Denizli Protokolünden Bayram Mesajları

20 Ağustos 2018 139 0

[ad_1]

Kurban Bayramı dolayısıyla Denizli protokolü bayram mesajları yayımladı.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Küslerin barışıp, kırgınlıkların ve hasretliklerin sona erdiği bir bayramı milletçe huzur ve mutluluk içinde geçirmelerini dileyen Başkan Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların huzur ve güven içinde bir bayram geçirebilmeleri için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ifade etti. Başkan Osman Zolan, “Kurban Bayramı’na birlik ve beraberlik içinde, yardımlaşma ve dayanışma duyguları ile milletimizin gönülden birbirine bağlı ve kardeşlik hukuku içerisinde erişmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi

Sevdikleri ile bir araya gelmek için yola çıkacak vatandaşları trafikte daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Başkan Osman Zolan, “Bayramda yolları gözleyen yaşlılarımıza, kapısı çalınmayanlara, kimsesizlere, öksüz ve yetimlerimize sahip çıkalım, onları ziyaret edip sofralarımıza davet edelim. Akrabalık ilişkilerimizi canlı tutalım ve toplumsal barışımızı sevgiyle perçinleyelim” dedi.

Sevginin, merhametin, birlik ve beraberlik duygularının yaşandığı bir Kurban Bayramı dileyen Başkan Zolan, “Bu duygularla başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa sevdikleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmelerini diliyorum” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN GÜRLESİN

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kurban Bayramı’nın yardımlaşmanın ve paylaşmanın değerini anlamak noktasında çok önemli olduğunu belirtti. “Dini bayramlarımız çok değerlidir” diyen Başkan Gürlesin, mesajında şu görüşlere yer verdi;  “Kurban Bayramı da, dini bayramların ikincisi olmakla birlikte, kurban, bir ibadettir. Kurban ibadeti, bizleri bir taraftan Allah’a yakınlaşmayı, bir taraftan da toplumumuzda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine vesile olmaktadır. Bu önemli duyguları yaşadığımız ve manevi âlemimizde ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle anlamlı, kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Biz Türk Milleti olarak birlikte çok güçlüyüz. Birlik ve beraberlik, sağlık ve huzur içinde nice bayramlara hep birlikte kavuşmayı diliyor. Bu bayramda, kırgınlık ve küskünlüklerin sona erip, saygı ve sevginin öne çıkmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlarım” dedi.

BAYRAM SÜRESİNCE NÖBETÇİ EKİPLER HAZIR BEKLEYECEK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ayrıca Kurban Bayramı’nın 1,2 ve 3. gününde nöbetçi ekiplerin oluşturulduğunu belirterek, vatandaşın sıkıntıya düştüğü anda Pamukkale Belediyesi’ne ulaşabileceğini bildirdi. Başkan Gürlesin, ilçe halkımızın bayramını huzurlu geçirmeleri noktasında tedbirleri noktasında YSE’de Ana hizmet binasında bulunan Pamuk Masa’da Kurban Bayramı’nın 1,2 ve 3. gününde nöbetçi personelin görevli olacağını ve her zaman olduğu gibi yine vatandaşlar her türlü şikâyet ve talepleri noktasında 444 9 220 ile 296 96 96 nolu telefondan; 0552 282 20 20 nolu Whatshap şikâyet hattından ve Pamukkale Belediyesi mobil uygulamadan Pamukkale Belediyesi’ne ulaşabileceklerini ifade etti. Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak, her zaman oluğu gibi bayramda da vatandaşlardan gelebilecek şikâyet ve talepler doğrultusunda ekiplerimizi anında yönlendirerek, vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmelerini hedefliyoruz” dedi.

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Bir bayram gününe daha kavuşmanın mutluluğu ile huzurunu yaşıyoruz.” diyerek, “Bu kutsal, özel ve güzel günler, dünyaya nam salmış milli birlik ve beraberliğimizi daha da arttırsın!” temennisinde bulunan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, artık her daim milletimizle birlikte anılan yardımlaşma duygusunun Kurban Bayramı’nda da üst düzeyde olacağına inandığını belirtti.  Vatandaşlara, “Birbirimizi unutmayalım, kutlayalım ki, mutluluğumuz katlanarak artsın; bayram günleri bizim için gerçekten bir bayrama dönsün!” diye seslenen Başkan Erdoğan, bayram vesilesiyle kimsesiz çocuklar başta olmak üzere hasta ve yaşlıların ziyaret edilmesinin önemini de anımsattı. Başkan Erdoğan, “Kurban ibadetimizi yerine getirmenin sonrasında, mutlaka komşularımız ve akrabalarımızla bir araya geleceğizdir. Ancak, çevremizdeki kimsesizler, yaşlılar ve hastalara da yalnız olmadıklarını hissettirmeli; bayram sevincimizi onlarla da paylaşmalıyız. Bu vesileyle, Kurban Bayramı’nın başta Denizli Ticaret Odamızın üyeleri ile çalışanlarımıza, ilimize, ülkemize ve İslam alemine sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Kurban Bayramı’mız kutlu olsun. Dilerim; sevdiklerimizle ağız tadında geçireceğimiz bir bayram olsun. Kardeşliğimizin, milli birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olsun. (Nerede o eski bayramlar?) demeyin… Hüzünlenmeyin ve kötü düşünmeyin! Bilin ki; hep aklımızın bir kenarında oldukları kadar gönlümüzdeler de! Yeter ki; bir el uzatın, tutup yeniden gün ışığına çıkarın… Dostlarınızı ve yakınlarınızı arayıp sorun; kutlayın. Hiç bilemediniz, bir selam yollayın ya da bir kısa mesaj atın. Onlara ulaşın ve bayramlarını kutlayın ki; bayramımız bayram olsun! Bayram günleri, hepimiz için gerçekten bir bayrama dönüşsün!” dedi.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Ülkemiz ve tüm İslam âlemi için yardımlaşma, dayanışma ve kardeşliğin pekiştirildiği özel günlerimizden biri de Kurban Bayramı’dır. Kurban Bayramı, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren günlerden biri olması ile birlikte, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz günlerdendir. Bayramlarımız; bizlere kazandıracağı paylaşma, karşılıksız sevgi ve yardımlaşma gibi manevi değerlerimizi yükseltmenin yanında bu manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, yaşadığımız mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek adına bir vesile olmalıdır.

Toplumda birlik, dirlik, dostluk, kardeşlik ve dayanışma ruhunun vücut bulduğu ortak değerlerimizin anımsandığı bu mübarek günlerin, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sevgi, barış ve hoşgörünün hüküm süreceği günlerin müjdecisi olmasını dilerim.

Tüm Pamukkale Üniversitesi ailesi adına yapılan ibadetlerin hayırlı, kesilen kurbanların kabul olmasını dilerken başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, herkese sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu nice bayramlar geçirmesini temenni ederim.”

No tags for this post.

The post Denizli Protokolünden Bayram Mesajları appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ