Bizimle iletişime geçin

CHP Pamukkali İlçe Teşkilatı

CHP, PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEKİ 8 MİLYONLUK ZARARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

CHP Pamukkali İlçe Teşkilatı, Pamukkale Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Gürlesin döneminde yapımına başlanan Aktepe Sosyal Tesisleri’nde ortaya çıkan yaklaşık 8 milyon liralık zararın peşini bırakmıyor.

Geçtiğimiz aylarda CHP Pamukkale Teşkilatı, Hüseyin Gürlesin döneminde yapımına başlanan Aktepe Sosyal Tesisleri’nden 8.15 milyon lira zarar edildiğini iddia etmiş ve Hüseyin Gürlesin ile dönemin başkan yardımcısı Selim Arkan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ardından İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla soruşturma izninin verildiği basına yansımış ve zararın 8.38 milyon lira olduğu öğrenilmişti.

GÜRLESİN: İL DIŞINDAYDIM
Konunun basına yansımasının ardından avukatı aracılığıyla açıklama yapan Hüseyin Gürlesin, belediyeyi zarara sokan hak ediş ödemelerinin yapıldığı tarihte il dışında olduğunu, başkan yardımcısı ve yeğeni Selim Arkan’ın inisiyatif kullanarak talimat verdiğini, hatta çekince gösteren personeli ikna için “Sorumluluğu ben alıyorum” dediğini söylemişti.

“SELİM ARKAN YEĞENİNİZ DEĞİL Mİ?”
Gürlesin’in avukatı aracılığıyla yapılan açıklamaya CHP Pamukkale İlçe Teşkilatı’ndan karşı bir açıklama geldi. İlçe teşkilatı eski Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e 7 soruyla yüklendi. İşte CHP’nin soruları;
“Eski Başkan Hüseyin Gürlesin’e soruyoruz:
1- Başkan Yardımcısı Selim Arkan AK Parti meclis üyesi değil miydi?
2- Selim Arkan sizin yeğeniniz değil midir? Aranızda dayı yeğen ilişki yok mu?
3- İnşaatı tamamlamadan kaçıp giden firmalara yapılan çek ödemelerinde sizin imzanız yok mu?
4- Usulsüz ödemeleri ne zaman öğrendiniz? Öğrendiğinizde Başkan Yardımcısı Selim Arkan’ı neden görevden almadınız ve yasal süreci neden başlatmadınız?
5- Kontaş İnş. Tur. San. Ltd. Şti.’ne 2019 yerel seçimlerinden 4 gün önce Ankara 23. İcra Müdürlüğü’nden icra takibi yaptırmanız olayı gizlemek değil midir?
6- Konu ile birinci dereceden ilgili Başkan Yardımcınız ve yeğeniniz Selim Arkan’dan konu ile ilgili bugüne kadar hiçbir açıklama gelmemiştir. Bilginiz dahilinde mi sessiz kalmaktadır?
7- Kurucu belediye başkanı olarak sıfır borçla yönetmeye başlayıp, hiçbir projesini bitiremeyip, 5 sene sonunda 340 milyon TL borç yükü altına soktuğunuz belediyenin başkanlık makamı için partiniz tarafından yeniden aday gösterilmemiş olmanız acaba “başarısız belediye başkanı” olduğunuzun da tescili anlamı taşıyor diye algılanabilir mi?”

The post CHP, PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEKİ 8 MİLYONLUK ZARARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER