Bizimle iletişime geçin

2 kat

CHP’DEN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ ELEKTRİK VATANDAŞI ÇARPTI

Cumhuriyet Halk Partisi, 2014 yılından bu yana elektriğe gelen zamları masaya yatırdı. Buna göre 2014’ten bu yana elektrik faturasının 2,2 kat, dağıtım bedelinin ise 3 kat arttı. CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP iktidarında elektrik dağıtım şirketlerinin değil, vatandaşların kollanacağını söyledi.

Enerji ve Altyapıdan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın yaptığı çalışma; 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçiminden bugüne kadar elektrik faturalarındaki değişimi gösterdi. Çalışmaya göre Ocak 2014’te bir hanenin 277 kilovatsaat olan tüketimi 100 liralık bir fatura olarak yansırken; Ocak 2021 tarihinde aynı tüketim 220 lira 50 kuruş olarak fatura edildi. Verilere göre, 2014’ten bugüne kadar vatandaşların ödediği elektrik faturası 2,2 kat arttı. Ayrıca 2014 yılında 100 liralık elektrik faturasının 21,04 lirası dağıtım bedeli olurken; 2021’de bu bedel 3 kattan fazla artarak 68,26 liraya çıktı.

81 İLDE DAĞITILMASI PLANLANIYOR

CHP’li Akın’ın çalışması ayrıca broşür haline getirildi. Elektrik faturasındaki artışın gözler önüne serildiği broşür; 81 ilde parti örgütü aracılığıyla vatandaşlara dağıtılması planlanıyor.

CHP’nin iktidarında elektrik dağıtım şirketlerinin değil, vatandaşın kollanacağını kaydeden Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu; enerji kooperatifleri aracılığıyla halkın enerjide söz sahibi olacağını söyledi. Çavuşoğlu, “Enerji üretiminde de tüketiminde de önceliğimiz halkımız, esnafımız, çiftçimiz ve sanayicimiz olacak. Enerji verimliliğinde örnek uygulamalarımızla sanayicimize nefes aldıracağız” değerlendirmesinde bulundu.

The post CHP’DEN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ ELEKTRİK VATANDAŞI ÇARPTI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER