Bizimle iletişime geçin

 Başak Demirtaş

ÇAVUŞOĞLU SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİNİ ELEŞTİRDİ

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın sosyal medya platformunu hedef almasıyla ilgili basın açıklamasında yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarını hedef alması erişiminin kısıtlanacağını ima etmesi eleştirilere tahammülsüzlüğünü bir kez daha göstermiştir” dedi.

İktidarın, tüm medya organları üzerinde kurduğu baskıyı sosyal medya üzerinde de kurmaya çalıştığını iddia eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Geçen hafta YKS öncesi YouTube’da gençlerden aldığı ve daha sonrasında da özellikle Twitter’da aldığı olumsuz tepkiler sonucu hemen harekete geçmeleri kaybettiklerinin farkında olmalarındadır. Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı Devlet Bahçeli de sosyal medyada düzenleme, kısıtlama yapılana kadar sosyal medya hesaplarını kullanmayacağını manidar bir şekilde Twitter hesabında açıkladı” diye konuştu.

Toplumu her alanda baskı altında tutarak iktidarlarını sürdürmeyi hedefleyen iktidarın şimdi de gençlere bu şekilde müdahale ettiğini savunan Çavuşoğlu, “Elbette sosyal medyada özellikle son günlerde kadınlara yapılan linçler, hakaretler fütursuzca paylaşımlar kabul edilemez.   Başak Demirtaş’a da  Esra Albayrak’a yapılanlar cezalandırılmalıdır. Ancak bunu engellemenin yolu sosyal medya mecralarına  kısıtlama getirmek değil toplumu eğitmektir, onlara örnek olmaktır .

Devleti yönetenler ekranlardan siyasi rakiplerine hatta kendi halkına hakaretler edebiliyorsa sosyal medyayı kötü amaçlar için kullananlar da onları örnek alarak aynı şekilde davranabilmektedir.

İktidar sahipleri şunu bilmeliler ki; sosyal medyayı susturarak , muhalif yayın organlarına ceza yağdırarak hiçbir yere varamayacaklar.

Başta gençler olmak üzere halkımız, andemi sürecinde hükümetin yaşattığı mağduriyetlerden sonra sosyal medyada “Size oy moy yok ”derken çok ciddiydi.

Tek adam rejiminin sonunun geldiği aşikardır, ne yaparlarsa yapsınlar bunu değiştiremeyecekler” ifadelerini kullandı.

The post ÇAVUŞOĞLU SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİNİ ELEŞTİRDİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER