baskıcı rejimlerin olduğu toplumlarda örgütlü güç istenmez. Güçlü ses, makbul değildir onlar için. CHP’li belediyelerimizin sendikal haklar konusunda baskıcı değil, destekleyici oldukları için teşekkür ediyorum. Sizler, tek adam rejiminden ortak aklın hakim olacağı bir rejime geçmek için büyük rol oynuyorsunuz. Gece gündüz bunun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Sadece ekonomik haklar değil. Günde en az üç kadın katlediliyor. Şiddetin, istismarın, zulmün ve cinayetlerin baskısı altında olan kadınlarımız için belediye iş sendikası da gereğini yapacaktır. Örgütlü ve güçlü Türkiye için hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

“GELDİĞİM YERİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMADIM”

Teşekkür konuşması yapan Belediye-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Uğur Cihan, “Sizlerle beraber yola çıktık. Uzun zamandır beraber çalışıyoruz. Sizlerin içinden geldim ve sizden kopmadım. Geldiğim yeri hiçbir zaman unutmadım. Sizlerle hep can cana, gece gündüz çalıştık” diye konuştu. Konuşmaların ardından oylama geçildi. Başkanlığa mevcut başkan Uğur Cihan tekrar seçildi. Yönetim kurulunda Ferhat Çelik, Seçil Çiçekli, Ali Alayont ve Hayati Oğuz yer alıyor.

The post EMEĞİN VE EMEKÇİNİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ” appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca

OKULLAR AÇILACAK DİYİP BEKLENTİYİ ARTTIRDILAR, ÜRÜNLER ELİMİZDE KALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de okul mazlemesi, forma, çanta, kırtasiye malzemeleri satan esnafın sorunlarını yerinde dinledi. CHP Denzili Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Kaleiçi-Bayramyeri, Saltak, Çaybaşı ve Pamukkale Üniversitesi yerleşke yakınındaki Kınıklı esnafının üniversite ve okulların yüz yüze eğitime başlamaması nedeniyle yaşadıkları sorunları ve talepleri dinledi. Esnafın talepleri, CHP milletvekilleri tarafından raporlandırılarak Genel merkeze iletilecek.  

ESNAF, OKULLARIN TÜM TEDBİRLER ALINARAK AÇILMASINI TALEP EDİYOR

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca tüm esnafın okulların açılmamasından dolayı sıkıntı yaşadığını, kredilerini ödemekte zorlandığını, erteleme beklediğini dile getirdi. ’Okulların açılmamasından esnafımız olumsuz etkilendi. İşyerlerinin çoğu kapanmış, kredi çeken esnafımız, kredisini ödeyemeyecek durumda… Esnafın halini görmezden gelemeyiz.  Devletin kendi alacağından fedakarlık yapması gerekir.’ dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca özellikle okul malzemeleri ve kıyafetleri satan esnafın durumuna dikkat çekti ve ‘Okul malzemeleri, kırtasiye ve kıyafet satan esnaf okulların açılmamasından iki kat fazla etkilendi. Tek bir forma satışının ardında 12 alt sektör ve çalışanı var. Mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar.’ Dedi.

‘BİZİ ÇOK SIKINTILI GÜNLER BEKLİYOR’

 Denizli’de 200’ün üzerinde devlet okulunun formalarını satan esnaf ise isyan etti. ‘Milli Eğitim Bakanlığı, hep okullar açılacakmış gibi açıklamalarda bulundu. 3. Aydan beri tüm okul formalarının üretimini yaptık, teminini sağladık, mağazamıza getirdik. Bugün geldiğimiz noktada normal zamandaki işlerimizin ancak %5’ini yapabildik. Normal zamanda günlük 600-700 civarı müşteri gelirdi. Şimdi toplasan 10 müşteri ancak geldi. Hazırladığımız ürünlerin hepsi elimizde kaldı. 9.aydan itibaren sıralı çeklerin ödemesi var. Bu çekleri ödememiz mümkün değil.   Bunun iki çözümü var. Ya okullar açılacak ya da çek, vergi ve kirada finansman destek sağlanacak. Bunlar yapılmazsa bizi çok kötü, çok sıkıntılı günler bekliyor. ‘dedi.

The post OKULLAR AÇILACAK DİYİP BEKLENTİYİ ARTTIRDILAR, ÜRÜNLER ELİMİZDE KALDI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER