Bizimle iletişime geçin

Güncel

DENİZLİ AŞI SEFERBERLİĞİNDE BAŞI ÇEKİYOR!

 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 251 poliklinik, 39 mobil ekip, 554 sağlık çalışanı ile Denizli’de şu ana kadar toplam 543 bin 626 doz aşı uygulandığını söyledi. Yeni eklenen aşı merkezleriyle bu sayının hızla artmaya devam edeceğini belirten Şahin Tin; “Denizli’miz aldığı tedbirler ve uygulamalarıyla aşı seferberliğinde de başı çekiyor. Sağlıkçılarımızın bu fedakârlığını asla unutmayacağız. Vatandaşlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Vatandaşların aşıya ulaşımda herhangi bir zorluk yaşamaması için tüm tedbirlerin alındığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Denizli’mizde salgına karşı çok büyük mücadeleler verildi. Kentimizde alınan tedbirler sayesinde vaka sayıları geriledi. Dileğimiz ve hedefimiz inşallah salgının yenildiği günlere tez zamanda kavuşmak. Bunun için bugüne kadar nasıl tedbirlere uyduysak bundan sonra da aşımızı yaptırarak bu mücadelede safımızı ortaya koymalıyız” dedi.

 DENİZLİ’DE YETERLİ AŞI VAR

 Koronavirüs salgınının baş gösterdiği ilk gününden beri süreç yönetimini yakından takip ettiklerini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Salgını yenilgiye uğratmamız için gayretle yürütülen süreç yönetimini ilk günden beri yakından takip ediyoruz. Yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerle ilgili sağlık yetkililerimizden sürekli bilgiler alıyor, ilimizin ihtiyaçlarını süratle karşılıyoruz. Gerek hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların temini, gerekse ihtiyaç duyulan cihazların sağlık kuruluşlarımıza ulaştırılması ve yatak kapasitesinin artırılması ile filyasyon ekiplerinin zamanında vakalara ulaşımı gibi hususlar başta olmak üzere daha birçok konuda çok kapsamlı önlemler alındı. Bugünlere kolay gelinmedi. Elbette bir takım zorluklar yaşandı. Ancak çok şükür bugün aşı ile süreci daha güvenli atlatmanın gayretindeyiz. Türkiye’nin her bir noktasında olduğu gibi Denizli’mizde de yeterli sayıda aşı bulunmakta ve aşılama çalışmaları kesintisiz devam etmektedir” dedi.

ÇALIŞAN HERKES AŞI OLUYOR

 Ekonominin can damarı üretimin devamlılığı için salgının başladığı ilk günden beri yüksek sevide tedbirlerin alındığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Üretim, ülkemizde çarkların güçlü şekilde dönmesi için olmazsa olmazımızdır. Salgının görüldüğü ilk günden beri üretimi aksatmadan sürdürebilmek için önemli tedbirler alındı, büyük fedakârlıklar yapıldı. Maske, mesafe ve temizlik konusunda titiz bir çalışma yürütüldü. Üretimin lokomotifi olan işletmelerimize, sanayicilerimize özellikle bu zorlu süreçlerde gösterdikleri hassasiyet ve verdikleri destekler için çok teşekkür ediyoruz. Bugün gelinen noktada tüm çalışanlarımız artık aşılanıyor. Çalışan herkesin aşıya ulaşabilmesini sağlıyoruz. Bu hususta Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonunda tüm tedbirler alınmış vaziyette. Denizli Organize Sanayi Bölgemizde Pamukkale Üniversitemize ait OSB polikliniğinde Sağlık Müdürlüğüne ait ekipler tarafından aşılamalar yapılmaya başlandı. Ayrıca ilave kurulan mobil ekiplerle de takviye edilerek OSB bünyesinde ya da OSB dışında üretim yapan firmalardaki çalışanlarımızın tamamının süratle aşılanması hedefleniyor” dedi.

 GÜZEL GÜNLERİN ANAHTARI AŞI

 Aşı sayesinde normal hayata bir adım daha yaklaşıldığının altını çizen Milletvekili Şahin Tin; “Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Çünkü güzel günlerin anahtarı şüphesiz aşıdır. Aşımızı olalım. Aşıların israf edilmemesi için randevularımıza gecikmeyelim. Aşı, salgını bitirmek için kullandığımız temini kolay olmayan en kıymetli silahımız. Bu güce hep birlikte güvenelim. Salgın haberlerinden kurtulduğumuz, maskeleri çıkardığımız, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırdığımız güzel günlere kavuşmak için buna ihtiyacımız var. Bu arada son aşamaya gelen Türk aşısı da inşallah en kısa sürede kullanıma sunulduğunda kontrolü tamamen sağlamış ve dışa bağımlılıktan da kurtulmuş olacağız. Toplumsal bağışıklık kazanana kadara tedbirlere sarılmaya devam etmeliyiz. Denizlili hemşerilerimizden isteğimiz lütfen zaman kaybetmeden aşınızı mutlaka olunuz.  Bu süreçte en büyük fedakârlığı yapmaktan çekinmeyen gecesini gündüzüne katan sağlık yöneticilerimize ve sağlık çalışanlarımızın her birine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. İnşallah salgını gündemimizden hep birlikte çıkaracağız” dedi.

 

No tags for this post.

The post DENİZLİ AŞI SEFERBERLİĞİNDE BAŞI ÇEKİYOR! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

DEVELİ MAHALLESİNİN YOLLARI GÜZELLEŞTİ

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı kilit parke atağı kapsamında bir mahalleyi daha güzelleştirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Mahallelerimizin tüm sokaklarını nakış gibi işliyoruz. Amacımız, daha da güzel Pamukkale” dedi.

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelindeki üst yapı atağını aralıksız sürdürüyor. 2020 yılında başlanan üst yapı atağı tüm ilçeyi kapsayacak şekilde devam ederken, mahallelerdeki üst yapı çalışmaları bir bir tamamlanıyor. Pamukkale Belediyesi, ilçe merkezinde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarını tamamladığı mahallelerde üst yapı çalışmalarını sürdürürken, merkeze uzak mahallelerin tüm sokaklarını kilit parke taşı ile kaplıyor. Son olarak Develi mahallesinin sokaklarında beton kilit parke taşı döşemeleri yapıldı. Mahallenin sokakları vatandaşların beğenisi aldı.

DEVELİLER BAŞKAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Develi Mahallesi sakinleri, mahallelerini kilit parke ile döşeyerek kendilerini tozdan, çamurdan kurtaran Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ettiler. Mahalle sakinlerinden Mehmet Erdin, “Parke taşı döşenmeden önce mahallemizin yolları çukurluydu. Arabalarla geliş gidiş sorunluydu. Bunun yanında her yer tozdu, yağmurda çamur oluyordu. Şimdi çok güzel oldu. Belediyemizin her zaman destekçisiyiz. Yaptıkları çalışmaların değerini bilmek gerekir. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye başarılarının daim olmasını diliyor ve çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi. Bekir Kirt ise “Önceden mahallemizin yolları çamurdu, pislikten geçilmiyordu. Şimdi çok güzel oldu. Yapılan çalışmalar için Pamukkale Belediyesine başkan Avni Örki’ye teşekkür ederim” diye konuştu.

DCIM131MEDIADJI_0086.JPG

TÜM MAHALLELERİMİZE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

İlçenin tüm mahallelerinde önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Merkez mahallelerimizde birçok önemli sokak ve caddede üst yapı çalışmalarımız tamamlandı. Büyükşehir Belediyemiz alt yapı çalışmasını tamamladıkça, ardından bizde ilçemizi daha da güzelleştirmek, vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmek amacıyla üst yapı çalışmalarımızı yapıyoruz. Merkez mahallelerdeki güzellikleri, merkeze uzak mahallelerimize de yansıtmak için başlattığımız kilit parke atağımızda da bir mahallemizi daha tozdan, çamurdan kurtarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Develi mahallemizin tüm sokakları kilit pare ile döşendi. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

No tags for this post.

The post DEVELİ MAHALLESİNİN YOLLARI GÜZELLEŞTİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

PAMUKKALE BELEDİYESPORLU REKORTMEN HALTERCİYE MİLLİ DAVET

Pamukkale Belediyespor’un rekortmen haltercisi Mehmet Avcıl,  U 23 Halter Milli Takımı’na davet edildi. Başarılı sporcu Gaziantep’deki kampta Finlandiya’daki Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacak.

Pamukkale Belediyespor’un aktif olduğu branşlardan halterde güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bu ay içinde Afyonkarahisar’da yapılan Türkiye Gençler ve U 23 Türkiye Halter Şampiyonası’nda Pamukkale Belediyesporlu Mehmet Avcıl U 23 kategorisinde 96 kilogramda yarıştı. Başarılı sporcu koparmada 146 kilogram, silkmede de 181 kilogram kaldırarak toplamda 327 kilogramla kategorisinde Türkiye rekorunun sahibi olup Türkiye Şampiyonu olmuştu. Gençler ve U 23 Avrupa Halter Şampiyonası’na katılma hakkını elde eden başarılı sporcuya milli takımdan davet geldi. Finlandiya’da 24 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacak olan milli takım kadrosunda Mehmet Avcıl da yer alıyor. Toplam 13 sporcunun davet edildiği Gençler ve U 23 Halter Milli Takımı çalışmalarını 1-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Gaziantep’te Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde gerçekleştirecek.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, spor konusunda önemli başarılar elde edilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Halter bu branşlardan biri. Sporcularımızdan Mehmet Avcıl bu ay içinde Afyonkarahisar’daki Türkiye Şampiyonası’nda toplam 327 kilogram kaldırarak Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Başarılı sporcumuz Eylül ayında Finlandiya’daki Avrupa Şampiyonası’nda milli forma ile mücadele edecek. Kendisine başarılar diliyorum. Biz Pamukkale adını sporla da duyurmak istiyoruz. Birçok branşta aktif olarak sporcularımız mücadele veriyor. Amacımız gençleri sporla geleceğe hazırlamak” dedi.

No tags for this post.

The post PAMUKKALE BELEDİYESPORLU REKORTMEN HALTERCİYE MİLLİ DAVET appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

BAYRAM TATİLİNİN GÖZDESİ PAMUKKALE OLDU

Kurban Bayramı’nda Pamukkale on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırladı. Pamukkale Belediyesinin beyaz cennet Pamukkale travertenlerinin eteklerindeki Kocaçukur Tesisleri ve Pamukkale Havuzları ile Seyir Tepesi Şehir Ormanı en çok ilgi gören noktalar oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kurban Bayramı tatili döneminde tesislerimizde on binlerce vatandaşımızı ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Mübarek Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak ilan edilmişti. Bu süre içinde vatandaşlar kurban ibadetlerini yerine getirirken, kalan zamanlarda Pamukkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeyi tercih etti. UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki yer alan Pamukkale travertenlerinin eteğindeki Pamukkale Belediyesi Kocaçukur Tesisleri halkın en çok rağbet ettiği yerlerden biri oldu. Yerli ve yabancı turistler travertenlerin eteğinde muhteşem güzelliği görme imkânına sahip olurken, Kocaçukur Göleti’nde kano keyfi yapanlar da farklı bir deneyim yaşamış oldu. Pamukkale Belediyesi Kocaçukur Tesisleri’nin hemen yanında yer alan ve antik havuzdaki sularla doldurulan Pamukkale Havuzları da bayram tatilinde halkın hizmetinde oldu. Travertenlerin eteklerindeki havuzda muhteşem manzarayı izleyerek sıcak havada yüzme imkânı bulan vatandaşlar, adeta havuzları doldurdu.

SEYİR TEPESİ ŞEHİR ORMANI DOLDU TAŞTI

Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı unvanlı Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı bu dönemde on binlerce kişiyi ağırladı. Eşsiz Denizli manzarasının yanı sıra şelale park başta olmak üzere, dev horoz heykeli, seyir salıncağı, sessiz bahçe, turan yolu, kamp alanları, kafeteryalar ve çocuk oyun alanları en çok ilgi gören noktalar oldu. Adrenalin tutkunları ise 5 kuleli zipline, macera parkuru ve dağ kızağı gibi alternatifleri değerlendirirken, muhteşem Denizli manzarasını gören ziyaretçiler bol bol fotoğraf çektirerek Seyir Tepesi Şehir Ormanı gezilerini ölümsüzleştirdiler. Pamukkale Belediyesi tüm tesisleri her gün on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

TEŞEKKÜRLER PAMUKKALE BELEDİYESİ

Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nı gezen misafirler her bir noktasına hayran kaldılar. Bursa’dan gelen Mustafa Keser, Denizli’ye böyle güzel yerlerin kazandırılmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Denizli’de gezecek çok güzel yerler oluşmuş. Onlardan biri de Seyir Tepesi. Burayı çok beğendim. Ailece burada güzel vakit geçirdik. Burada güzel anılar biriktirdik. Pamukkale Belediyesi’ne böyle güzel bir tesis kazandıran herkese teşekkür ederim” dedi. Saide Kabak ise artık misafirleri gezdirebilecekleri güzel bir tesisin olduğunu söyleyerek, “Şehir dışından misafirlerimiz geldiğinde gezdirecek yer bulamıyorduk. Seyir Tepesi her yönüyle çok güzel bir alternatif oldu. Bu bayram misafirlerimizi güzel bir şekilde ağırladık. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye bu tesisi kazandırdığı için çok teşekkür ederim” diye konuştu. Sezer Karakuş da ailece güzel zaman geçirdiklerini belirterek, “Seyir Tepesi çok güzel düşünülerek yapılmış bir yer. Burada hem muhteşem Denizli manzarasını doyasıya izliyoruz hem de aktivitelere katılıyoruz. Buranın oluşumunda emeği olan başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi. “Pamukkale Belediyesine teşekkür ediyorum” diyen Muharrem Aktepe ise “Ailemizle, eşimizle dostumuzla güzel vakitler geçirebildiğmiz Seyir Tepesi çok güzel bir yer. Herkese tavsiyem buraya gelsinler ve Denizli’ye bir de buradan baksınlar” diye konuştu. Ayten Çoban da “Burada her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Özellikle çocuklu aileler için birçok alternatif var. Burada çocuklar da güzel vakit geçirebiliyor. Artık şehir dışından gelen misafirlerimizi ağırlayabildiğimiz muhteşem bir tesis var” derken, Şadiye Akgüner de “Buraya Manisa’dan geldim. Çok beğendim. Güzel zaman geçirilebilecek tesis olmuş. Denizli için önemli bir kazanç olarak görüyorum. Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOK MUTLUYUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “9 gün olan bayram tatilinde Pamukkale Belediyesi tesisleri halkımızın hizmetinde oldu, olmaya devam ediyor. Hem Pamukkale travertenlerinin eteğindeki Kocaçukur Tesislerimiz, hem de yine aynı yerde bulunan ve suyu antik havuzdan gelen Pamukkale Havuzlarımız yerli ve yabancı turistlerimizin yoğun olarak ilgi gösterdikleri alanlar oldu. Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı da kente farklı bir açıdan bakmak isteyenlerin uğrak noktası haline geldi. Ayrıca hem çocukların hem de ailelerinin güzel vakit geçirebildikleri Seyir Tepesi, macera tutkularını da ağırlıyor. Tüm tesislerimizde her gün on binlerce kişiye hizmet etmek bizi mutlu etti. Pamukkale Kocaçukur Tesisleri, Pamukkale Havuzları ve Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı tüm Denizli halkı ile birlikte yerli ve yabancı turistlerimizi ağırlamaya devam ediyor. Tüm halkımızı tesislerimize bekliyoruz” dedi.

No tags for this post.

The post BAYRAM TATİLİNİN GÖZDESİ PAMUKKALE OLDU appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER