Bizimle iletişime geçin

Eğitim

Büyükşehir’den 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 4.000 lise ve dengi okul düzeyinde eğitim gören öğrencilere 10 ay boyunca aylık 120 TL olmak üzere toplamda 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı vereceklerini müjdeledi.

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik kent genelinde sürdürdükleri öğrenim yardımını açıkladı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde Denizli’de ikamet eden 4 bin lise ve dengi okullarda eğitim gören öğrenciye öğrenim yardımında bulunacağı belirtildi. Belirlenen şartlara uyan 4 bin öğrenciye 10 ay boyunca aylık 120 TL olmak üzere toplamda 4 milyon 800 bin TL öğrenim desteği verilecek. Öğrenim yardımının Eylül-Haziran dönemini kapsayacağı ifade edilirken, geçen yıl 3 bin öğrenciyi kapsayan öğrenim yardımının bu yıl 4 bin kişiye yükseltildiği, toplam 4 milyon 800 bin TL desteğin bugüne kadarki en büyük öğrenim yardımı olduğuna dikkat çekildi. Öğrenim yardımı başvuru süreci ise önümüzdeki günlerde duyurulacak.

“Eğitim olmazsa olmazımızdır”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun yıllar sürdürdükleri öğrenim yardımı desteğini bu yılda devam ettireceklerini ifade etti. Denizli’nin 19 ilçesindeki lise ve dengi okullarda öğrenim gören tüm öğrencilerin söz konusu desteğe başvurabileceğini kaydeden Başkan Osman Zolan, geçen yıl öğrenim yardımını pandemi sürecinde de devam ettirdiklerini hatırlatarak, yeni eğitim öğretim döneminin sağlıklı bir şekilde başlamasını temenni etti. Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız aldıkları eğitimle inşallah şehrimizi ve ülkemizi daha güzel günlere taşıyacak. Bu nedenle eğitim olmazsa olmazımızdır. Tüm imkanlarımızla eğitime olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Şimdiden tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

No tags for this post.

The post Büyükşehir’den 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Denizli Büyükşehir Otobüsleri LGS’ye Gireceklere Ücretsiz

Denizli Büyükşehir Belediye otobüsleri, 5 Haziran 2022 Pazar günü Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek öğrenci ile görevli öğretmenlere ücretsiz olacak.

Denizli’de Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav yerlerine Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile ücretsiz ulaşabilecek. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye otobüsleri 5 Haziran 2022 Pazar günü LGS kapsamında yapılacak sınava girecek öğrencilere ve tüm sınav görevlilerine ücretsiz olacak. Öğrenciler ve sınav görevlileri sınav giriş belgesi veya görevli belgelerini şoförlere göstererek, Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile ücretsiz seyahat edebilecek.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN’DAN BAŞARI MESAJI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hafta sonu düzenlenecek sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilerin sınavı en güzel şekilde geçireceğine inandığını belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Evlatlarımız ortaokulu başarı ile bitirip emeklerinin karşılığını inşallah bu sınavda alarak hedefledikleri liseye girecekler. Bugüne kadar gösterdikleri çalışmaların mutluluklarına vesile olmasını temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Rabbim muvaffak eylesin.”

The post Denizli Büyükşehir Otobüsleri LGS’ye Gireceklere Ücretsiz appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Öğrencilerden Merkezefendi Kitap Günleri’ne Yoğun İlgi

Merkezefendi Belediyesi tarafından 27 Mayıs Cuma günü açılışı gerçekleştirilen Kitap Günleri,  öğrencilerin ve kitapseverlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Bugün iki bin öğrencinin Kitap Günleri’ni ziyaret ettiğini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Öğrencilerimizin Kitap Günlerimize ilgisi oldukça yoğun. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, hem keyifli vakit geçiriyorlar hem yazarlarımızla sohbet ediyorlar hem de kitap okuyorlar” dedi.

Kültür, sanat ve eğitime destekleriyle adından sıkça söz ettiren Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kitap Günleri, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kitap Günleri, öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. 27 Mayıs Cuma günü açılışı gerçekleştirilen ve birbirinden değerli yazarların söyleşi ve imza etkinliği ile kitapseverler ile bir araya geldiği Kitap Günleri’ni, bugün iki bin öğrenci ziyaret etti. Kitap kokuları arasında stantları tek tek dolaşan öğrenciler, yazarlar ile de sohbet etti. Öğrenciler, aldıkları kitapları büyük bir heyecanla Merkezefendi Kültür Merkezi’nde okumaya başladı.

“ONLARIN BU İLGİSİ BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

Öğrencilerin kitaplarla iç içe olması gerektiğini belirte Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “2.Kitap Günlerimiz birbirinden değerli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Binlerce eserin yer aldığı Kitap Günlerimize geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz de büyük ilgi gösteriyor. Onların bu ilgisi ve heyecanı bizleri çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin böylesine güzel etkinliklerle buluşması hem kendileri hem de bizler için çok önemli. Merkezefendi Belediyesi olarak eğitime, kültüre ve sanata her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. 5 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek Kitap Günlerimize tüm kitapsever hemşehrilerimizi bekliyorum” diye konuştu.

KİTAP GÜNLERİ 1 HAZİRAN PROGRAMI

1 Haziran Çarşamba günü saat 14.30’da Gazeteci, Siyaset ve İletişim Bilimci Sedef Kabaş, saat 17.00’de Gazeteci Özlem Gürses ile gün boyu Cihan Demirci, Zeliyha Çınar, Aysun Güven ve Hüdayi Türköz okuyucuları ile bir araya gelecek.

 

The post Öğrencilerden Merkezefendi Kitap Günleri’ne Yoğun İlgi appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

denizli

Sedef Kabaş Ve Özlem Gürses Merkezefendi’ye Geliyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Günleri programı çerçevesinde 1 Haziran Çarşamba günü Gazeteci, Siyaset ve İletişim Bilimci Sedef Kabaş ile Gazeteci Özlem Gürses okurlarıyla bir araya gelecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Basınımızın cesur ve güçlü isimleri Sedef Kabaş ve Özlem Gürses, Kitap Günlerimize konuk olacak. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Kültürel ve sanatsal faaliyetleri destekleyen Merkezefendi Belediyesi, 2.Kitap Günleri kapsamında usta isimleri Merkezefendililer ile buluşturmaya devam ediyor. Bugüne kadar Tarihçi Yazar Sinan Meydan, Araştırmacı Yazar Nebil Özgentürk, Gazeteci Yazar Saygı Öztürk, Kişisel Gelişimci Serhat Yabancı, Oyuncu Yazar Ercan Kesal gibi önemli isimleri 2.Kitap Günleri’nde konuk eden Merkezefendi Belediyesi, bu kez de Gazeteci, Siyaset ve İletişim Bilimci Sedef Kabaş ile Gazeteci Özlem Gürses’i okuyucuları ile bir araya getirecek. 1 Haziran Çarşamba günü saat 14.30’da Sedef Kabaş, saat 17.00’de Özlem Gürses gerçekleştireceği söyleşi ile gündeme dair bilgilendirmelerde bulunacak. Her iki usta gazeteci de söyleşilerinin ardından imza etkinliğinde okurları için kitaplarını imzalayacak.

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

İki yılın ardından Kitap Günleri’ni tekrardan gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizlilileri önemli isimlerle buluşturmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Doğan, “27 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Kitap Günlerimizde birbirinden değerli isimleri konuk ediyoruz. Hemşehrilerimiz iki yılın ardından tekrar Kitap Günleri’ne kavuştu. Bundan dolayı bizler de çok mutluyuz.  Basınımızın cesur ve güçlü isimleri Gazeteci, Siyaset ve İletişim Bilimci Sedef Kabaş ile Gazeteci Özlem Gürses’i Merkezefendi Kitap Günlerimizde ağırlayacağız. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi Kitap Günlerimizde 30 Mayıs Pazartesi ve 31 Mayıs Salı günü Aydoğan Yavaşlı, Karikatürist Mehmet Selçuk, Nilüfer Bekci, Mustafa Keçelioğlu, Fikret Karatepe ve Nurettin Şenol stantların da imza etkinliğinde okuyucuları ile bir araya gelecek.

The post Sedef Kabaş Ve Özlem Gürses Merkezefendi’ye Geliyor appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER