Denizli Polisinden Kaçak Alkol Operasyonu

12 Ekim 2018 263 0

[ad_1]

Denizli’de kaçak alkolden zehirlenen 4 İranlı şahıstan 2’sinin hayatını kaybetmesi üzerine Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Denizli’de kaçak içki satışı ve imalatına yönelik operasyon düzenledi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasadışı  imalathanelerde kaçak-sahte alkol üreterek Denizli’de dağıtımını yapan, yasal ticaretinin yapıldığı piyasada haksız rekabet oluşturan ve devletin vergi kaybına neden olan, halk sağlığına yönelik ciddi anlamda tehdit ve zararlar oluşturan her türlü kaçak alkol satışı ve imalatını yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışmalara başladı.

Yasadışı imalathanelerden temin edildiği değerlendirilen sahte alkol kullanımı sonucunda Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne zehirlenme vakası olarak getirilen ve hayati tehlike içerisinde olan 4 İran uyruklu şahıstan, devam eden tedavileri esnasında 2 İran uyruklu şahıs hayatını kaybetti.

Bunun üzerine harekete geçen Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Denizli’de bandrolsüz kaçak içki satışı yapmak isteyen şahısların tespiti, yasadışı üretim yapılan yerlerin tespiti suç ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Son bir ay içerisinde ekipler tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde kaçak alkol nakliyesinin yapıldığı şüpheli araçlar imalatının yapıldığı şüpheli ikamet ve depolar tespit edildi.

Piyasaya sahte alkol üreterek satış yapmak isteyen şüpheli şahıslarla birlikte imalathane olarak kullanıldığı anlaşılan iki ayrı adreste ve bir depoda farklı ebatlarda bidonlar içerisinde çok sayıda şişe ve bidonlar içerisinde kaçak sahte alkol bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri eşliğinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen aramalarda imalathane olarak kullanılan ve sağlıksız koşullarda üretim yapılan yerlerde aramalar yapıldı. Aramalar esnasında düdüklü tencerenin kapakta bulunan tahliye aparatının sökülerek kaçak alkolün damıtılması amacıyla farklı bir düzenek haline getirildiği, yine aynı yerde plastik boru ile düdüklü tencereye bağlanan bir düzenek olduğu ve kaçak alkollerin açıkta bidonlar içerisinde sağlıksız koşullarda yasal olmayan etiket, bandrol ve şişelere huni yardımı ile doldurulduğu görüldü.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda farklı ebatlarda şişe, bidon ve plastik kaplar içerisinde üzerinde TAPDK (Tütün ve Alkol Düzenleme Kurumu)’na ait olmayan yaklaşık 100 adet rakı, viski, votka etiketi ve kaçak/sahte alkol üretiminde kullanılan 300 adet üretime ait aparat (boru, huni, etiket ve üretimde kullanılan düzenek) ve toplam 2 bin litreye yakın kaçak/sahte alkol bulunarak el konuldu.

Kaçak alkollü içkiler ile ilgili olarak 6 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçlarından işlem yapıldı.

No tags for this post.

The post Denizli Polisinden Kaçak Alkol Operasyonu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ