Bizimle iletişime geçin

Eğitim

Büyükşehir’den 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 4.000 lise ve dengi okul düzeyinde eğitim gören öğrencilere 10 ay boyunca aylık 120 TL olmak üzere toplamda 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı vereceklerini müjdeledi.

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik kent genelinde sürdürdükleri öğrenim yardımını açıkladı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde Denizli’de ikamet eden 4 bin lise ve dengi okullarda eğitim gören öğrenciye öğrenim yardımında bulunacağı belirtildi. Belirlenen şartlara uyan 4 bin öğrenciye 10 ay boyunca aylık 120 TL olmak üzere toplamda 4 milyon 800 bin TL öğrenim desteği verilecek. Öğrenim yardımının Eylül-Haziran dönemini kapsayacağı ifade edilirken, geçen yıl 3 bin öğrenciyi kapsayan öğrenim yardımının bu yıl 4 bin kişiye yükseltildiği, toplam 4 milyon 800 bin TL desteğin bugüne kadarki en büyük öğrenim yardımı olduğuna dikkat çekildi. Öğrenim yardımı başvuru süreci ise önümüzdeki günlerde duyurulacak.

“Eğitim olmazsa olmazımızdır”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun yıllar sürdürdükleri öğrenim yardımı desteğini bu yılda devam ettireceklerini ifade etti. Denizli’nin 19 ilçesindeki lise ve dengi okullarda öğrenim gören tüm öğrencilerin söz konusu desteğe başvurabileceğini kaydeden Başkan Osman Zolan, geçen yıl öğrenim yardımını pandemi sürecinde de devam ettirdiklerini hatırlatarak, yeni eğitim öğretim döneminin sağlıklı bir şekilde başlamasını temenni etti. Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız aldıkları eğitimle inşallah şehrimizi ve ülkemizi daha güzel günlere taşıyacak. Bu nedenle eğitim olmazsa olmazımızdır. Tüm imkanlarımızla eğitime olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Şimdiden tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

No tags for this post.

The post Büyükşehir’den 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Eğitim

EĞİTİM İÇİN EL ELE’DE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin binlerce gencin üniversiteli olma hayalini gerçekleştirdiği Eğitim İçin El Ele rojesi yeni dönem kayıtları başladı. Bu yıl 14. dönemine “Merhaba” diyen projenin gençlerin geleceğine ışık tuttuğunu ifade eden Başkan Zolan, “Gençlerimiz için ne yapsak, ne kadar destek versek azdır” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 2008 yılından itibaren yürütülmeye başlayan Eğitim İçin El Ele Projesi, 14. dönemine  “Merhaba” dedi. Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) öğrenim gören son sınıf öğrencisi gönüllü eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle yürütülen Eğitim İçin El Ele Projesi bugüne kadar binlerce gencin üniversiteli olma hayalini gerçekleştirdi. Lise son sınıf ve üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilerin yararlanabildiği proje kapsamında 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi öğrenci kayıtları başladı. Kayıt işlemlerinin Çaybaşı Caddesi’ndeki Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinde yapıldığı, derslerin hafta sonu, etüt ve diğer çalışmaların ise hafta içi belirlenecek olan saatlerde gerçekleştirileceği belirtildi.

Gençlerin geleceğine ışık tutuyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek, proje kapsamında emek veren herkese teşekkür etti. Başkan Zolan, “Eğitim için El Ele’yi  2008 yılında Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz başlattı ve projemiz aralıksız bir şekilde bugüne kadar devam etti. Gönüllü eğitmenlerimiz, vakitlerinden feragat ederek, kendinden sonra gelen gençlere bilgi aktarabilmek adına hiçbir karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık gösterdi. Gençler eğer donanımlı, kendini yetiştirmiş, milli ve manevi değerler ile donanımlı olursa, bu ülke daha da ileriye gidecektir. Gençlerimiz için ne yapsak, ne kadar destek versek azdır” dedi.

Eğitim İçin El Ele Projesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından yürütülen Eğitim İçin El Ele Projesi, 2008-2009 eğitim öğretim yılında hayata geçirildi. Lise son sınıf ve lise mezunu olmak üzere üniversite sınavına hazırlananlara ücretsiz eğitim verilen projede, üniversite son sınıf öğrencileri gönüllü eğitmenler olarak yer alıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde verilecek eğitimlerde kullanılacak kitap ve deneme sınav setleri de Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

No tags for this post.

The post EĞİTİM İÇİN EL ELE’DE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Eğitim

Milletvekili Şahin Tin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. 2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına ilişkin bilgiler alan Milletvekili Şahin Tin; “Uzaktan eğitim tecrübesi elbette değerli ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağı da aşikâr. Eğitimin kesintisiz devamı konusunda çalışmalar yapılıyor. Denizli’mizde okullarımız yüz yüze eğitime hazır” dedi.

 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri hazır bulundu.

 SALGINA KARŞI TEDBİRLER ALINDI

 Denizli’nin eğitim durumu hakkında Milletvekili Şahin Tin’e bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “2021-2022 eğitim öğretim yılında 797 okulda, 14.834 öğretmen ve 183.757 öğrenci ile yüz yüze eğitimin başlamasına yönelik tüm hazırlıklar tamamlandı. Okullarımızda salgınla mücadele konusunda hijyen ve sağlık açısından önlemler standartlar doğrultusunda alındı. Velilerimiz çocuklarını güvenli bir şekilde eğitim yuvalarına gönderebilirler” dedi.

 SÜRECİ TİTİZLİKLE YÖNETECEĞİZ

 Brifingin ardından konuşan Milletvekili Şahin Tin; “Koronavirüs salgını başladığı ilk günden beri hayli zor şartlar altında eğitim öğretim faaliyetleri yürütülüyor. Yüz yüze eğitimin kıymeti bu dönemde daha iyi anlaşılmış oldu. Uzaktan eğitim tecrübesi elbette değerli ancak örgün eğitimin yerini tutması mümkün değil. Eğitimin kesintisiz, kaliteli ve nitelikli olabilmesi için yüz yüze eğitim verilmesi gerekiyor. Şartların ve koşulların tedbirler alınarak sağlandığını gördük. Salgın dönemi içinde Denizli’de tedbirlerin okullarda en üst düzeyde alındığını ve uygulandığını biliyoruz. Okulların yüz yüze eğitim verdiği dönemlerde de öğretmen ve öğrencilerin tedbirlerden vazgeçmediğine hep birlikte tanık olduk. Yine bu dönemde dünyaya örnek teşkil edecek titizlikte süreci yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

 AŞI OLMA KONUSUNDA HASSASİYET GÖSTERELİM

 Okulların açılmasına az bir sürenin kaldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Eğitim öğretim faaliyetinin başlamasına çok az bir süre kaldı. Hazırlıkları hep birlikte gözden geçirmeliyiz. Salgına karşı en önemli silahımız aşı. Denizli’mizde aşılanma oranı ne denli artarsa toplum bağışıklığımız da doğru oranda büyük bir ivme ile artacaktır. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın bu bilinçle aşılarını yaptırmaları eğitimin yüz yüze yapılma sürecine omuz ve güç verecektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim yuvalarımızda tam zamanlı eğitim alabilmeleri için mutlaka aşı olunması konusunda toplumsal hassasiyet göstermeliyiz” dedi.

 EN BÜYÜK YATIRIM VE DESTEK EĞİTİME YAPILIYOR

 Hükümetin ilk günden beri öğrenciler için tüm imkânlarını seferber ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “İktidar olduğumuz ilk günden beri eğitime yatırım yapıyoruz. Modern okullar, yeni derslikler yapıyor, okullarımızı günümüz koşullarına uygun donatıyoruz. Öğretmenlerimizin imkânlarını ve sayılarını hızla artırıyoruz. 17 yıldır öğrencilerimizin okula başladıkları gün, sıranın üzerinde kitaplarını hazır ediyoruz. Bu kapsamda yine bu yıl ilimizde 1.674.121 adet kitap İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve 5 Kitap Dağıtım Noktası tarafından tüm ilçelerimize ulaştırılmış durumda. Geleceğimizi güvenle emanet edebileceğimiz gençler yetiştirebilmek için toplum olarak üzerimize düşen ödevlerimizi yapmamız gerekiyor. İnşallah tarihini, kültürünü, medeniyetini ve bizi biz yapan değerlerimizi en iyi şekilde bilen ve hayatına tatbik eden gençlerimiz ile başaramayacağımız hiçbir şey yok” dedi.v

No tags for this post.

The post Milletvekili Şahin Tin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Eğitim

PAÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİNDE 10 BİN’İN ÜZERİNDE DERS İŞLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kurulan uzaktan eğitim sistemine, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, derslerin dijital platformlardan işlenmesinin ardından 10 Mayıs 2020 tarihi itibariyle açılan 68 binden fazla sanal sınıfta, 66 binden fazla ders, öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Geçtiğimiz Mart ayında, Ülkemizde Covid-19 salgının başlamasının ardından, salgının yayılımını önlemeye yönelik alınan bir dizi tedbirler kapsamında üniversiteler de eğitimlerini dijital platformlara taşımıştı. Bu konuda hazırlıklılarını kısa süre içerisinde bitiren Pamukkale Üniversitesi de 2019-2020 Bahar Dönemi eğitim öğretim faaliyetlerini uzaktan eğitim sistemi üzerinden vermeye başladı.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün aldığı karar ile 23 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitime başlayan PAÜ’de bugüne kadar, 68 binden fazla açılan sanal sınıfta, bin 178 eğitimci, 10 bin 615 ders işledi. Haftalık yaklaşık 8 bin 500 olmak üzere toplamda 66 binden fazla ders kaydı yayınlanırken, uzaktan eğitim sistemine toplamda 2 milyonun üzerinde ziyaretçi girişi yapıldı.

Açılan 10 bin 615 dersin 7 bin 486’sında Canlı Ders Sistemine aktarılarak senkron olarak işlenme olanağı sağlanırken, bin 162 ders asenkron olarak uzaktan eğitim sistemlerinde yer almaktadır. Ortak Zorunlu Dersler (OZD) için mevcutta var olan OZD Uzaktan Eğitim Platformu’nda dersler kesintisiz olarak verilmeye devam edildi.

Uzaktan Eğitim Sisteminde, toplam 21 sunucuda, 10 Terabayt (TB)’nin üzerinde kayıtlı veri bulunurken, kayıtlı olan derslerin toplam saati; 44 bin 288, yüklenen materyal sayısı 19 bin 208dir. Sisteme, bugüne kadar toplam 33 bin 183 adet ödev yüklendi.

Pamukkale Üniversitesi Uzak Eğitim Sistemi altyapısı ile ilgili bilgi veren PAÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Doç. Dr. Yusuf Özcan şunları dile getirdi: “Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kurulan uzaktan eğitim sistemi, kurumumuz veri merkezinde barındırılan ücretsiz açık kaynak kodlu 21 adet bigbluebutton sunucusu ile hizmet vermektedir. Canlı derslerin sorunsuz olarak yapılabilmesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından bigbluebutton sunucuları arasında load balancing (yük dengeleme)  ve video işleme optimizasyon çalışmaları yapılmıştır. Yapılan tüm bu uzaktan eğitim çalışmaları, hazırlıkları öncesine dayanan uzaktan eğitim altyapımıza verdiğimiz emeklerin bir sonucudur. Üniversitemiz bünyesinde dijital dönüşüm hamlemizi başlattık. Bu kapsamda gerek yazılımsal gerekse donanımsal alanlarda önemli yeniliklere imza attık. Bu çalışmalarımızdan biri olarak ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında sistem ve bilişim ağlarının alt yapısını güçlendirme ve siber güvenlik tedbirlerini alma konusunda gerekli çalışmaları salgın sürecinin öncesinde tamamladık. Pamukkale Üniversitesi olarak bilgi güvenliği alanında da ilklerden biri olmayı başardık. Tüm bu dijitalleşme alanında yaptığımız çalışmalarımız sürerken uzaktan eğitime geçilmesi yönündeki alınan kararların hemen sonrasında, 18 Mart 2020 tarihinden itibaren öğretim elemanlarına senkron derslerin nasıl yapılacağı konusunda tanıtıcı videolar ve kılavuzlar hazırlandık. Canlı Ders Sistemi içerisinde bir bilgilendirme sayfası açıp, tüm işlemler ile ilgili dokümanların paylaşımını yaptık. E-posta ile de bildirim sağlandık. Ayrıca Eğitim Destek Sistemi üzerinde akademik personel için Uzaktan Eğitim Rehberi adıyla bir ders açarak tüm akademisyenlerimizi bu derse dâhil ettik. Öğrencilere yönelik de bilgilendirme ve destek çalışmaları gerçekleştirerek, Canlı Ders Sistemi içerisinde bir bilgilendirme sayfası açtık. Tüm işlemler ile ilgili dokümanların paylaşımını yapıp yine e-posta aracılığı ile de bildirim sağladık. Tüm bu dijitalleşme alanında yaptığımız çalışmalarımızda desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere, Üniversite Yönetimimiz ve yoğun bir mesai harcayan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.”

No tags for this post.

The post PAÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİNDE 10 BİN’İN ÜZERİNDE DERS İŞLENDİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER