Çardak’ta Köpek Katliamı İddiası!

17 Ağustos 2018 165 0

[ad_1]

Hayvanları koruma faaliyetleri yürüten Ateş Böceği Platformu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan bir iddia duyanların kanını dondurdu. İddiaya göre, Çardak İlçesi’nde sokak köpeklerine Çardak Belediyesi çalışanları tarafından zulüm edildi.

Çardak İlçesi’nde dün yaşandığı söylenen olayda, Çardak İlçesi’nde yaşayan L.İ.E, sabah saat 11.00-12.00 saatleri arasında köpeklerin çığlıklarıyla kahvaltı masasından kalktı ve dışarıya baktı. L.İ.E, kendilerini Çardak Belediyesi çalışanı olarak tanıtan iki şahıs, L.İ.E.’nin her gün düzenli olarak beslediği köpekleri boynundan tutarak yere vura vura arabaya götürdüklerini iddia etti.Bunun üzerine camdan belediye çalışanlarına seslenen L.İ.E. “Yasal değil yaptığınız, köpekleri derhal bırakın!” diye bağırdı. L.İ.E’nin sözlerine karşılık belediye çalışanları “Aşağıya in senin de boynunu kırayım.” dedi. Bunun üzerine ulaşabildiği her yeri arayan L.İ.E. köpeklerin nereye götürüldüğü hakkında bilgi alamadı. L.İ.E. kendisini tehdit eden belediye çalışanlarına dava açtı. L.İ.E. daha önce de Çardak’ta sokak hayvanlarına zulüm edildiğini, köpeklerin zehirlendiğine şahit olduğunu ve elinde köpeklerin zehirlenmiş sokak hayvanlarının fotoğraflarının olduğunu belirtti.


Ateş Böceği Platformu’nda yer alan bu iddia hayvanseverlerin tepkisini çekti. Olayın gündeme gelmesini ve yetkililere çağrıda bulunan hayvanseverler belediye çalışanlarının cezalandırılmasını istedi. Olayla ilgili Çardak Belediyesi’nden nasıl bir açıklama yapılacağı ise merak konusu.

Haber: Gamze Yürektürk

No tags for this post.

The post Çardak’ta Köpek Katliamı İddiası! appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ