Denizli Protokolünden 30 Ağustos Mesajları

30 Ağustos 2018 262 0

[ad_1]

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla Denizli protokolü mesajlar yayımladı.

DENİZLİ VALİSİ HASAN KARAHAN

Denizli Valisi Hasan Karahan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Karahan mesajında şu sözlere yer verdi:

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan ve her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu Kurtuluş Savaşımız, aziz milletimizin yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle bir bütün olarak hareket etmesi ve tüm imkansızlıklara ve zor şartlara rağmen aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun gösterdiği büyük cesaret ve fedakarlıklar sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlanmıştır.

Bugün bizlere düşen ise bütün yokluklara ve zorluklara rağmen kazanılan bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde bin yıldan buyana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Ağustos 1922’nin sadece Türk milletinin kurtuluş destanı yazdığı bir tarih değil aynı zamanda ezilen ve sömürülen tüm milletler için bir işaret olduğunu kaydetti. Başkan Osman Zolan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki şanlı ordumuz, Büyük Taarruz zaferiyle, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ diyerek Türk milletinin bağımsız karakterini tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Tüm yokluklar ve imkansızlıklara rağmen İstiklal Mücadelesi Büyük Taarruz zaferiyle kazanılmıştır. Necip milletimiz yurdumuzun dört bir yanını saran düşmanla canı pahasına mücadele etmiş ve ‘asla yenilmez’ denilen güçleri hezimete uğratmıştır. Vatan aşkını, millet sevdasını asla terk etmeyen milletimiz iman dolu göğsüyle bir kez daha, atalarımızdan kalan emanetine sahip çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyenlerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de var olacağına dikkati çeken Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Kadim milletimiz vatanını, bayrağını, birlik ve beraberlik içerisinde ilelebet korumaya devam edecektir. Asla düşman postalını bu topraklara bastırtmayacaktır. Bu vesileyle 30 Ağustos zaferinin 96. yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, her birini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

HONAZ BELEDİYE BAŞKANI TURGUT DEVECİOĞLU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Turgut Devecioğlu 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi.

Başkan Devecioğlu mesajında şunları söyledi; “30 Ağustos Zaferi vesilesiyle öncelikle vatanımızın kurulmasında ve onun ilelebet muhafaza edilmesinde canlarını yitiren bütün aziz şehitlerimiz ve 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, onların bıraktığı kutsal mirası korumak için canla ve başla çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Türk milletinin tüm imkânsızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözü, ulusumuzun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde bizlere anlatmaktadır. Ulusumuz, her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur. Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanları ile birlikte 15 Temmuz kahramanları ve aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman ordumuzun ve Honazlı hemşehrilerimin Zafer Bayramını yürekten kutluyorum”

BAKLAN BELEDİYE BAŞKANI YUSUF GÜLSEVER

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferinin 96. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Gülsever mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustosta eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek bir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, büyük fedakarlıklarla kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin bu mutlu yıl dönümünde, değerli hemşerilerimin, Aziz Türk Milletinin ve Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı bayramını yürekten kutluyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum” dedi.

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kahraman Türk Ordusu, 30 Ağustos 1922’deki askeri zaferiyle, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen (Bağımsızlık benim karakterimdir!) vecizini doğrulamış, bir daha unutulmamak üzere akıllara kazımıştır! Tüm dünya böylelikle, imkân ve şerâit çok namüsait bir mahiyette de tezahür etse de, Türk’ün diğer bir adının da zafer olduğunu hatırlamıştır! Ağustos, Türkler için zafer ayıdır… 26 Ağustos 1071’de, Selçuklu Hükümdarı Sultan Muhammed Alparslan ile Alperenler’i, Anadolu’yu İslam coğrafyasına katmak için yola çıkıp, Türkler’in Asya’dan Avrupa’ya kadar uzandığı muhteşem bir yeni tarihin kapısını araladı. Zamanla çağ açıp çağ kapatacak Osmanlı İmparatorluğu gibi bir büyük medeniyete ulaşan bu Türk destanının başlangıcında atalarımız, insanlık tarihine yeniden yön verdi. Bu zafer, ilelebet ayyıldızlı albayrağın dalgalanacağı bizim için kutsal toprakları Türkler’e vatan yapan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de ilk adımı sayılırdı. Aynı ruh, 30 Ağustos 1922’de de tüm dünyaya Türk’ün ülke ve bağımsızlık sevdası ile sarsılmaz gücünü bir kez daha gösterdi. Ecdadımız, onca yokluk ve yoksulluğuna rağmen, varlığını bir daha silinmemek üzere tarihe bir damga olarak vurdu. Türk Milleti, elde ettiği bu büyük zaferle, adını tarihe altın harflerle yazdırdı. 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ncı yıl dönümü kutlu olsun. O günden bu yana Allah rızası için bu vatan uğruna cepheye koşmuş ve toprağa düşmüş her kim varsa, mekanı cennet olsun; ruhu şad olsun. Aziz devletimiz ve milletimiz de ilelebet var olsun!”

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

 Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümünü büyük bir mutluluk ve heyecan ile karşıladıklarını belirten DTB Başkanı Tefenlili mesajında şu görüşlere yer verdi:

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz. İmkânsızlıklar içerisinde olan aziz milletimiz büyük fedakârlıklar göstererek 26 Ağustos 1922 yılında başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırmıştır. Tarihi, zaferlerle ve kahramanlıklarla dolu olan milletimiz, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla yine destan yazmıştır. Kahramanlarımız, tüm dünyaya, ne pahasına olursa olsun vatanımızdan vazgeçmeyeceğimizi göstermiştir.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bağımsızlık mücadelesi içerisinde yer alan kahramanlarımızı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“1922 yılında Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan zaferle sonuçlanan 30 Ağustos Zaferi, 1919’da çeşitli zorluklar ve türlü imkânsızlıklar içinde başlatılan istiklal mücadelesinin devamı olarak şanlı tarihimizin altın sayfalarında yer almıştır.

96. yılını kutladığımız, ‘Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ adıyla da bilinen Büyük Taarruz’un zaferle sona ermesi, Türk milletinin asla bağımsızlığını terk etmeyeceğinin ve bu uğurda zor şartlara rağmen canları pahasına mücadele verebildiğinin bir kanıtı olarak tarihe geçmiştir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.’ sözünden hareketle, bundan 96 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı düsturda olmanın onuru ve gururuyla ödün vermeden muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefine milletçe ilerlemekteyiz. Tarihte olduğu gibi bugün de Türk milleti kendisini bu kutlu yürüyüşten alıkoymak isteyen terör örgütlerinin, çeşitli şer odaklarının ve çetelerin hain saldırılarına aldırmadan dayanışma, birlik ve beraberlik iradesinden ödün vermeden, gayretle mücadelesini sürdürmektedir.

Pamukkale Üniversitesi ailesi adına, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Taarruz’un Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını sonsuz saygı ve minnetle yâd ederim. Bu vesileyle, canlarıyla bu toprakları biz Türk milletine vatan yapmış aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anarken, her biri için Allah’tan rahmet dilerim.

CHP MERKEZEFENDİ İLÇE BAŞKANI TOLGA VARLIKER

“30 Ağustos 1922, Anadolu’da emperyalist işgale karşı verilen büyük mücadelenin zafer tarihidir. Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk halkının, ordusu ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” şiarıyla kazandığı zaferdir.

30 Ağustos, Atatürk’ün dehasının, Anadolu insanının cesaretinin ve Türk ordusunun gücünün yedi düvele karşı verdiği destansı mücadelenin zaferle bayram edildiği gündür.

Büyük zaferin 96’ncı yıl dönümünü heyecan ve coşkuyla kutlamanın onurunu duymaktayız.  Ama asla unutmamalıyız ki emperyalist güçlerin oyunları, geçmişte olduğu gibi bu günde devam edecek. İşte bu sebeple, 30 Ağustos’un önemini, cumhuriyetin ve laikliğin kazanımlarını, Atatürk’ün yüceliğini asla aklımızdan ve ruhumuzdan ayırmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, egemenlik ve bağımsızlık uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad eder, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım.”

İYİ PARTİ PAMUKKALE İLÇE BAŞKANI ADEM SÜPÇİN

Tarihte büyük başarılara imza atmış olan Türk milleti var olduğu günden bu yana bulunduğu uygarlık dairesinin öncüsü olmuş, İslamiyetle taçlanan medeniyetimiz 3 kıtada öbür milletlere adeta güneş olmuş, Türk devletine tabi olan milletler barış ve huzurla yaşamışlardır. Ancak ne yazık ki geçtiğimiz yüzyılın 1900 lü yıllarında bizim uygarlık güneşimiz altında gönenmiş bazı milletler bize asi durmuş, bunu fırsat bilen yeni dünyanın sömürgeci ulusları onlarla işbirliği ederek devletimizi yıkmak istemişlerdir.

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı

Türk tahinin en parlak zaferlerinden birinin yıldönümü. Ancak büyük zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmalıdır. Bu görüşte olan ulu önder Atatürk İzmir İktisat Kongresiyle ekonomik zaferlerin adımını atmış ancak ne yazık ki kendinden sonra gelenler onun yerli sermayeye, üretim araçlarının millette ve devlette olan modelini yeteri kadar anlayamamışlardır. Özellikle son 16 yıldır Atatürk’ün milli ekonomi modeli hepten terk edilmiştir. Bugün yaşadığımız ekonomik sorunun temeli milli bir ekonomiye sahip olmayışımızdır.  Diliyoruz ki bu 30 Ağustos milletçe birlikte hareket etmek için bir başlangıç olur. Bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarım.

AK PARTİ PAMUKKALE İLÇE BAŞKANI UĞUR GÖKBEL

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 30 Ağustos Zaferi’nin 96. Yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Türk Milleti’nin geçmişinin şanlı zaferlerle dolu olduğunu belirterek, “1071’de kat be kat üstün olan bir orduya karşı kazandığımız Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarını açtık. Bu toprakları yurt yaptık, vatan yaptık. Vatanımıza, milli birlik ve bütünlüğümüze yönelen her türlü tehdidi Allah’ın yardımıyla bertaraf ettik. Dünyanın hiçbir yerinde bizim kadar saldırıya uğramış, topraklarına göz dikilmiş başka bir millet yoktur. Aynı zaman da bu saldırılara karşı yüzyıllar boyu vatanını koruyabilmiş başka bir millet de yoktur. Şanlı geçmişimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin yeni saldırılarla yüz yüze olduğunu vurgulayan AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Yüzyıllar boyu amaçlarını gerçekleştirmek için aralıksız saldırılar düzenliyorlar. Kimi zaman haçlı seferi, kimi zaman işgal girişimi, kimi zaman darbe girişimi, kimi zaman da ekonomik savaşlar açtılar bu millete. Hepsinin üstesinden geldik, gelmeye de devam edeceğiz. İhtiyacımız olan tek şey, bizi bugünlere getiren, Malazgirt Zaferi’ndeki, İstanbul’un fethindeki, Çanakkale’deki, Kurtuluş Savaşı’ndaki, 15 Temmuz darbesindeki ruhu her daim yüreklerimizde canlı ve diri tutmaktır. Bu ruha sahip çıktıkça, Allah’ın yardımıyla nice belaları def edip, zaferler kazanacağız. Biz inanıyoruz ki; zafer yine bizim olacak. Büyük Türkiye yolculuğumuza kimse engel olamayacak 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, bu toprakları bizlere yurt yapan, nesilden nesile kanlarını, canlarını feda ederek sahip çıkan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

AK PARTİ ÇAMELİ İLÇE BAŞKANI TANJU GÖKÖZ

Adalet ve Kalkınma Partisi Çameli İlçe Başkanı Tanju Gököz 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Gököz açıklamasında “30 Ağustos tarihi vatanımızı işgal edenlere karşı, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde verdiği eşsiz kurtuluş destanının adıdır. Şanlı tarihimizin değerli anlarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 96’ncı  yıl dönümüne, milletçe ulaşmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Tarihi, üstün başarılarla dolu bir milletin övünç abidesi olan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin  en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihsel ispatıdır. ”dedi.

Aziz milletimizin her bireyi; bağımsızlığı, bayrağı, ezanı, milletinin birlik ve beraberliği, namusu ve onuru uğruna, bütün varlığını, hatta hiç düşünmeden canını dahi feda edebilecek yüksek bir karaktere sahip olduğuna değinen Gököz ; “Ayrıca bu büyük millet; Her ulusa  nasip olmayacak bu özelliğini  nesilden nesile taşıyarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde liderimiz ve başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde benzeri görülmemiş bir birlik ve beraberlik örneği ile bir kez daha adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, öncelikle şanlı ordumuzun kıymetli mensupları olmak üzere tüm milletimizin ve hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum. ” dedi.

No tags for this post.

The post Denizli Protokolünden 30 Ağustos Mesajları appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ