Çevrecilerden Orman Bölge Müdürlüğü’ne Tepki

17 Eylül 2018 165 0

[ad_1]

Denizlili çevreciler, Zeytin Yaylası’nda bir araya gelerek açtıkları pankartlarla Orman Bölge Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Zeytin Yaylası’nda bulunan su kaynağının Orman Bölge Müdürlüğü tarafından taşınmak istemesine tepkiler devam ediyor. Dün bir araya gelen çevreci gruplar, Zeytin Yaylası’nda eylem yaptı. Kilometrelerce yürüyerek Yayladaki su kaynağına ulaşan çevreciler, burada pankartlar açarak Orman Bölge Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Neler Olmuştu?

Orman Bölge Müdürlüğü, 1. derece arkeolojik sit alanı olan Zeytin Yaylası’ndaki suyu müdürlük bahçesine taşımak için proje başlatmıştı. Bunun üzerine bir araya gelen Zeytinköy, Zümrüt, Kervansaray, Gökpınar, Tekke ve Bağbaşı mahalle muhtarları basın açıklaması yaparak Orman Bölge Müdürlüğü’ne tepki göstermişti. Mahalle muhtarlarının tepkisi üzerine yazılı basın açıklaması yapan Orman Bölge Müdürlüğü, Zeytin Yaylası’ndaki suyun iddia edildiği gibi taşınmayacağını belirtmişti. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bölgedeki suyun tamamını değil, 4 litrelik suyun sadece 1 litresinin alınacağı iddia edilmişti. Ancak Orman Bölge Müdürlüğü’nün bu açıklaması çevrecileri ikna etmemiş bunun üzerine sosyal medyada tepkiler devam etmişti.

Fotoğraflar: Mustafa Ünal

No tags for this post.

The post Çevrecilerden Orman Bölge Müdürlüğü’ne Tepki appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ