CHP’li Vekilden AK Parti’li Vekile Fatura Yanıtı

13 Mayıs 2019 258 0

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendiği basın toplantısında geçen hafta gündeme getirdiği yemek faturası hakkında açıklama yaptı.

AKP’li Çivril Belediyesi’nin kendi milletvekillerine Ankara’da yemek yedirdiği ve bu faturayı belediyeye ödettirdiğini bir basın toplantısıyla duyuran CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a, AK Parti’li Şahin Tin’den tepki gelmişti.

Sancar’ın basınla paylaştığı faturalara konu yemeklere katılmadığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “Ben o tarihlerde bahse konu yemeklere katılmadım. O faturaların üzerine benim adımı yazanlardan bunun hesabını soracağım. Adımı o faturalara kim yazmışsa ve bu sahtekârlığın doğruluğunu araştırmadan kamuoyuyla kim paylaşmışsa onlarla adalet önünde hesaplaşacağım. O dönem kurumların başında olan yetkilileri de gerçekleri açıklamaya davet ediyorum” demişti.

“YENİ Mİ AKLIN BAŞINA GELDİ?”

AK Parti’li Şahin Tin’in açıklamalarının gecikmiş ve ‘sadece kendini aklama’ amaçlı olduğunu kaydeden Sancar şöyle konuştu:

“Geçen hafta yaptığım basın toplantısının üzerinden bir hafta geçti. Ne hikmetse AKP il başkanından, ilçe başkanlarından ve belediye başkanlarından bu saate kadar kimse çıkıp bir kelime etmedi…. Şimdi ben Sayın Tin’e şunu soruyorum, ey Tin; Babadağ’daki 30 Bin TL’lik kebap faturasından, Acıpayam’daki başkanın kardeşinin belediyeye iş yapan firmadan istediği avantadan rahatsız olmadın da sadece iki faturada kendi adın yazıyor diye mi rahatsız oldun? Bana öfke kusacağına teşekkür et, teşekkür! Adının yazılı olduğu faturalar denetim komisyonlarında geçiyor, Çivril Belediye Meclisi toplantısında geçiyor. Günaydın! Sana haber veren yok, arayıp ‘bu doğru mu’ diye soran da yok anlaşılan…. Buradan anlaşılan şu ki; sizin belediyelerinizde bu işlerden rahatsız olan yok. Saydıklarımdan rahatsız değilsin ama kırımızı çizgiden bahsediyorsun. Benim kırmızı çizgim, milletimin ve memleketin bir kuruşudur Sayın Tin, bunu böyle bil….”

DENİZLİSPOR’A TEBRİK

Sancar, toplantıya başlamadan önce Süper Lig’e çıkan Denizlispor’u kutlayarak” Denizlimizi gururlandıran ve onurlandıran Denizlispor’umuza, kulüp başkanımızdan tüm futbolcularımıza teknik direktörümüzden tüm hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Geçmiş Anneler Günü’nü de kutlayan Sancar; “Mübarek Ramazan ayı itibariyle sevginin hoş görünün ve dürüstlüğün daha da önem kazanacağına inanmakla birlikte, devamlı kul hakkından bahseden bir zihniyetin ısrarla iftira atmaya yönelik davranışlarını kınıyor ve halkımızın vicdanına havale ediyorum” ifadesini kullandı.

No tags for this post.

The post CHP’li Vekilden AK Parti’li Vekile Fatura Yanıtı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.