Denizli Polisinden Kaçak Sigara Operasyonu

17 Ağustos 2018 157 0

[ad_1]

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 15 iş yerine düzenledikleri operasyonda çok sayıda sigara ve tütün ele geçirildi. İşyeri sahibine 60 bin lira para cezası uygulandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Denizli’de tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

İl merkezinde tespit edilen 15 işyerine yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.Tekel bayi, büfe, tütüncü adı altında faaliyetlerini yürüten işyerlerinde yapılan kontrol ve aramalarda işyerlerinin resmi belgeleri ve TAPDK satış izin belgeleri kontrol edilerek işyerlerinde kaçak sigara, açıkta kıyılmış tütün ile makaron satışının yapıldığı tespit edildi.

Yapılan operasyonda belgeleri eksik bulunan bir işyeri ve kaçak yollarla getirilerek iç piyasaya satışa sunulan ve işyerlerinde özel bölmeler oluşturularak gizlenen zulalanmış tütün mamulleri tespit edildi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda işyerlerinde bulunan mutfak görünümlü yerlerde gizli bölümler oluşturularak saklanmış vaziyette, fırın ve yiyecek kutularına paket olarak yerleştirilmiş toplam 30 bin pakete yakın kaçak sigara, 5 bin paket dolma sigara, 17 bin adete yakın makaron, 200 kilograma yakın kıyılmış tütün, 14 adet elektronik sigara ve likiti, 1 adet ruhsatsız av tüfeği bulunarak el konuldu.

Operasyonda yakalanan toplam 12 şüpheli şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem ve 4733 sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kanunu kapsamında idari işlem yapılarak yaklaşık 60 bin TL. (Altmış Bin Türk Lirası) idari para cezası uygulandı.

Ayrıca 1 işyerinin işyeri açma izin belgesi, tütün ve tütün mamulleri satış izin belgesi ile vergi levhasının olmadığı tespit edildi.

No tags for this post.

The post Denizli Polisinden Kaçak Sigara Operasyonu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ